Pierwsze akwarium – co powinno się w nim znaleźć?

0
akwarium

Planujesz założenie pierwszego akwarium? Wybrałeś już rybki, które chciałbyś mieć? Zatem czas najwyższy kupić porządny zbiornik, w którym będziesz je hodować. Jak wybrać idealne akwarium? Jakie elementy powinny się w nim znaleźć?

Jakie akwarium wybrać?

Do rozpoczęcia swojej przygody z akwarystyką trzeba się dobrze przygotować. Rybkom należy zapewnić odpowiednie warunki do życia. Dobrze wyposażone akwarium pozytywnie wpłynie na komfort i zdrowie mieszkańców akwarium, a także zwiększy ich chęć do rozmnażania. 

Akwarium przede wszystkim powinno być idealnie dopasowane do rodzaju rybek. Jeśli masz już wybrane gatunki, zadanie jest dość proste. Dla bardzo małych rybek, które żyją pojedynczo, wystarczy niewielki zbiornik o pojemności do 30 litrów. Dla nieco większych gatunków, pływających w niewielkich grupkach (do 5 sztuk) doskonale sprawdzi się akwarium o pojemności 40-60 litrów. Duże gatunki ryb należy hodować w przynajmniej 120-litrowych zbiornikach.

Idealne podłoże, czyli jakie?

Bardzo ważny jest również dobór odpowiedniego podłoża. Dobrze dopasowane nie tylko zapewni mieszkańców najwyższy komfort, ale także wpłynie na estetykę akwarium oraz na przejrzystość wody.

Pierwszym popularnym rodzajem podłoża do akwarium jest żwir. Może stanowić bardzo dobry grunt dla roślin – szczególnie ten w wersji drobnoziarnistej. Najczęściej wybieranym wariantem jest żwir kwarcowy. Znajdziesz do na stronie aquaelzoo.pl. Jest to rodzaj żwirku o gładkich krawędziach, które wyglądają jak lekko oszlifowane. Jest całkowicie bezpieczny dla ryb żyjących w okolicy dna – nie powoduje uszkodzeń skóry. Żwir oferowany przez sklep aquaelzoo.pl został dokładnie wypłukany. Nie ma żadnych zanieczyszczeń, dzięki czemu nie zmienia parametrów wody akwariowej. 

Inny rodzajem podłoża do akwarium jest piasek. Jego zaletą jest bardzo drobna granulacja. Jest to idealny grunt dla rybek, które lubią tworzyć kryjówki. Najpopularniejszą odmianą piasku jest piasek kwarcowy. 

Inne elementy wyposażenia do akwarium

W Twoim pierwszym akwarium nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia, które zapewni rybkom komfortowe warunki – dzień i noc. Ważny jest również filtr, który oczyści wodę ze wszelkich szkodliwych elementów, a także wzbogaci ją w tlen. 

Możesz zakupić również:

  • materiały dekoracyjne, które nadadzą zbiornikowi atrakcyjny wygląd,
  • odmulacz do podłoża, który pozwoli zachować idealną czystość gruntu,
  • czyścik do szyb służący do usuwania zanieczyszczeń ze ścianek akwarium,
  • grzałkę z termostatem, czyli urządzenie, które utrzyma stałą temperaturę wody w zbiorniku,
  • preparaty do uzdatniania wody.

Doskonałym rozwiązaniem dla osób początkujących jest zakup specjalnego, starannie przygotowanego zestawu akwariowego. W takim zestawie znajdziesz porządne akwarium oraz wszystkie podstawowe elementy wyposażenia do zbiornika. 

Pamiętaj, że zanim rozpoczniesz kompletowanie swojego pierwszego akwarium, koniecznie zapoznaj się ze specyfiką rybek, które chcesz hodować. Każdy gatunek ryb ma nieco inne wymagania. Zadbaj o to, aby zapewnić mieszkańcom swojego akwarium doskonałe warunki do życia.

Sprawdź, jakie płytki pasują do tradycyjnej, a jakie do nowoczesnej kuchni

0
płytki

Wybór płytek ściennych i podłogowych to jedna z ważniejszych decyzji podczas remontu kuchni. Są to bowiem te elementy wykończeniowe, które trudno jest bezinwazyjnie zdemontować. Płytki są zazwyczaj tłem dla mebli i pozostałego wyposażenia. Jednak mogą także stanowić element dominujący, stanowiący o stylistyce danego wnętrza. Wszystko zależy od tego, jaki wzór kafli wybierzemy.

