Geometria w ogrodzie – elementy małej architektury okiem projektanta

0

Moda na minimalizm i nowoczesność opanowała już nie tylko architekturę domów i wnętrza, ale także ogrody. Zielona przestrzeń wokół budynku może bowiem wykorzystywać geometryczne formy, proste linie i funkcjonalne elementy np. z betonu, dzięki którym łatwo stworzyć efektowne i jednocześnie zachęcające do relaksu aranżacje.

Minimalistyczne aranżacje w ogrodzie skupiają się na prostych formach, porządku, geometrycznych liniach oraz oszczędnym wykorzystaniu barw i faktur. Nowoczesny styl doskonale komponuje się z materiałami takimi jak: beton, naturalny kamień, metal i szkło, które świetnie sprawdzają się w ogrodach w formie elementów małej architektury.

Minimalistyczny ogród czerpie z klasyki

Co ciekawe, duże, roślinne bloki i geometria architektury nie są wymysłem współczesności. Były one obecne już w czasie włoskiego renesansu, a dziś inspirują architektów i twórców minimalistycznych aranżacji ogrodowych i tarasowych. Elementy małej architektury sprawiają bowiem, że duża, zielona przestrzeń staje się uporządkowana, zorganizowana i podzielona na odrębne, przytulne strefy, które tworzą spójną całość. Przy pomocy ponadczasowych ozdób, takich jak: betonowe sześciany, duże kule czy efektowne konstrukcje o wyglądzie plastrów miodu, można wydzielić miejsce do siedzenia i relaksu lub oddzielić je od otwartej części ogrodu, przeznaczonej do uprawiania sportu. Przykłady takich elementów małej architektury do ogrodów można znaleźć np. tutaj: https://e-otoczenie.pl/produkty/architektura-i-dekoracje-ogrodowe/mala-architektura.html

Geometria w ogrodzie

Ozdoby ogrodowe współgrają ze sobą, tworząc moduły, co potęguje wrażenie zachowania symetrii i geometrii. Można jeszcze podkreślić ten efekt, np. wykorzystując spójne serie elementów do wykończenia nawierzchni, ogrodzenia czy przegród. Pozostałą przestrzeń mogą wydzielać także uporządkowane rośliny np. przystrzyżone żywopłoty lub bukszpany.

Symetryczne zbiorniki wodne

W minimalistycznych ogrodach nie trzeba rezygnować z wygospodarowania przestrzeni na wodne elementy. Mogą one występować w postaci zbiorników, a także kanałów o prostych formach. Ich wykorzystanie sprawia, że aranżacja staje się bardziej dynamiczna i żywa. Geometrię wprowadzonego elementu wodnego można z powodzeniem podkreślić np. przy pomocy efektownych stopni, kwadratowych donic, oświetlenia lub betonowych palisad.

Minimalistyczny ogród a dobór roślinności

W nowoczesnym ogrodzie porządek i proste formy powinny tworzyć także nasadzenia i rośliny. Ich dobór wymaga dużej staranności i zachowania spójności między poszczególnymi elementami. Często zamiast wielu krzewów i kolorowych kwiatów lepiej sprawdzą się pojedyncze efektowne elementy małej architektury do ogrodu np. w postaci dużych donic, w których umieścimy drzewka lub wysokie trawy. Ogród pozbawiony zbędnych ozdób sprzyja odpoczynkowi. Jego uporządkowany charakter koi zmysły, sprawia wrażenie dużego komfortu i elegancji. By przestrzeń była w pełni funkcjonalna wystarczy jeszcze dobrać meble, które uzupełnią całość.

Artykuł sponsorowany.

