Jak prawidłowo zamocować naklejkę ścienną?

0

Ozdoby ścienne to prosty i niezwykle efektowny sposób na zagospodarowanie przestrzeni pustej ściany. Dzięki takim ozdobom jak obrazy malowane lub drukowane na płótnie, plakaty czy naklejki ścienne, wypełniamy pustą przestrzeń, dekorujemy dane wnętrze i tworzymy jego określony klimat. Jeśli chcesz udekorować wnętrze sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego jednokolorową lub wielokolorową naklejką, poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję na temat tego, jak zrobić to w poprawny sposób.

Jak przygotować ścianę pod naklejkę?

Osiągnięcie pożądanego efektu dekoracyjnego będzie możliwe jedynie wówczas, gdy ściana, na którą chcemy nakleić naklejkę, będzie równa i gładka. Jeśli na powierzchni ściany znajdować się będą różnego rodzaju wybrzuszenia, załamania i inne nierówności, naklejka nie będzie dobrze do niej przylegała, co w negatywny sposób wpłynie na atrakcyjność jej wyglądu oraz na jej trwałość. Naklejki ścienne naklejamy na równe, gładkie ściany, które wcześniej zostały zagruntowane i pomalowane farbą akrylową. Warto pamiętać, że gładka powierzchnia ścian pokrytych farbami o dużej zawartości lateksu i specjalnymi farbami plamoodpornymi jest bardzo śliska, przez co naklejki będą słabiej do nich przylegały. Oczywiście wciąż można przykleić je do powierzchni takich ścian, ale trzeba się liczyć z ryzykiem, że po pewnym czasie naklejki na ścianę (https://wally.com.pl/k1316,naklejki.html) mogą zacząć samoistnie się odklejać. Zanim przystąpisz do naklejania naklejki, przetrzyj ścianę miękką ściereczką, by oczyścić ją z drobin kurzu lub innych, drobnych zanieczyszczeń.

Jak naklejać?

Po wyjęciu naklejki na ścianę z opakowania (zwykle jest to tuba), należy rozłożyć ją na płaskiej, twardej powierzchni, tak by nieznacznie się rozprostowała. Następnie przy pomocy miękkiej szmatki lub karty płatniczej czy innego rodzaju przedmiotu o podobnym stopniu twardości i kształcie, dociskamy folię transportową do powierzchni naklejki – robimy to do momentu usunięcia pęcherzyków powietrza, które znajdują się pomiędzy naklejką a folią transportową. Kolejnym krokiem jest oznaczenie miejsca, w którym zaczniemy przyklejać naklejkę. Przy większych naklejkach ściennych przyda się pomoc drugiej osoby, co zapobiegnie jej nieprawidłowemu nałożeniu na ścianę. Teraz sprawdź, czy dobrze docisnąłeś naklejkę do foli transportowej, powoli odklejając ją od podkładu. Jeśli naklejka w całości nie przykleiła się do foli transportowej, dociśnij ją ponownie – całość naklejki musi odejść od podkładu. Teraz przyłóż folię transportową z naklejką do wcześniej zaznaczonego miejsca na ścianie i po kawałku dociskaj ją szmatką lub kartą płatniczą, do powierzchni ściany. Rób to powoli, tak by pod powierzchnią naklejki na ścianę nie pojawiły się pęcherzyki powietrza. Teraz pozostaje jedynie zdjąć folię transportową i cieszyć się nowym, efektownym wzorem na ścianie.

Montaż naklejek ściennych nie jest zadaniem przesadnie skomplikowanym i nawet jeśli nigdy wcześniej nie realizowałeś/realizowałaś tego typu prac, spokojnie sobie z tym poradzisz. Ważne jedynie, by robić to starannie i powoli, tak by naklejka była w pionie, a pod jej powierzchnią nie znajdowały się nieestetyczne pęcherze powietrza.

Jak wybrać grzejnik do łazienki?