Płytki do kuchni urządzonej tradycyjnie

Kuchnie urządzone w tradycyjnym stylu są w naszym kraju najbardziej popularne. W tego typu pomieszczeniach nie odnajdziemy jakichś niesamowitych nowoczesnych i awangardowych rozwiązań. Ma być przytulnie, praktycznie i elegancko. Spory wybór płytek do tego typu wnętrz proponuje sklep Jeta.pl. Dużym powodzeniem cieszą się wyroby Ceramiki Paradyż. Ten polski producent płytek, działa na rynku już ponad 30 lat i oferuje atrakcyjne wizualnie produkty o bardzo dobrej jakości.

W katalogu produktów dostępne są zarówno płytki ścienne, jak i podłogowe (np. gresowe, klinkierowe), w także cokoły, dekory, mozaiki i stopnice. Ściany kuchni można udekorować płytami gładkimi lub strukturalnymi. Na uwagę zasługują płytki drewnopodobne oraz imitujące kamień. Warto sprawdzić jak prezentują się kolekcje: Sunlight stone, Rubi, Nea, Ornelia, Melby, Martynika. Co ciekawe, w sprzedaży są płytki o strukturze białego muru. Tego typu wzornictwo to udana inwestycja, która będzie efektowna przez długie lata.

Płytki do kuchni urządzonej nowocześnie

Nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami. Dominują tutaj takie odcienie jak szary, biały, czarny oraz srebro i złoto. W projektach występują zarówno płytki w dużych rozmiarach, jak i drobne kafelki. Zazwyczaj inspiracją jest styl loftowy. Ceramice Paradyż nieobce są takie rozwiązania. W asortymencie znajdują się produkty, które charakteryzuje niepowtarzalny styl i estetyka wykonania.

Godne polecenia są takie grupy produktowe jak: kafle Natura (np. Grafit, Bianco), Urban Colours, Abrila, Symetry, Tonnes, Tolio, Tenone, Adilio, Nirrad, Elanda bianco, Inserto Azurro. Niepowtarzalny klimat uzyskamy dzięki pięknym czarnym płytkom Golgen hills nero lub białym Pure city bianco. Uzupełnieniem aranżacji mogą być stylowe dekory, w tym: listwy Rockstone. Warto podkreślić, że w sprzedaży dostępne są dekoracje dedykowane konkretnej kolekcji, jak i dekory uniwersalne. Na stronie internetowej Jeta.pl znajduje się cała masa inspiracji w postaci zdjęć pomieszczeń zarówno z płytkami Paradyż, jak i produktami pochodzącymi od innych producentów.

Płytki uniwersalne

Co ciekawe, w ofercie jest także sporo płytek, które można nazwać uniwersalnymi. Czyli takimi, które pasują do różnych stylów wnętrzarskich. Przykładem mogą być chociażby strukturalne kafle gresowe Veo lub płytki z serii Brook, Doppia, Andante, Tania, Pandora, Orrios lub Adaggio. Tego typu wyroby nie zdominują pomieszczenia, jednak będą stanowić trwałą i ponadczasową ochronę ścian.

Jeśli natomiast chodzi o podłogi, to ciekawą propozycję stanowią płytki Paradyż dostępne w rozmiarach 30×30 cm oraz 40×40 cm. Do wyboru są takie atrakcyjne produkty jak: Track, Elbo, Andee, Reflex lub Nato. Decydując się na kafle od jednego producenta, mamy większą szansę na idealne dobranie płytek na wszystkie domowe powierzchnie.

Hale przemysłowe – do czego służą i jak przebiega ich budowa?

0
hala

Wiele przedsiębiorstw prędzej by później będzie chciało wybudować halę przemysłową – czy to pierwszą, czy którąś z kolei. Są to budynki, które pełnią bardzo ważną rolę w wielu branżach i bez których liczne firmy po prostu nie byłyby w stanie funkcjonować. W związku z tym warto dowiedzieć się więcej na ich temat, zwłaszcza, jeśli prowadzi się własną firmę lub ma się taki zamiar.