Płoty drewniane sztachetowe w nowym stylu

0
płoty drewniane sztachetowe

Zauważyć można naprawdę bardzo łatwo fakt, że jest wiele różnego rodzaju sposobów, które umożliwiają nam dobrze ogrodzić swoją posesję, działkę, czy też inny tego typu teren, jednakże bez wątpienia bardzo dobrym i niezwykle popularnym, chętnie wybieranym w ostatnim czasie ogrodzeniem, są specjalistyczne płoty drewniane sztachetowe, dzięki którym, każda osoba, ma możliwość profesjonalnego ogrodzenia swojej posesji, działki, jak również wielu innych tego typu terenów. Bez wątpienia płot drewniany sztachetowy, najbardziej się sprawdzi, jeżeli chodzi o osoby, które nie pragną całkowicie chcą odgrodzić danej posesji, tak żeby nikt inny nie widział, co się u nas dzieje, jeżeli nie mamy problemu z tym, żeby inni ludzie mogli widzieć, co dokładnie dzieje się na danym, zagrodzonym terenie, ponieważ jeżeli zamontujemy na swoim terenie, właśnie płoty drewniane sztachetowe, to co prawda, posesja zostanie zagrodzona, jednakże będzie naprawdę bardzo dużo elementów, które będą całkowicie widoczne dla osób, które przechodzą obok.
ogrodzenia sztachetowe mogą być bardzo nowoczesne

Ciekawe informacje, na temat płotów drewnianych sztachetowych

Płoty drewniane sztachetowe są wykonane, głównie ze specjalistycznych płotów drewnianych, które mogą być montowane na różnego rodzaju słupkach. Przede wszystkim, są one niezwykle funkcjonalne, a ich głównym atutem, jest przede wszystkim, niezwykła łatwość montażu, gdyż niemalże każda osoba, będzie w stanie bardzo szybko i łatwo poradzić sobie z ich montażem. Ogrodzenie to posiada wiele rewelacyjnych drewnianych elementów, które przecież w ostatnim czasie, stały się niezwykle modne i popularne, dzięki czemu, nasze ogrodzenie, będzie prezentowało się niezwykle innowacyjne oraz przyjemnie dla oka. Przy tych właśnie ogrodzeniach sztachety są umieszczane na podmurówce Zazwyczaj zostają ułożone pomiędzy betonowymi, kamiennymi bądź ceglanymi słupkami. Jeżeli właśnie tak je połączymy, to będzie się to prezentowało naprawdę niebywałe nowocześnie i zachwycająco, dzięki czemu nasze ogrodzenie będzie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Płoty drewniane sztachetowe wyglądają naprawdę bardzo estetycznie i pasują do każdej posesji, niezależnie od stylu, w jakim została ona urządzona. Ponadto, zawsze płoty te zabezpieczają różnego rodzaju specjalistyczne elementy, które odporne są na działanie różnego rodzaju czynników, a więc przez bardzo długi czas nie pozostają zniszczone, nawet w najmniejszym stopniu.

Płoty drewniane sztachetowe – co powinieneś o nim wiedzieć

Bez wątpienia te właśnie fantastyczne ogrodzenia sztachetowe, wyróżniają się, spośród innych ogrodzeń, naprawdę bardzo łatwym montażem, w przeciwieństwem do wielu innych ogrodzeń, które niekiedy są bardzo trudne w montażu, który zawsze zajmować może wiele godzin. Ponadto, zawsze producent ogrodzeń, zabezpiecza je odpowiednim środkiem, dzięki czemu nie niszczą się one pod wpływem różnych czynników zewnętrznych, ani poprzez działanie czasu, dzięki czemu wyglądają fantastycznie naprawdę przez wiele lat, nic więc dziwnego, że tyle osób wybiera właśnie płoty drewniane sztachetowe.

Wszystko o wycenie mieszkań online

0

Wycena nieruchomości jest kluczem do skutecznej sprzedaży domu i bardzo często pierwszym elementem branym pod uwagę przy decyzji o jej zakupie. Warto zatem zwrócić szczególnie na nią uwagę i realnie ocenić wszystkie wartości.

Mechaniczne i fizyczne właściwości wikliny

0

Wierzba: amerykańska, purpurowa, migdałowa oraz wiciowa. Kto by pomyślał, że to właśnie za sprawą tych gatunków, dobrze nam znanego drzewa, powstają kosze wiklinowe. W różnych barwach, bo odmiana decyduje o tym, w jakim ubarwieniu prezentują się elastyczne pędy. Tak czy owak, wiklina posiada liczne, i co ważne, cenne właściwości, dzięki którym jest obecnie jednym z najchętniej wykorzystywanych tworzyw naturalnych.

Stół do jadalni – jaki powinien być?