0

Dekoracja i wyposażenie łazienki jest trudnym zadaniem. Musimy połączyć w jednym projekcie funkcjonalność, komfort i estetykę. Znalezienie odpowiedniego źródła ciepła to jedno z największych wyzwań. Jakie rozwiązania związane z ogrzewaniem łazienki proponują nam obecnie producenci?

Nożyce do żywopłotu. Ogród jak z bajki

0

Wraz z nadejściem wiosny zaczynają się długo wyczekiwane prace ogrodowe. Dla tych, którzy traktują ogród jak drugi dom, a pracę w nim jako najprzyjemniejszą formę aktywnego odpoczynku, jest to okres owocnej i intensywnej działalności. Warto wobec tego zaopatrzyć się w niezbędne pomysły i przedmioty, które pomogą zadbać o nasze królestwo. Choćby mając pod ręką nożyce ogrodowe.

Pudełko z kartonu – jak zrobić?

0

Pudełko z kartonu to świetny pomysł na prezent, jak i na to, aby stało się ono opakowaniem prezentowym. Możemy również przygotować je dla siebie, żeby móc trzymać w nim różne skarby. Pokażemy, jak samodzielnie wykonać pudełko z kartonu, bo jest to naprawdę bardzo proste!

Szlifierka mimośrodowa co to jest?

0

Dlaczego warto zaopatrzyć się w szlifierkę mimośrodową?

Szlifierka mimośrodowa jest prostym narzędziem, które ma szerokie zastosowanie i ułatwia pracę przy różnych domowych projektach. Jak nazwa wskazuje, zasadniczym zadaniem szlifierki jest usuwanie pokrycia powierzchni, które chcemy poddać obróbce. Można usunąć lakier lub farbę z mebli, które planujemy odnowić, podłóg, ale także bez dużego nakładu pracy usuniemy warstwy farby ze ścian przed malowaniem lub tapetowaniem. Szlifierką mimośrodową bez problemu wygładzimy powierzchnie, by nadać im przyjemną w dotyku gładkość.  Szlifierka mimośrodowa sprawdzi się przy zgrubnym, jak i precyzyjnym szlifowaniu i nie tylko powierzchni płaskich, ale także zakrzywionych, dlatego są narzędziem o dużym wachlarzu możliwości. Ten rodzaj szlifierek nadaje się do powierzchni drewnianych, tych z tworzyw sztucznych jak i do polerowania metalu.

Parametry – na co koniecznie zwrócić uwagę

Jeśli przymierzamy się do zakupu szlifierki mimośrodowej, dobrze znać jej podstawową budowę i parametry, które w zależności od producenta i ceny będą się różnić. Nieco droższe ale i pewniejsze mogą się okazać szlifierki festool, ale nie jest to oczywiście regułą.Kluczowe znaczenie dla funkcjonalności szlifierki ma liczba oscylacji. Oscylacje to ilość wychyleń, które tarcza wykonuje w ciągu minuty. Od prędkości obrotów zależy dokładność szlifowania, dlatego te o najniższym progu (4000) nie będą dobrym wyborem, jeśli zależy nam na uzyskaniu gładkich i estetycznych powierzchni.Niebagatelne znaczenie ma także średnica tarczy. Większa tarcza obejmuje większą powierzchnię, dlatego szlifowanie staje się po prostu szybsze. Zakres tarcz waha się od 150 do 250 mm.Ostatnią wartością, która będzie mieć wpływ na jakość pracy ze szlifierką mimośrodową jest podawana w milimetrach wielkość wychylenia tarczy w stosunku do własnej osi, czyli tzw. mimośrodowość.  Standard to 5 mm,a im wyższa wartość, tym, oczywiście większa precyzja szlifowania.

Dodatkowe funkcje i możliwości

Niektóre droższe modele szlifierek posiadają funkcję „hamulca automatycznego”, który zapewni bezpieczeństwo przy obróbce. Po odsunięciu tarczy od szlifowanego materiału, urządzenie automatycznie zwalnia do poziomu obrotów, które nie stanowią zagrożenia przy kontakcie ze skórą.