Podstawowe pytania, na które dobrze jest znać odpowiedź, to: do czego służą hale przemysłowe? W jakich zastosowaniach sprawdzają się najlepiej? Jak przebiega ich budowa krok po kroku? Wszystkie te kwestie wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Najpopularniejsze zastosowania hal przemysłowych

Hale przemysłowe można wykorzystać do wielu bardzo różnorodnych zastosowań, w zależności od profilu działalności przedsiębiorstwa. Najczęściej spotykane zastosowania to magazynowanie towarów, maszyn i pojazdów, a także produkcja (żywności, elektroniki i wielu, wielu innych).

Projekt hali przemysłowej można dostosować do swoich oczekiwań między innymi w takich kwestiach, jak typ konstrukcji, ilość i rozmieszczenie okien, drzwi i bram i nie tylko. Dzięki temu każda firma powinna być w stanie znaleźć rozwiązanie, które będzie dla niej odpowiednie.

Jeśli interesuje Cię budowa hali przemysłowej, koniecznie zapoznaj się z informacjami przedstawionymi tutaj: https://www.tenistal.com.pl/oferta/hale-przemyslowe/. Pamiętaj, że ostateczna jakość i wytrzymałość hali, a także bezpieczeństwo korzystania z niej, zależą między innymi od takich kwestii, jak precyzja wykonania czy wykorzystane materiały. Dlatego też budowę takiej hali powinno się powierzyć wykwalifikowanemu wykonawcy, który stosuje jedynie materiały posiadające odpowiednie atesty i cieszy się dobrą reputacją w branży.

Jak przebiega budowa hal przemysłowych?

Dokładny przebieg realizacji inwestycji zależy od procedur przyjętych przez danego wykonawcę, a także szczegółów projektu, natomiast można wymienić pewne elementy wspólne, spotykane w niemal każdym przypadku. Przede wszystkim na samym początku współpracy wykonawca zbiera informacje o branży, w której działa inwestor, a także jego potrzebach i wymaganiach w zakresie hali. Następnie, na tej podstawie przygotowywany jest projektów, który dostarczany jest inwestorowi do akceptacji i zgłoszenia ewentualnych poprawek.

Dopiero po akceptacji projektu firma przystępuje do jego realizacji, a kiedy prace zostaną zakończone, ostateczny efekt jest prezentowany zleceniodawcy. To, jak długo będzie trwała realizacja inwestycji i z jakim kosztem będzie się ona wiązała zależy od wielu indywidualnych kwestii. Jeśli chcemy poznać takie informacje dla naszego projektu, najlepiej zgłosić się do rzetelnego, doświadczonego wykonawcy, takiego jak Tenistal i poprosić o wycenę oraz oszacowanie czasu realizacji hali.

Warto wspomnieć, że przemysłowe hale stalowe są z reguły budowane szybciej i sprawniej niż tradycyjne hale murowane, a przy tym charakteryzują się wysoką żywotnością i odpornością na trudne warunki atmosferyczne. Dodatkowo koszty ich utrzymania są niższe niż w przypadku budynków murowanych.

Czy kocioł na biomasę się opłaca?

0
Czy kocioł na biomasę się opłaca

Jedną z możliwości grzewczych, jakie mają osoby posiadające własne domy, jest skorzystanie z kotła na biomasę. Czym jest? Jakie są jego cechy charakterystyczne? Czy taka inwestycja jest w ogóle opłacalna?

Czym jest biomasa?

Biomasa to nic innego, jak paliwo naturalne, a przez wiele osób uznawane za ekologiczne. Mówiąc prościej, za tym pojęciem kryje się szereg produktów organicznych, w tym także różne odpady, które dzięki zainstalowanym kotłom są w stanie przemienić je na energię. Wyróżnia się kilka ich rodzajów, między innymi pochodzenia zwierzęcego czy roślinnego. Wszystko odbywa się w sposób maksymalnie naturalny, do tego cechuje się także wieloma innymi zaletami, które warto rozważyć, przed zakupem kotła.

Jakie są zalety kotłów na biomasę?

Jak zostało wspomniane, wykorzystanie biomasy wiąże się przede wszystkim z działaniem proekologicznym, jako że korzysta się przy tym z naturalnych produktów dostępnych praktycznie wszędzie. W ten sposób unika się choćby tworzenia groźnych zanieczyszczeń, a ilość produkowanego dwutlenku węgla jest minimalna. Kocioł na biomasę to korzyści dla środowiska, ponieważ korzystając z niego, nie zanieczyszczamy swojej okolicy. Ogrzewanie w ten sposób domu jest też stosunkowo tanie, jako że produkty spalania czerpie się z materiałów naturalnych pochodzenia zwierzęcego, roślinnego czy innych podobnych, które ulegają naturalnej biodegradacji. Dzięki kotłom na biomasę można uzyskać nie tylko ciepło, ale też prąd i gaz.