0

Nowy dom, mieszkanie, po prostu własny kąt wymaga pracy nad wykończeniem, ale u aranżacja wnętrza. Trzeba zastanowić się tak naprawdę nad każdym detalem, by rzeczy te były funkcjonalne i służyły przez lata. Meble, sprzęt kuchenny, zestaw wypoczynkowy, stół do jadalni. Zwłaszcza to ostatnie jest punktem spornym. Stół – potrzebny, czy nie? Czy jadalnia jest tak niezbędnym pomieszczeniem w domu, czy urządzić ją w kuchni, a może w salonie.

Nie ma co się oszukiwać – nie każdy może sobie pozwolić na duże mieszkanie. Ledwo mieszczą się z nim często rzeczy najpotrzebniejsze, a gdzie tu jeszcze ulokować stół. To jednak on jest pewnym centralnym miejscem w domu, to przecież przy nim się spotykamy z rodziną, rozmawiamy, jemy śniadania i kolacje. Ma swoje miejsce nie tylko w domu, ale i w świadomości kulturowej.

Małe mieszkanie

W małym mieszkaniu nie ma miejsca na stół? Nic bardziej mylnego. Pamiętaj, że swoistą jadalnią w małej przestrzeni może być kuchnia, w której postawisz stół. Mały, okrągły stolik lub kwadratowy dobrze wpasuje się nawet w niewielką przestrzeń. W małych przestrzeniach świetnym rozwiązaniem są stoły składane, które możesz wyciągać, gdy spodziewasz się gości. A tak, mogą złożone leżeć w składziku, czy piwnicy. Rozkładane stoły do jadalni kupisz na stronie https://9design.pl/pol_m_Meble_Stoly_Stoly-do-jadalni-1748.html.

Kuchnia z salonem

Coraz popularniejsze są salony z aneksem kuchennym, które oddzielone są ladą, czy ścianką działową. A gdyby tak te dwie przestrzenie połączone były stołem?  W naturalny sposób dzielimy wtedy przestrzeń, ale oddzielenie to występuje w sposób łagodny i spójny. Tutaj też świetnie sprawdzi się rozkładany stół – kwadratowy lub okrągły, który po rozłożeniu pomieści nawet osiem osób.

Oddzielne miejsce na jadalnie

Przy wysokich oknach dających dużo światła, z widokiem na ogród – takie widoki mogą mieć posiadacze domów, którzy w planach budowy mogą zagospodarować odpowiednie miejsce na część jadalnianą. Ulokowaną na uboczu w cichym, ciepłym miejscu, ale w bliskiej odległości od kuchni. Wtedy też stół do jadalni może być duży, prostokątny, przystosowany dla sześciu osób – nawet jeszcze przed rozwożeniem. Do tego wygodne krzesła z oparciem. Wtedy, posiadając takie miejsce jadalniane, trzeba zawsze pamiętać o odpowiedniej aranżacji stołu, nawet w codzienne dni, by stół był „ubrany” i aranżacyjnie zachęcający.

Posiadacze dużych przestrzeni mogą także sobie pozwolić także na rozkładaną wersje stołu, który będzie wyciągany na okazje i spotkania. Na co dzień miejsce to może być zastąpione przez mniejszy stół, który wystarcza na potrzeby rodziny.

Sky Walk – nowoczesna bieżnia domowa

0

Nowe produkty BE06 SKY WALK oraz BE 08 SKY WALK to bez wątpienia jedne z najbardziej oczekiwanych nowości tego roku na rynku sprzętu do fitnessu. Pierwsza z nich posiada poręcz, a druga nie. Oba rodzaje bieżni będzie można zakupić już w czerwcu.

Sky Walk BE06 – spacer w przyszłość

Model bieżni BE06 to bez wątpienia nowoczesna technologia skrojona na miarę XXI wieku. Urządzenie jest wyjątkowo lekkie i wręcz intuicyjne w obsłudze. Zostało ono zaprojektowane z wykorzystaniem designu współczesnych telefonów komórkowych. Bieżnia charakteryzuje się niezwykle elegancką formą. Jej cienka podstawa posiada wbudowany cyfrowy wyświetlacz – bez zbędnej górnej ramy, czy też dużego komputera albo niewygodnych podłokietników. Bieżnia zajmuje zaledwie 0,06m2 powierzchni, a przy tym jest niewiarygodnie lekka i bardzo poręczna.