Przy wyborze szlifierki warto zwrócić uwagę na system odsysania pyłu. Jeśli działa on sprawnie, pył nie osiada i obkleja papieru ściernego, dzięki czemu rzadziej będziemy musieli wymieniać krążki.Oprócz standardowych krążków z papierem ściernym, można zamontować także gumowe tarcze szlifierskie czy futerka polerskie. W niektórych modelach istnieje również opcja wybrania prędkości obrotów.

Rodzaje kominków wentylacyjnych VILPE – który z nich wybrać?

0

Zapewnienie odpowiedniej wentylacji w nowym domu to zmniejszenie ryzyka pojawienia się na ścianach i sufitach nieestetycznych zacieków, które stają się terenem do rozwoju groźnych dla zdrowia grzybów i pleśni. Dobra wentylacja to także szybka i stała wymiana powietrza w całym domu, zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia. Budując system wentylacji grawitacyjnej lub wentylacji wspomaganej, z wentylatorami, nie można skupić się wyłącznie na odpowiednim rozmieszczeniu samych przewodów wentylacyjnych. Równie ważne jest ich estetyczne i umiejętne wykończenie. Jeśli interesuje Cię ta kwestia, z pewnością zainteresują Cię również kominki wentylacyjne VILPE. Są to nowoczesne kominki wentylacyjne przystosowane do montażu na dachach praktycznie wszystkich typów.

O marce VILPE

Marka VILPE należy do fińskiej firmy specjalizującej się w produkcji akcesoriów dachowych wielu typów. Historia marki sięga 1988 roku i wiąże się z tworzeniem funkcjonalnych systemów wykończenia przewodów wentylacyjnych na dachach spadzistych. Współczesna oferta marki VILPE to wiele kategorii kominków wentylacyjnych i innych akcesoriów dachowych przeznaczonych do montażu na dachach spadzistych i płaskich, krytych dachówką ceramiczną, blachodachówką, do pokryć bitumicznych, a nawet do pokryć łupkowych i gontów. Podstawowe rodzaje kominków wentylacyjnych VILPE to: kominki typu P, kominki typu S, kominki do mocowań stożkowych i kominki kurzowe. Poza tym w ofercie firmy znajdziemy również wiele akcesoriów do kominków wentylacyjnych, w tym głowice, uszczelki czy specjalne osłony zapobiegające zamarzaniu.

Jaki rodzaj kominka wentylacyjnego VILPE wybrać?

  • Kominki wentylacyjne VILPE typ P – to podstawowy model kominków wentylacyjnych tej marki, przeznaczony do montażu na dachach spadzistych pokrytych dachówką ceramiczną, blachą lub blachodachówką. Kominki typ P składają się z wewnętrznego przewodu wykonanego z blachy ocynkowanej i zewnętrznej osłony wykonanej z wytrzymałego tworzywa sztucznego (polipropylenu). Wiele modeli tego typu kominków posiada również wewnętrzną warstwę ocieplenia ze styropianu. W zestawie z kominkiem typu P otrzymasz głowicę i wkręty. Kominki wentylacyjne typ P występują w dużym wyborze rozmiarów i kolorów. Tego typu produkty można znaleźć na stronie: https://semifinland.pl/category/kominki-wentylacyjne
  • Kominki wentylacyjne VILPE typ S – to rodzaj kominka dachowego przeznaczonego do montażu na płaskiej płaszczyźnie, a zatem na dachu płaskim lub dachu spadzistym, ale z dodatkową przejściówką pod montaż kominka. W skład zestawu montażowego wchodzą wywietrznik, uszczelka, wkręty oraz ocynkowany przewód wentylacyjny. Wywietrzniki typu S dostępne są w sześciu różnych kolorach, w kilku rozmiarach.
  • Kominki kurzowe – to specjalny rodzaj kominka dachowego, który stanowi element wykończenia systemu odkurzacza centralnego. Kominek kurzowy służy odprowadzaniu zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz budynku.
  • Kominki do mocowań stożkowych – to specjalna wersja kominka wentylacyjnego typu P, zaizolowana pianką poliuretanową, przeznaczona do zainstalowania na metalowym stożku wentylacyjnym wykonanym przez dekarza. Podobnie jak w przypadku innych kominków wentylacyjnych VILPE, także tutaj możesz wybierać pomiędzy kilkoma wersjami kolorystycznymi kominków oraz ich rozmiarami.