Co wchodzi w skład biomasy?

Co kryje się pod pojęciem produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego? Chodzi tutaj przede wszystkim o drewno i jego odpady, słomę, czy różnego rodzaju rośliny, szczególnie wierzba wiciowa, miskant czy topola. W takich kotłach można spalać także ziarna zbóż, jak choćby owies. Pellety to inaczej specjalne sprasowane produkty naturalne, jak wióry, słoma i trociny, dzięki czemu przyjmują one kształt granulek, a to ułatwia ich podawanie do kotła.

Jak działa kocioł na biomasę?

Kotły na biomasę są niezwykle wysokozaawansowanym sprzętem i w większości działają bezobsługowo. Posiadają one specjalny podajnik, który jest przystosowany do konkretnego rodzaju pelletu lub brykietu. Rozpoczyna się wówczas proces spalania i uwalniania energii, która jest pod stałą kontrolą. Bardzo istotne będzie tutaj przede wszystkim odpowiednie dopasowanie kotła na biomasę względem potrzeb, a także rodzaju paliwa, z którego będzie się korzystało. W tym wypadku najlepiej będzie się po prostu zorientować, jakie z nich jest najłatwiej dostępne w okolicy.

Czy opłaca się inwestować w kocioł na biomasę?

Jeżeli chodzi o zakup urządzenia, trzeba się liczyć z konkretnym kosztem, jeżeli chodzi o sam zakup kotła na biomasę. W zależności od producenta cena ta może wynieść około 8 tys. zł. Jednakże w stosunku do innych typów kotłów, jakie są powszechnie wykorzystywane w wielu domach, koszty eksploatacji są zdecydowanie niższe. Z tego też powodu uważa się go za idealne rozwiązanie na tanie ogrzewanie. Roczny koszt zakupu odpowiedniego pelletu to około 2,4 tys. zł dla większego domu. Dla porównania węgiel, olej opałowy czy gaz ziemny wiążą się z roczną opłatą w granicach od 3,5 do nawet 8 tys. zł na rok. Różnica jest więc wyraźnie widoczna.

Fototapety – wielka zmiana małym kosztem

0
Fototapety - wielka zmiana małym kosztem

Chciałbyś zmienić coś w swoim domu lub mieszkaniu, a może planujesz mały remont? Jeśli chcesz dokonać dużej zmiany niewielkim nakładem pracy i kosztów, pomyśl o fototapecie. Jest to doskonałe rozwiązanie. Fototapety są bardzo funkcjonalne i charakteryzują się dużymi walorami estetycznymi. Nie wymagają wielkich nakładów środków finansowanych, a ich montaż jest szybki i łatwy. Wysokiej jakości fototapety są też bardzo trwałe i będą się świetnie prezentować przez dłuższy czas. Jeśli zastanawiasz się, w jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się fototapety i do jakich wnętrz pasują, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej.

1. Do jakich wnętrz pasują fototapety?

2. W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się fototapeta?

3. Fototapety do pokoju dziecięcego

Do jakich wnętrz pasują fototapety?

Zastanawiasz się, do jakich wnętrz pasują fototapety? Tak naprawdę do wszystkich, niezależnie od dominującego stylu wystroju. Dzięki temu, że jest bardzo duży wybór różnych wzorów fototapet, z łatwością można znaleźć takie, które będą idealnie pasować do Twojego domu lub mieszkania. Odpowiednio dobrana fototapeta nadaje charakteru i klimatu, stanowi świetny dodatek dekoracyjny, ale pełni także inne funkcje. Za pomocą fototapety można na przykład optycznie powiększyć dane pomieszczenie lub pomniejszyć i nadać przytulności. Bardzo duży wybór różnych wzorów fototapet znajdziesz na stronie ecowall24.pl.

W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się fototapeta?

Fototapety świetnie wyglądają w każdym pomieszczeniu. Najczęściej jednak wybierane są do salonu i sypialni. Jeśli chcesz dokonać metamorfozy w swoim domu, fototapeta w salonie świetnie spełni to zadanie. Salon to pomieszczenie, które często stanowi serce domu. To tam odpoczywasz i spędzasz czas z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego z pewnością zależy Ci na tym, żeby świetnie się prezentował. Dzięki najwyższej jakości fototapecie sprawisz, że z przyjemnością będziesz przebywać w swoim salonie. Duży wybór wzorów sprawia, że z łatwością wybierzesz fototapetę idealnie dobraną do indywidualnych preferencji.