Posiada intuicyjny system rozpoczynania treningu oraz nowoczesny system kontroli prędkości. Wystarczy wejść na pas bieżny, by włączyć ten niesamowity sprzęt. Kiedy znajdziemy się bliżej wyświetlacza, prędkość wzrośnie, natomiast bliżej tylnej części bieżni, prędkość się zmniejszy. Wyświetlacz informuje o dystansie, czasie treningu oraz ilości wykonanych kroków. Model jest bardzo cichy, poziom hałasu wynosi zaledwie 65dB.

W bieżni BE06 zastosowano niezwykle innowacyjny system łączenia z wykorzystaniem śrub. Dodatkowym atutem urządzenia jest również bardzo sprawny system, który rewelacyjnie absorbuje wszelkiego rodzaju wstrząsy w trakcie biegania.

BE06 to bez wątpienia najmniejsza obecnie, a zarazem najnowocześniejsza i najbardziej intuicyjna bieżnia na polskim i światowym rynku.

Bieżnia BE08 to technologia XXI wieku, nowoczesna, lekka i intuicyjna w obsłudze. Wykorzystując design nowoczesnych telefonów komórkowych, bieżnia została zaprojektowana w najbardziej eleganckiej formie, cienkiej podstawie z wbudowanym cyfrowym wyświetlaczem – bez górnej ramy, dużego komputera i podłokietników. Po pionowym postawieniu, bieżnia zajmuje jedynie 0,06m2 powierzchni. BE08 jest bardzo lekka i poręczna, co umożliwia swobodny transport oraz przechowywanie w dowolnym miejscu.

Drewniane ogrodzenie – jakie najmodniejsze?

0
Drewniane ogrodzenie

To, ze ogrodzenia drewniane są uniwersalne i nadal wyglądają bardzo klasycznie i estetycznie wie każdy. Samo drewno jako materiał budowlany było wykorzystywane odkąd sięga pamięć.  Jest to przede wszystkim  niedrogi materiał. Jego estetyka natomiast zachwyca wszystkich do dziś. Jeśli oczywiście odpowiednio o nie dbamy. Wszystkie swoje funkcję spełnia idealnie. Dodatkowo odpowiednio zakomponowane będzie najlepszym wyborem jeśli zależy nam na tym by wyglądało pięknie. Dopasowuję się również do każdej posesji bez problemu.

Dlaczego właśnie drewno?

Drewno jest wybierane przede wszystkim dlatego, że można w prosty i naprawdę bardzo ładny sposób połączyć go z innymi materiałami. Najładniej komponuje się z cegłą, kamieniem czy betonem. Tak naprawdę ten rodzaj materiału jest tak uniwersalny, ze na pewno wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy będzie świetnie się komponowało. A możliwości jest nie zliczenie wiele. Skorzystanie z takiego rodzaju połączeń jest idealne, kiedy na przykład po kilku latach zdecydujemy się na zmianę kompozycji. Wtedy na pewno będziemy mogli bez trudu ją zmienić na inną.

ogrodzenie drewniane pięknie się prezentuje

Jakie drewno wybierać?

Bez względu na to na jakie ogrodzenie drewniane się zdecydowaliśmy czy to te złożone z pojedynczych sztachet czy te modułowe. Jeśli chodzi o rodzaj całych paneli czy przęseł to koniecznie powinniśmy wiedzieć, że drewno nie może pracować. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie, które będzie to musimy liczyć się z tym, ze będzie się ono odkształcało. Musi być również dobrze oszlifowane i zaimpregnowane. Konieczne jest również wybieranie odpowiednich gatunków drzew. Nie mogą być zbyt miękkie lub mało trwałe jeśli chcemy, aby nasze ogrodzenie posłużyło na parę lat.  Najchętniej wybieranym drewnem, którego koszt jest nie wysoki jest sosna. Najmniej, a nawet można powiedzieć wcale drewniane ogrodzenie nie będzie wykonane z brzozy ani z lipy. Najdroższe drewno to dębowe . Jeśli chodzi o rodzaj drzew egzotycznego pochodzenia również nie są one tanie.

Samodzielnie czy za pomocą ekipy?

