Gdzie sprawdzą się tapety przypominające tkaninę?

0
rodzaje tapet

Tapety to okładziny ścienne, które pozwalają w szybki i prosty sposób całkowicie odmienić pomieszczenie. Dzisiaj do wyboru są ich różne rodzaje. Jakie? Gdzie się sprawdzają? Wyjaśniamy! Z nami wybierzesz idealną tapetę do swojego wnętrza.

Rodzaje tapet

Choć dla wielu tapeta to po prostu tapeta, to jednak okazuje się, że kupić można różnego rodzaju okładziny ścienne. Czym się różnią między sobą? Przede wszystkim różnicuje je materiał, z jakiego zostały wykonane. Najpopularniejsze rodzaje tapet wymienia Madrex, dokładnie opisując ich charakterystykę. Co jest do wyboru?

Najpopularniejsze i najtańsze są tapety papierowe. Występują w wielu wzorach i kolorach. W zależności od preferencji da się znaleźć takie, które idealnie wpasują się w każde pomieszczenie i w każdy styl. Niestety tapety papierowe nie są odporne na uszkodzenia czy mycie. Właśnie dlatego nadają się tylko do pokojów.

Kupić można również tapety winylowe. Wykonane są z bardzo cienkiej warstwy materiału PVC. Tak jak tapety papierowe, tak winylowe są dostępne w wielu wzorach i kolorach, a nawet z różnego typu fakturą. Dzięki temu, że są bardzo wytrzymałe, nadają się też do takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka. Cena tapet winylowych jest znacznie wyższa niż papierowych.

W ofercie sklepów z tapetami są również modele na flizelinie. Taki materiał sprawia, że jakość okleiny jest znacznie wyższa. To gwarantuje nie tylko lepszy wygląd i wytrzymałość, ale też większą elastyczność, lepsze przyleganie do ściany, łatwość aplikacji. Tapety na flizelinie cechują się jeszcze większą ilością wyjątkowych wzorów.

Piękne i eleganckie wykończenie mają tapety jak tkanina. To okleiny, które wykonane są z materiałów. Pierwsza warstwa jest papierem lub flizeliną, a na nią nakłada się tkaninę. Może być to len, jedwab, dżersej. W przypadku tapet tekstylnych liczy się nie tylko wzór czy kolor, ale również faktura. Koszt takiej tapety jest dość wysoki, ale warto o niej pomyśleć. W jakim pomieszczeniu się sprawdzi?

Gdzie sprawdzą się tapety przypominające tkaninę?

Tapety tekstylne z racji swojego niepowtarzalnego wyglądu z powodzeniem sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w domu za wyjątkiem kuchni i łazienki. To pomieszczenia o zbyt dużej wilgotności. W wiatrołapie, holu lub w przedpokoju tapeta jak tkanina może być zbyt delikatna. Te pomieszczenia narażone są na ciągły ruch, otarcia, więc tapety mogą się łatwo brudzić, wycierać lub rozdzierać. Właśnie dlatego jeśli już decydować się na nie, to w pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia. Tam na pewno będą mniej narażone na uszkodzenia.

Dlaczego warto wybrać tapety tekstylne?

Tapety tekstylne są najdelikatniejsze i najszlachetniejsze z wszystkich rodzajów. To sprawia, że ściana nimi wyłożona pięknie się prezentuje. Co więcej, ściany oklejone tapetą jak tkanina nabierają właściwości wygłuszających. Sprawiają też, że pomieszczenie nabiera klasy, przytulności i wyjątkowości. Właśnie dlatego jest to doskonały wybór, gdy szuka się czegoś, co odmieni wygląd pomieszczenia.

Kiedy wymienić gondolę na spacerówkę?

0
Kiedy wymienić gondolę na spacerówkę

Podstawowa różnica między gondolą a spacerówką dotyczy pozycji, w której dziecko spędza czas w danym modelu wózka. Gondola umożliwia dziecku swobodę ruchów w pozycji leżącej. W środku gondoli powinna być przestrzeń, aby maluch mógł w pełni wyprostować nóżki i ruszać się bez skrępowania. Dodatkowo głęboki koszyk i zabudowany daszek chronią dziecko od wiatru, czy nadmiaru bodźców zewnętrznych. Wózek typu gondola jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci w pierwszych miesiącach życia. Niemniej ten okres nie trwa długo, i wraz ze wzrostem dziecka trzeba przesiąść się na „spacerówkę”, czyli wózek „do siedzenia”.