Fototapety do pokoju dziecięcego

Tematyczne fototapety do pokoju dziecięcego zachwycą każde dziecko. Inne wybierzesz fototapety dla chłopca, a inne dla dziewczynki. W obu przypadkach możesz wybierać spośród przeróżnych wzorów. Kolorowe, radosne fototapety będą stanowiły doskonałą dekorację pokoju Twojej pociechy. Fototapeta może być związana z zainteresowaniami dziecka, jego ulubionymi postaciami z bajek lub w ukochanej barwie.

Jak urządzić salon w bloku krok po kroku?

0
salon

Mieszkania w blokach z reguły nie należą do największych, dlatego trzeba nauczyć się rozsądnie gospodarować przestrzenią. Największe pomieszczenie przeznaczane jest zwykle na salon, który musi spełniać wiele funkcji, w tym jadalną, wypoczynkową i niejednokrotnie biurową. Zwłaszcza teraz, w czasie gdy praca zdalna jest coraz powszechniej wykorzystywaną formą, mądre zaplanowanie przestrzeni ma kluczowe znaczenie. Jak wobec tego urządzić wygodny i funkcjonalny salon w bloku?

Salon w bloku – przede wszystkim wypoczynek

Chyba wszyscy się zgodzą, że myśląc o salonie, pierwszym skojarzeniem, które się nasuwa jest relaks. Wracając z pracy chcemy zwykle wypocząć, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a salon powinien nam to umożliwić. Dlatego też jednym z najważniejszych mebli w salonie jest wygodna kanapa, lub narożnik czy też fotele. Mając to na uwadze, salon w bloku zacznij urządzać od wyboru zestawu wypoczynkowego, który będzie wygodny i dopasowany do tego, w jakim stylu chcesz urządzić wnętrze. Wybór zestawów wypoczynkowych jest naprawdę szeroki, dostępne są najróżniejsze rodzaje mebli wypoczynkowych, które świetnie sprawdzą się również w niewielkich przestrzeniach.

Ciekawym rozwiązaniem do salonu w bloku są na przykład meble modułowe, które można w prosty sposób przesuwać i ustawiać zgodnie z aktualną potrzebą. Dokonywanie różnego rodzaju zmian w naszym otoczeniu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, dlatego warto wybierać takie meble, które nam to umożliwią.

Jak urządzić jadalnię w salonie?

Wygospodarowanie miejsca na jadalnie ma bardzo duże znacznie. Jedzenie w wygodnej, wyprostowanej pozycji jest zdrowe, a do tego zasiadając do posiłków przy stole, w towarzystwie innych domowników łatwiej jest uniknąć przeglądania telefonu, czy oglądania telewizji podczas jedzenia. To jak będzie wyglądała jadalnia w naszym salonie zależy w dużej mierze od tego, ile miejsca możemy na nią przeznaczyć, jednak nawet w najmniejszym mieszkaniu nie jest to niemożliwe. Aby uniknąć częstego obijania się o rogi stołu i tym samym zaoszczędzić trochę miejsca, warto zdecydować się na okrągły stół lub ze składanym blatem, który po złożeniu praktycznie nie zajmuje miejsca w salonie.

Najpraktyczniejszym rozwiązaniem do małych mieszkań są właśnie rozkładane stoły, które na co dzień pozwalają wygodnie usiąść dwóm lub czterem osobom, jednak w razie potrzeby można je rozłożyć i przygotować miejsca dla większej ilości gości.

Aranżacja salonu w bloku – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli mamy już wybrane meble wypoczynkowe oraz duży stół, przy którym wygodnie będziemy mogli spożywać posiłki, to przyszedł czas na dopasowanie reszty niezbędnych mebli. Urządzając salon w bloku warto wybierać meble, które będą praktyczne, a jednocześnie pojemne. Dobrym rozwiązaniem w przypadku małego metrażu jest szafa z przesuwnymi drzwiami. W tego typu pomieszczeniach świetnie sprawdzają się również komody, które jednocześnie mogą pełnić funkcje półki, na której postawimy jakiś element dekoracyjny. Urządzając salon w bloku warto też zastosować różne triki, które optycznie powiększają przestrzeń. Jednym z nich jest wykorzystanie bieli na ścianach oraz powieszenie dużego lustra.