Jak udekorować tradycyjny stół wielkanocny? Świąteczne inspiracje

0

Wiosna to wyjątkowy czas, kiedy po mroźnej i szarej zimie do życia budzi się nie tylko przyroda, ale też wnętrza wielu domów, w których zaczynają panować wszechobecne kolory i ożywczy, słodki zapach świeżych kwiatów. Szczególnie podczas Wielkanocy i w okresie przygotowań, który ją poprzedza, dookoła mnóstwo jest wiosennych i typowo świątecznych ozdób. Największym wyzwaniem dla każdej gospodyni domowej jest dekoracja stołu wielkanocnego. Jaką aranżację stworzyć, żeby oczarować swoich gości? W jaki sposób przystroić stół, żeby wyglądał inaczej niż dotychczas? Te i wiele podobnych pytań zadaje sobie każdy na kilka dni przed świętami wielkanocnymi. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i zakupowego szału w sklepach z ozdobami do domu, warto zaplanować dekoracje już dziś.

Dekoracje stołu wielkanocnego

Już na kilka tygodni przed Wielkanocą, w sklepach z dekoracjami do domu pojawia się niezwykle szeroki asortyment, który obejmuje ozdoby idealne na wiosenne święto. W zależności od własnych preferencji, można wybierać spośród różnorodnych stroików, świec i świeczników, wielkanocnych figurek, np. baranków, zajączków i kurczaków, kolorowych wazonów, obrusów i bieżników albo serwetek. Można też samodzielnie wykonać oryginalne dekoracje np. wianki lub stroiki, które łatwo zrobić z gotowych elementów dostępnych w sklepach.

Stroik lub wianek postawiony na wielkanocnym stole może stanowić główną dekorację, którą warto uzupełnić świecą ozdobioną wiosennym motywem oraz niewielkimi figurkami np. kolorowym, porcelanowym zajączkiem, który jest symbolem świąt wielkanocnych. Ciekawym pomysłem na stworzenie stroika jest wsypanie do przezroczystego wazonu sztucznych pisanek i wetknięcie pomiędzy nie pojedynczych, wiosennych kwiatów, np. tulipanów. Bazą dla tego rodzaju ozdób na stół mogą być sztuczne rośliny. W tym przypadku stoik albo wianek znacznie dłużej będzie efektowną dekoracją, a dostępne w sklepach sztuczne kwiaty do złudzenia przypominają prawdziwe.

Na stole wielkanocnym nie może zabraknąć takich ozdób, jak pisanki. W celach dekoratorskich znacznie lepiej jest wykorzystać sztuczne jajka niż prawdziwe. Te drugie warto zarezerwować sobie na świąteczne śniadanie. Chcąc stworzyć oryginalny wystrój, można dowolnie rozmieścić kolorowe pisanki, aby stworzyć wrażenie nieładu. Takie rozwiązanie doda energii i tchnie jeszcze więcej życia w przygotowany na wiosnę dom. Najpopularniejsze i łatwo dostępne są pisanki drewniane, porcelanowe, plastikowe i czekoladowe, zawinięte w kolorowe sreberka, ale oryginalnym pomysłem są ażurowe jajka wydziergane na szydełku albo ozdobione metodą decoupage.