Jeśli marzy nam się drewniane ogrodzenie, to bardzo dobrze wybraliśmy ponieważ płot wykonany z drewnianych sztachet na spokojnie wykonamy samodzielnie.  Wystarczy tylko, ze zaczerpniemy trochę informacji na jego temat, a montaż jego nie będzie dla nas żadna trudnością.  Musimy tylko zakupić sztachety i zaimpregnować je. Dodatkowo powinniśmy dokupić słupki i inne niezbędne elementy. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na panele to najlepiej będzie kupić je u producenta. Również ich samodzielny montaż nie sprawi nam żadnych trudności. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś na temat montażu ogrodzeń to możemy poczytać o nich na stronach producentów lub zapytać fachowca.

Kuchnia otwarta czy zamknięta. Która będzie lepsza?

0

Kuchnia – miejsce spotkań całej rodziny i przygotowywania posiłków. Nie może jej zabraknąć w żadnym domu, możemy jednak wybrać, czy wolimy bardziej tradycyjną zamkniętą kuchnię, czy bardziej nowoczesną – otwartą. Co wybrać?

Domy z prefabrykatów – czyli jakie?

0
domy z prefabrykatow

Budowanie domów to fach, który jest niezwykle wymagający.

Pracownicy i firmy z tej branży muszą wykazywać się znajomością ciągle pojawiających się technologii w budownictwie.  Obecnie ludzie planujący zakup lub budowę domu mają do dyspozycji wiele opcji. Możliwe jest zdecydowanie się na dom drewniany, szkieletowy lub dom z prefabrykatów.  Trzeba zawsze pamiętać, aby zastanowić się przed decyzją na budowę domu. Oczywiście z góry zakładamy, że najlepiej jest wybrać firmę, która dla nas wybuduje przyszłą chlubę. Eliminowanie z góry tego, że ludzie wybudują dom własnymi rękoma, nie jest bezpodstawne. Opieramy się na opiniach klientów innych firm budowlanych. W większości wszyscy jednogłośnie wybrali usługi zewnętrzne z braku czasu. W sumie trudno się nie zgadzać, że nie możliwe dziś byłoby wychowywanie dziecka, utrzymanie domu, pracowanie i budowanie domu w tym samym czasie. Przejdźmy jednak do tematu związanego typowo z budowaniem domu. Zazwyczaj nie wiemy, na jaką technologię się zdecydować. Mimo iż domy z drewna są bardzo urokliwe, stawiamy na domy z prefabrykatów.

Domami prefabrykowanymi nazywamy ten rodzaj

Wyjaśnijmy najpierw, co to w ogóle oznacza.

Domami prefabrykowanymi można nazwać te, których większość elementów powstała w zakładzie wytwórczym. Zazwyczaj zostały przygotowane od razu na życzenie klienta. Mało kiedy zdarza się sytuacja, że przygotowywane są element na zapas. To wynika oczywiście z tego, że nie da się przewidzieć tego, co zażyczy sobie klient. Mówiąc „elementy”, nie mamy tu jednak na myśli cegieł, drzwi lub dachówek, ale większe, gotowe części budynku, na przykład ściany, duże fragmenty stropów, a nawet przestrzenne moduły stanowiące całość, połowę, jedną trzecią lub ćwiartkę domu. Czasami do prefabrykatów możemy zaliczyć także duże elementy ścienne – panele, płyty, elementy deskowania traconego. Idąc dalej, wyjaśnimy teraz kwestię projektu domu. Większość firm z branży ma gotowe swoje projekty, które są całkiem atrakcyjne. Jednak w tej technologii możliwe jest nawet zbudowanie najdziwniejszych budynków. Można więc pozwolić sobie na odrobinę fantazji. Oczywiście pamiętajmy, aby zachować dobry gust. Za taki projekt zawsze musimy zapłacić, choć niektóre firmy włączają jego cenę do ogólnej sumy za dom, udając, że projekt jest gratis. Jednak trzeba teraz wyjaśnić najważniejsza kwestia, czyli dlaczego właśnie wybrać dom z prefabrykatów. Takie budowle (często modułowe) mają wiele zalet.  Najwięcej korzyści pojawia się na samym etapie budowy. Jako ważny czynnik trzeba zaznaczyć, że pogoda ma mniejszy wpływ na przebieg budowy oraz nie trzeba zatrudniać inspektora nadzoru. Poza tym nie martwimy się ryzykiem kradzieży materiału lub narzędzi oraz możemy zamówić dom całkowicie wykończony i gotowy do zamieszkania. Dużym minusem dla części osób jest fakt, że domy z prefabrykatów wyceniane są znacznie droższe od tych budowanych standardową technologią. Uważam jednak, że warto zainwestować pieniędzy w takie rozwiązanie, ponieważ dom to rzecz, którą ma się raz na setki lat. Z pewnością będzie to pewien symbol rodzinny, który w przyszłości odziedziczą dzieci.