Wybielacz do firanek od General Fresh, czyli świetny produkt, który wart znać!

0
Wybielacz do firanek

Firany to często nieodłączny element wielu domów czy mieszkań. Dodają one pomieszczeniom zarówno stylu, jak i uroku, a przy tym pełnią też rolę ciekawej przesłony okiennej. Jednak piękna biel firan, z różnych powodów dosyć szybko może zniknąć i pójść w zapomnienie. Panie domu wiedzą o tym aż za dobrze. Do tego rozumieją jak trudno przywrócić firanom biel – w końcu wymagają one odpowiedniego sposobu prania. Rozwiązaniem problemu okazać się może wybielacz do firanek od General Fresh. Poznajmy więc bliżej ten produkt.

  1. Dlaczego firany tracą swoją biel? 
  2. Wybielacz do firanek od General Fresh – ekspert od prawdziwej bieli! 

Dlaczego firany tracą swoją biel? 

Niestety przyczyn zabrudzeń firan, nawet w bardzo czystym domu, może być dużo. Co byśmy nie zrobili, tak naprawdę nie jesteśmy w stanie pozbyć się wszędobylskiego kurzu, a to w dużej mierze on odpowiedzialny jest za szarzenie firan. Swoją cegiełkę do tego procederu dokłada także dym papierosowy oraz zbyt duża wilgoć. Te elementy z kolei przyczyniają się od tego, że śnieżnobiałe firany zaczynają pomału żółknąć. Jeśli do tego wszystkiego dodamy sporo zanieczyszczeń, które dostają się do naszych domów i mieszkań z zewnątrz, to dostajemy odpowiedź na pytanie, dlaczego firany tracą biel i skąd poruszany dziś przez nas problem. Warto zaznaczyć, że szczególnie narażone na utratę bieli są firany znajdujące się w kuchni. W końcu gotowanie i powstająca przy tym para a czasem i dym, również nie są bez wpływu na odcień firan i zasłon. Biorąc to wszystko pod uwagę, chyba zaczynamy rozumieć, że utrata bieli przez firany, jest nieunikniona. Jednak nie oznacza to, że nie da się jej przywrócić!  

Wybielacz do firanek od General Fresh – ekspert od prawdziwej bieli!

Biel firan można odzyskać dzięki temu, że będziemy je odpowiednio prać. Jednak, aby pranie było na tyle skuteczna, aby wróciła pierwotna biel firan, trzeba używać do ich czyszczenia odpowiednich środków, a precyzyjniej mówiąc, odpowiedniego wybielacza. Wiemy, że wielu osobom wybielacz kojarzy się z zapachem chloru i raczej nie potrafią go połączyć z delikatnymi tkaninami, z jakich często są wykonywane firany. Tutaj właśnie pojawia się wybielacz do firanek od General Fresh. Powstał on po to, aby przywracać firanom biel, a nie je niszczyć. Jego specjalistyczny skład powoduje, że firany nie tylko odzyskują utracony kolor, ale także są chronione przed osadzaniem kurzu i innego rodzaju brudu. Ma on też piękny, świeży zapach, który pozwoli zapomnieć o woni chloru. Jest jeszcze jedna ważna sprawa. Wybielacz do firanek od General Fresh posiada specjalne substancje usztywniające, dzięki którym można uformować firankę tak, jak podczas jej pierwszego powieszenia.

Asortyment dodatkowy do grzejników – poradnik dla właścicieli mieszkań i instalatorów

0
Asortyment dodatkowy do grzejników

Kluczowym etapem w urządzaniu łazienki jest wybór grzejnika – najważniejszego elementu w instalacji grzewczej. Grzejniki łazienkowe tworzą osobną kategorię obok tzw. grzejników pokojowych. Różnią się konstrukcją, sposobem działania, montażu, siłą grzewczą, a także innymi parametrami. Oprócz samego grzejnika łazienkowego warto sięgnąć po dodatkowe akcesoria, które niekiedy mogą znajdować się w gotowym zestawie. Poniżej podpowiemy nieco więcej na temat grzałek, programatorów, ograniczników oraz wieszaków do grzejników łazienkowych.