Żywe kwiaty w wazonie to kolejny element wśród ozdób na wielkanocnym stole, którego nie powinno zabraknąć. Najlepiej aby były to tulipany oraz żonkile, a nawet hiacynty w kolorowej doniczce. Takie kwiaty, które wyróżniają się na tle wielu innych intensywnymi barwami i zapachem idealnie wkomponują się w wielkanocne dekoracje. Ciekawym pomysłem na udekorowanie stołu są również świece – kilka mniejszych albo jedna większa. Ważne, aby kolorystycznie nawiązywały do wiosennych motywów. Co więcej, mogą być np. w kształcie motyli, pisanek czy zajączków, podobnie jak ozdobne figurki.

Najlepsze tło dla wszystkich ozdób stanowi obrus, bieżnik albo serwetki. Tkaniny ozdobione wielkanocnymi motywami doskonale podkreślą całą aranżację stołu.

Świąteczna zastawa stołowa

Dekorując stół na święta wielkanocne, nie można zapominać o tych wszystkich elementach, które stawia się na nim w czasie przyjmowania gości albo zasiadania do świątecznego śniadania lub obiad wraz z całą rodziną. Zastawa stołowa, bo o niej mowa, warto, aby była zupełnie inna niż ta, której używa się na co dzień. W sklepach dostępnych jest wiele kompletów i pojedynczych elementów, które doskonale wpisują się w wielkanocny wystrój. Warto zdecydować się na motywy ludowe, które są nie tylko bardzo modne, ale też idealnie pasują do wiosenno-świątecznej stylistyki. Zastawa ozdobiona malowanymi kwiatami albo barwnym kogucikiem i żółciutkimi pisklętami przywodzi na myśl sielski obraz polskiej wsi.

Oprócz całej zastawy stołowej, warto pomyśleć też o mniejszych elementach takich, jak ozdobne kieliszki na jajka, cukiernica i mlecznik, maselniczka, a nawet solniczka i pieprzniczka. Zadbanie o każdy, nawet najmniejszy szczegół, pozwoli stworzyć wyjątkową aranżację stołu wielkanocnego.

Kolory na wielkanocnym na stole

Tworząc dekoracje wielkanocnego stołu, warto odpowiednio dobierać do siebie kolory, zwłaszcza, że mnogość różnorodnych elementów może spowodować wizualny chaos. Zawsze trafionym zestawieniem będzie połączenie jasnego, pudrowego różu z pastelową zielenią. Takie barwy są orzeźwiające i pasują do wiosennej stylistyki. Róż można także połączyć z kolorem niebieskim, najlepiej w morskim odcieniu, który jest zbliżony do turkusowego, albo z intensywnym fioletem. Ten ostatni kolor harmonizuje również z soczystą zielenią.

Jeśli chce się osiągnąć bardziej elegancki, wyrafinowany efekt, to wśród dekoracji powinna przeważać biel. Warto też na każdym wielkanocnym stole znaleźć miejsce na kolor żółty, który jest nierozerwalnie kojarzony z wiosennymi świętami, podobnie ja zieleń.
Artykuł sponsorowany.

Jak mądrze inwestować w nieruchomości?

0

W pracowni projektowania wnętrz ferensdesign.pl spotkać się można z pomocą na etapie inwestycji w nieruchomości. Niezależnie od tego, czy kupujemy mieszkanie, dom, czy też działkę pod własne lub cudze potrzeby, zawsze znajdziemy pomoc u doświadczonego architekta.

Czasem warto pomyśleć o wsparciu na etapie zakupu nieruchomości. Dzięki temu można bez większego trudu mieć wiedzę co do potencjału danego miejsca. Daje to olbrzymie korzyści zarówno jeśli chodzi o oszczędność finansową, jak również możliwość pomnożenia kapitału.

Sprawny projektant wnętrz będzie w stanie zaprezentować tak zwaną wartość dodaną. Będzie ona mogła pokazać potencjalnemu nabywcy coś, czego jeszcze nie ma, zaś z całą pewnością będzie miało to zasadniczy wpływ na efekt finalny. Dzięki korzystaniu z usług architekta będziemy mogli wybrać drogę, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Ważnym aspektem podczas zakupu nieruchomości jest także to, czy interesuje nas działka, czy też mieszkanie. Od tego zależy efekt końcowy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co można wybudować nawet na niewielkiej działce. Wszystko tu będzie zależeć od kreatywnego projektu. On zaś jest realizowany w oparciu o potrzeby oraz oczekiwania danego klienta.