 

Patelnie jakie kupić?

0
patelnia

O funkcjonalności kuchni decyduje nie jej metraż, a wyposażenie. Garnki i naczynia wysokiej jakości to klucz do smacznego przygotowywania i podawania potraw. Bez odpowiedniej, patelni nie będziemy w stanie smażyć, dusić, zapiekać oraz grillować ulubionych produktów spożywczych. Czym zatem kierować się przy jej zakupie, aby być zadowolonym z przyrządzonych dań? Patelnia stanowi podstawowe wyposażenie kuchni. Jest naczyniem wielofunkcyjnym, a w przypadku przygotowywania niektórych potraw wręcz niezastąpionym. Trudno bowiem sobie wyobrazić niedzielny obiad bez usmażonego na patelni schabowego. Co więcej, determinuje ona smak przygotowywanych potraw oraz wpływa na ich soczystość, kruchość i aromat. Z tych względów powinna być odpowiednio dobrana.

Patelnie uniwersalne

Mogą być one wykonane z materiałów różnego typu. Zazwyczaj mają średnicę od kilkunastu do około trzydziestu centymetrów. Są wszechstronne. Można na nich z powodzeniem smażyć dowolne potrawy. Patelnie uniwersalne przydadzą się w każdej kuchni. Na niewielkich przestrzeniach można się ograniczyć do posiadania tylko takiego modelu, w większych kuchniach i dla osób, które uwielbiają gotować na wiele sposobów, ideałem będzie posiadanie patelni uniwersalnej oraz kilku innych do zadań specjalnych.

Jaka patelnia będzie najzdrowsza?

Zdrowy tryb życia pozwala uniknąć wielu chorób. Coraz więcej osób stara się zatem zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie będzie to jednak możliwe, jeśli nie ograniczymy spożywania potraw zawierających tłuszcz. Pojawia się zatem pytanie, jaka patelnia do smażenia bez tłuszczu będzie najlepsza? Odpowiedź wydaje się prosta – grillowa. Nie możemy jednak zapomnieć, że nadaje się ona jedynie do przyrządzania kilku potraw i to tą samą metodą. Bez tłuszczu możemy smażyć również na patelni teflonowej, przy czym uważać musimy, aby temperatura przygotowywanych dań była niższa niż 260 stopni. W przeciwnym razie teflon zacznie emitować szkodliwe dla naszego zdrowia substancje. Odpowiednia jest także patelnia z powłoką ceramiczną, która chroni potrawy przed przywieraniem, nawet jeśli smażymy je bez dodatku tłuszczu. Co więcej, niezależnie od temperatury, w jakiej smażymy potrawę, nie emituje ona toksycznych związków.

patelnie warto dobrze wybrać

Patelnia – jaki rozmiar?

Aby dostosować patelnię do naszego zapotrzebowania należy zwrócić uwagę na jej odpowiedni rozmiar. Jest on determinowany głównie ilością osób, dla których zazwyczaj przygotowujemy posiłki. Najbardziej popularne są patelnie o wymiarach 19 cm, 24 cm i 26 cm. Istnieją również naczynia mniejsze, na przykład o średnicy 12 cm – idealne do jajka sadzonego, a także większe – około 28 centymetrowe, które sprawdzą się podczas smażenia potraw dla całej rodziny.

Różne czynniki wpływające na zakup

O jakości patelni przesądzają także inne parametry, takie jak: głębokość, ciężar, kształt, dodatkowe wyposażenie w postaci pokrywy i odpinanych uchwytów, ułatwiających przechowywanie czy też rozpoznawalność marki. Szczególną funkcjonalnością charakteryzuje się patelnia elektryczna, która nie wymaga posiadania kuchenki, co jest szczególnie przydatne w trakcie podróży. Wystarczy ją podłączyć do prądu i można się cieszyć pysznymi, samodzielnie przygotowanymi potrawami. W Polsce jednak rozwiązanie to wciąż nie cieszy się dużą popularnością.