Akcesoria do grzejników łazienkowych – najważniejsze elementy

Akcesoria dedykowane do grzejników łazienkowych tworzą rozbudowaną grupę. Niektóre z nich są dodatkowe, inne natomiast niezbędne do działania urządzenia. Najważniejsze funkcje, które pełnią to przede wszystkim: usprawnienie działania urządzenia, poprawa wydajności układu grzewczego, pomoc w montażu lub pomoc w suszeniu ręczników i prania.

Zawory grzejnikowe to najczęściej wybierane akcesoria. Zalicza się do nich zawory: regulacyjne, termostatyczne oraz odcinające. Zawory regulacyjne wyposażone są w standardową gałkę-pokrętło, służącą do regulacji temperatury. Zawory termostatyczne są bardziej skomplikowane – samodzielnie stabilizują temperaturę zgodnie z wprowadzonymi ustawieniami. Zawory odcinające pozwalają na otworzenie oraz zamknięcie dostępu do systemu instalacji. W wyborze zaworu najważniejsze jest sprawdzenie typu gwintowania i sposobu, w który przyłącza się do głowicy.

Grzałki to elementy odpowiedzialne za podgrzewanie obecnej w grzejniku wody. Często wykorzystywane są poza sezonem grzewczym – zwłaszcza jeśli źródłem zasilania wody w grzejnikach są kotły centralnego ogrzewania. Wówczas, by nie uruchamiać w tym celu kotła, stosuje się właśnie grzałki. Warto podkreślić, że nie w każdym typie grzejnika da się zamontować grzałki. Wybierając to urządzenie, należy zwrócić uwagę na moc, która powinna być zgodna z mocą grzejnika łazienkowego.

Akcesoria dodatkowe – dla większego i komfortowego użytkowania grzejnika

Działanie grzejników łazienkowych można usprawnić poprzez zastosowanie specjalnych programatorów. W ofercie PROTOR znajdziesz m.in. programatory elektryczne, pozwalające na wprowadzenie dobowych i tygodniowych programów ogrzewania. Dzięki temu możesz dostosować godziny, w których grzejnik się uruchamia, do swojego planu dnia. Ułatwia to nagrzewanie pomieszczenia przed porannym prysznicem lub wieczorną kąpielą.

Dodatkowym ułatwieniem jest wybór wieszaków do grzejników łazienkowych. Najpopularniejsze są wieszaki punktowe oraz podłużne, które można wykorzystać do przechowywania ręczników lub niedużej porcji prania. Wieszaki dostępne są w rozmaitych wersjach kolorystycznych, odpowiadających najpopularniejszych odcieniom grzejników łazienkowych – biały, czarny matowy, chrom.

Praca biurowa Olsztyn – jak szukać?

0
Praca biurowa Olsztyn

Gdy przychodzi do poszukiwania pracy biurowej w Olsztynie wiele osób nie wie gdzie zacząć podczas gdy rozwiązanie jest naprawdę dosyć proste. Wyszukanie ofert to chwila i nie powinno być problemem, lecz czasem wydaje się problematyczne dla osób, które rzadko poszukują zatrudnienia. Dzięki nam zobaczycie jak znaleźć stanowisko w biurze i zatrudnić się w wymarzonej firmie.

Praca biurowa Olsztyn – Sposoby szukania

Sposobów poszukiwania jest naprawdę wiele, ale na starcie powinniśmy wykluczyć kilka z nich. Przede wszystkim moim zdaniem warto unikać poszukiwania w gazetach, tablicach ogłoszeń i innych tradycyjnych mediach przekazywania takich informacji. Nowoczesne i poważne firmy rezygnują z takiego sposobu reklamowania rekrutacji. Nie najgorszym sposobem jest próbowanie dostania stanowiska po zasłyszeniu od np. znajomych, czy też rodziny informacji o tym, że w jakimś miejscu trwa właśnie rekrutacja i poszukują nowych pracowników. Pomimo tego w dobie internetu i nowoczesnych mediach nie ma lepszego miejsca niż udanie się na strony internetowe, gdzie będzie można łatwo znaleźć pracę biurową w Olsztynie. Tam będzie można dostosować pokazywane oferty do swoich upodobań. Dzięki filtrowaniu można znaleźć zatrudnienie w takim zakresie godzinowym, na takiej umowie, jakiej oczekujesz, a także oczekiwane minimalne wynagrodzenie. Są one także dobrym sposobem na zorientowanie się w przedziale oferowanych na danym stanowisku płac, co może dobrze przygotować nas przed rozmową o pracę, gdzie pytanie o zarobki często się pojawia.