Nie warto podczas podejmowania decyzji kierować się modą. Ona często sprawia, że nie jesteśmy zadowoleni z tego, co mamy. Trendy sprawiają, że znacznie bardziej odbiegamy od swoich potrzeb. Nie jest to zjawisko pożądane zwłaszcza wszędzie tam, gdzie zamierzamy nabyć nieruchomość na własne potrzeby.

Rodzaje wykładzin podłogowych w zależności od zastososowania

0

Jakim materiałem pokryć swoją podłogę? Rozmaite dywany, parkiet, panele podłogowe – obecnie rynek oferuje nam przebogaty wybór, co dodatkowo utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Niemniej jednak ostatnimi czasy dużą popularność zyskuje pewien nie wymieniony jeszcze przez nas wariant. O czym mowa? Chodzi o wykładziny podłogowe.

Funkcjonalne meble, czyli pomysł nowoczesne wnętrze

0

W Internecie aż roi się od stron, na których umieszczane są zdjęcia designersko urządzonych pomieszczeń. Ciekawe pomysły na kuchnie, salony, sypialnie czy nawet łazienki zwykle spotykają się z dużym zainteresowaniem osób, które właśnie poszukują interesujących pomysłów na aranżowane przez siebie przestrzenie. Warto jednak zauważyć, że często to, co na pierwszy rzut oka wydaje się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, zupełnie nie sprawdza się w praktyce.

Ładnie nie zawsze znaczy funkcjonalnie

Często rozwiązania proponowane zarówno przez zwykłych ludzi, jak i przez profesjonalistów na co dzień zajmujących się aranżacją wnętrz, nijak mają się do rzeczywistości. Codzienne życie sprawia, że te wszystkie piękne połączenia materiałów, kolorów oraz dodatków kompletnie nie zdają egzaminu i powodują jedynie rozgoryczenie u osób zamieszkujących niefunkcjonalnie urządzoną przestrzeń. Dlatego, zanim wybierze się odpowiednie meble do swojego mieszkania lub domu, warto zastanowić się czy oprócz walorów wizualnych oraz dobrej jakości cechują się one również funkcjonalnością.

Funkcjonalność przede wszystkim

Funkcjonalne meble to takie, które ułatwiają nam codzienne życie. Są łatwe w montażu oraz czyszczeniu, jak również użytkowaniu każdego dnia. Meble, które charakteryzują się funkcjonalnością, zwykle łączą w sobie kilka funkcji i zdecydowanie wyróżniają się praktycznym zastosowaniem w wielu sytuacjach. Często takie meble łączą w sobie kilka zróżnicowanych funkcji. Wśród oferty przygotowanej przez salon meblowy Wiki Meble można znaleźć wiele atrakcyjnych, modnych, ale przede wszystkim właśnie funkcjonalnych mebli, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Ciekawe, dobre gatunkowo, a przede wszystkim funkcjonalne propozycje do każdego mieszkania

Bardzo funkcjonalnym meblem, który świetnie sprawdzi się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, są meblościanki, które na małej powierzchni są w stanie pomieścić wiele niezbędnych w salonie lub pokoju dziennym rzeczy. Na przykładowe meblościanki mogą składać się szafy, różnego rodzaju półki, witryny oraz szafka RTV. Innym niezwykle funkcjonalnym meblem, tym razem tapicerowanym, są rogówki, znane również jako narożniki. Tego rodzaju kanapy pozwalają na pomieszczenie w pokoju większej ilości osób, jak również zapewniają domownikom o wiele większy komfort odpoczynku niż standardowe sofy. Zachęcamy do poznania oferty sklepu Wiki Meble – https://www.wikimeble.pl/, aby poznać więcej ciekawych i funkcjonalnych propozycji.