Dlaczego warto budować domy szkieletowe?

0

Domy szkieletowe to nowoczesny rodzaj konstrukcji budowlanych, które stają się coraz bardziej popularne wśród potencjalnych nabywców.

Drzwi aluminiowe – czy są ciepłe?

0

Dobranie odpowiednich drzwi zewnętrznych może być poważnym problemem. W sprzedaży znajdziemy wiele ciekawych modeli, które różnią się pomiędzy sobą konstrukcją, a także parametrami technicznymi. Wśród nich dostępne są drzwi aluminiowe. Czy sprawdzą się jako ciepłe drzwi wejściowe?

Jak dopasować regały do swojej spiżarni?

0

Domowa spiżarnia to miejsce, które z reguły służy nam także jak praktyczna przechowalnia wielu niezbędnych w gospodarstwie domowym przedmiotów. To właśnie w spiżarni większość z nas przechowuje zapasy artykułów spożywczych, domowe przetwory czy też rzadko używane sprzęty AGD. Aby pomieszczenie to mogło z łatwością pomieścić wszelkie przydatne akcesoria, warto wyposażyć je w praktyczne regały na wymiar. Tego typu meble cechują się ogromną elastycznością oraz możliwością perfekcyjnego dopasowania do wymiarów pomieszczenia, w którym się znajdują.

Jak czyścić ekspres do kawy? Chemia do czyszczenia ekspresów – jaką wybrać?

0

Posiadasz wymarzony ekspres do kawy, dzięki któremu możesz szybko przygotować swój ulubiony napój? A czy wiesz, jak go czyścić, żeby w środku nie powstawała pleśń i nie dochodziło do nagromadzenia się szkodliwych dla zdrowia bakterii? Jeśli nie, zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi czyszczenia tych urządzeń oraz wyboru najbardziej skutecznych środków chemicznych.

Czajnik tradycyjny czy elektryczny? Porównujemy oba rozwiązania!

0

Czajnik to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni. Spośród wielu dostępnych na rynku modeli i marek czajników trudno jednak zdecydować się na taki, który w pełni będzie odpowiadał naszym potrzebom. Podpowiadamy więc, który model warto wybrać – czajnik elektryczny czy tradycyjny?

7 rzeczy, o których należy pamiętać planując kuchnię

0

Kuchnia jest przede wszystkim miejscem pracy. Powinna być zatem wygodna i funkcjonalna, a także dopasowana pod wieloma kwestiami do potrzeb jej użytkowników. Współczesne kuchnie różnią się od tych, które projektowano jeszcze kilka lat temu. Dziś najważniejsze jest to, aby nie tylko były one schludne i łatwe w utrzymaniu w czystości, ale także (a może przede wszystkim) przestrzeniami, w których jej użytkownicy mogą poruszać się z łatwością, a wszystkie niezbędne akcesoria mają zawsze w zasięgu swoich rąk.

Balkon jesienią – co posadzić i jak zadbać o rośliny balkonowe po sezonie

0

Zamknięcie sezonu letniego nie oznacza końca prac ogrodniczych na balkonie. Miłośników zielonych tarasów po lecie czeka jeszcze sporo zadań. Około września i października należy usunąć lub przyciąć rośliny jednoroczne i przygotować rośliny wieloletnie na nadejście chłodnej pory roku. W tym czasie warto również stworzyć stylową aranżację balkonu w iście jesiennym klimacie i posadzić wrzosy, wrzośce czy chryzantemy. Sprawdź, jak zadbać o rośliny balkonowe jesienią.

Charakterystyka automatyki kominkowej

0

Kominek w salonie w dzisiejszych czasach traktowany jest w charakterze ozdoby i luksusu. Niemniej jednak może być on wykorzystywany również jako tanie źródło ciepła, wykorzystywane w charakterze uzupełnienia domowej instalacji grzewczej. Aby maksymalnie zwiększyć jego wydajność stosuje się skomputeryzowane systemy automatyki komputerowej.

Nie tylko cegła, czyli nowe technologie budowy domów jednorodzinnych

0

Rozwój technologii i duża konkurencyjność w budownictwie zmuszają producentów do poszukiwania rozwiązań, które będą równocześnie tanie i skuteczne. Jednym z nich jest budowa domu z płyt warstwowych. Ich zastosowanie zmienia żmudny, długi proces murowania i układania cegieł w szybkie, nowoczesne montowanie domu z gotowych elementów. Jak szybkie? Rekordziści potrafią wybudować dom z płyt nawet w 7 dni!

Tradycyjne gatunki drewna do budowy tarasów: Świerk i modrzew

0
Spacious villa patio with comfortable stylish rattan furniture set

Choć na nowo powstających polskich tarasach coraz częściej spotkać można deski z egzotycznych gatunków drewna, to wciąż jednak większą popularnością cieszą się bardziej tradycyjne odmiany, jakimi są chociażby świerk albo modrzew. W dużej mierze decyduje o tym przystępna cena, ale też niczego sobie jakość, którą można za tę cenę nabyć. Co jeszcze warto wiedzieć o tradycyjnych gatunkach drewna do budowy tarasów?