Praca biurowa Olsztyn – na co się przygotować?

Przede wszystkim praca w biurze wymaga uporu, zaangażowania, dobrej organizacji pracy samodzielnie i w grupie i umiejętnego gospodarowania czasem. Poza tym należy nie nastawiać się wpierw na ambitne zadania i projekty, lecz raczej na ciężką i żmudną pracę, która jest kluczowa do dalszego prawidłowego oraz sprawnego działania każdej firmy. Jednak nie ma co się zniechęcać, każdy od czegoś zaczynał i jeśli sprawdzisz się w tych mniej przyjemnych i lubianych zadaniach, to może kiedyś otrzymasz bardziej wymagające oraz interesujące i lepiej płatne stanowisko w tym biurze. Dobre zaprezentowanie się w tych mniej ambitnych zadaniach jest bardzo mile widziane i ułatwia potem wynegocjowanie sobie lepszej pozycji. Jeśli zależy ci na awansie w przyszłości, to warto zainteresować się poznaniem języków obcych oraz specjalistycznymi kursami, które mają związek z działalnością danej firmy. W ten sposób pokażesz się z dobrej strony i ludzie będą kojarzyć cię z wykształconą, aktywną oraz przydatną dla biura osobą.

Biurko z regulacją wysokości

0
biuro

Podstawą każdego biura stanowią funkcjonalne meble – niezależnie czy jest to przestrzeń w firmie, czy Home Office. Szczególne znaczenie ma wybór biurka, które powinno być nie tylko estetyczne i spójne z aranżacją wnętrza, ale również ergonomiczne. Coraz popularniejsze stają się biurka regulowane. Czy warto zdecydować się na taki model?

Biurka z regulacją wysokości – czy warto?

Biurka z regulacją wysokości cieszą się ogromną popularnością głównie dlatego, że zapewniają odpowiednią ergonomię pracy. Jak wiadomo, praca siedząca nie ma pozytywnego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Już sam brak ruchu jest szkodliwy, jeżeli jednak dodatkowo przyjmujemy w pracy niewłaściwą pozycję przez kilka godzin dziennie, w krótkim czasie pojawią nam się dolegliwości bólowe. Aby zminimalizować negatywne konsekwencje pracy biurowej, warto dokładać wszelkich starań, aby zapewnić sobie ergonomiczne stanowisko, sprzyjające zachowaniu zdrowej postawy ciała. Z pewnością pomocne są w tym regulowane biurka oraz fotele.

Biurka z regulacja wysokości mają wiele atutów. Pozwalają na dopasowaniu wysokości blatu do indywidualnych potrzeb użytkowników – na przykład do wzrostu. To szczególnie polecana opcja do biur, w których pracownicy mają zwyczaj zamieniać się swoimi stanowiskami. Meble Sedus oferują bardzo szybką i zaawansowaną technologicznie regulacje wysokości biurka, dzięki czemu osoba przed przystąpieniem do pracy na nowym stanowisku nie traci dużo czasu na uzyskanie odpowiednich parametrów. Niektóre modele zawierają dodatkowo pamięć kilku ostatnich wysokości i można je sterować za pomocą przycisków.

Biurko do pracy stojącej

Biurka z regulacja wysokości zapewniają wiele możliwości – między innymi mogą być przystosowane również do pracy stojącej. To idealne rozwiązanie, jeżeli dużo czasu spędzamy przy komputerze. Biurka do pracy stojącej coraz częściej pojawiają się w dużych firmach i korporacjach, w których zarząd zdaje sobie sprawę, jak ważna jest regularna zmiana pozycji w pracy przy komputerze.  Na takie rozwiązanie mogą zdecydować się także pracownicy Home Office. Regulowane biurka pozwolą im zaoszczędzić sporo miejsca – nie będą musieli decydować się na dwa meble – jeden do pracy siedzącej, a drugi do stojącej. Dla kogo jeszcze sprawdzi się taka propozycja? Biurka takie są wręcz stworzone do pokoju dziecięcego. Dzięki regulacji bez problemu dostosujemy je do wzrostu pociech – które w bardzo szybkim tempie rosną – bez narażania się na koszty związane z zakupem coraz to nowych, większych mebli.

ZOBACZ TEŻ