Podstawową cechą wózka spacerowego jest to, że jest on przystosowany do siedzącej pozycji dziecka. Przyjmuje się, że między 5-7 miesiącem życia warto zmienić wózek na spacerówkę, ale jak wybrać ten właściwy moment dla naszej pociechy? Podpowiadamy, jak dopasować ogólne zasady do indywidualnej sytuacji.

4 sytuacje, które mówią o tym, że czas pożegnać się z gondolą:

1. Nasz maluch zaczyna samodzielnie siadać

Jest to prawdopodobnie najważniejsze kryterium. Gondola nie jest odpowiednia do przewożenia dziecka, które zaczyna siadać, a nawet może być niebezpieczna. Maluch w gondoli nie jest przypięty żadnymi pasami, w związku z czym, jeśli zacznie siadać, może łatwo z niej wypaść. Rodzice nie powinni czekać, aż dziecko w pełni nauczy się siadać samodzielnie. Wystarczą pierwsze próby siadania, aby zmienić wózek na spacerowy. Zdarza się, że maluch jest bardzo przywiązany do swojego wózka i jego zmiana wywołuje płacz. W takiej sytuacji należy podejść do zmiany stopniowo, brać nowy wózek na krótsze spacery, zawsze zabierać te same zabawki, czy umożliwić dziecku zabawę wózkiem w domu.

2. Nasz maluch jest za duży na gondolę

Gondola powinna być komfortowa dla dziecka. Warunkiem tego jest wystarczająco dużo przestrzeni. Jeśli dziecko nie może wyprostować nóg w środku, jest to czas, aby przestawić się na wózek spacerowy, który również rozkłada się na płasko i umożliwia podróże w pozycji leżącej.

3. Nasz maluch nie polubił się z gondolą i płacze

Dzieci nie mają wielu sposobów komunikacji o swoich potrzebach. Płacz dziecka w wózku jest znakiem, że z jakiegoś powodu nie jest mu w nim dobrze. Być może jest za mały, być może dziecko nie czuje się w nim bezpiecznie. Często najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest zmiana wózka i szybsze przejście na „spacerówkę”

4. Nasz maluch może się przegrzać

Wózki z gondolą są na ogół dość mocno zabudowane, w związku z tym nie oferują aż tak dużej cyrkulacji powietrza. Jeżeli na dworze panuje duży upał, należy zadbać o to, aby nie ubierać maluszka za ciepło i aby gondola była maksymalnie duża i przestronna. Jeżeli dziecko szybko rośnie, można przyspieszyć przejście na spacerówkę. Prawdopodobnie będzie to bardziej komfortowe rozwiązanie dla dziecka.

To zaskakujące jak często rodzice kilku dzieci obserwują ich różne preferencje dotyczące wózka. Bardzo często jedna pociecha czuje się bardzo długo komfortowo w gondoli, a druga płacze i domaga się szybkiej zmiany. Firma Muuvo – wieloletni producent wózków obserwuje te sytuacje od lat i rozumie, że warto  do każdej sytuacji podchodzić indywidualnie. Zakup wózka wielofunkcyjnego z reguły ułatwia podjęcie szybkiej decyzji o zmianie wózka, ponieważ oba wózki są już zakupione i wystarczy tylko wyjąć ze schowka odpowiednie siedzisko.

Jaką lodówkę wybrać do małej kuchni?

0
lodówka

Lodówka to obowiązkowe wyposażenie kuchni. Niestety w małym pomieszczeniu może być bardzo trudno znaleźć na nią miejsce. Jaką lodówkę wybrać do małej kuchni? Co jest do wyboru? Czym się kierować szukając sprzętu do małych pomieszczeń?

Lodówka do małej kuchni

Znalezienie lodówki do dużej kuchni nie stanowi wyboru. Można postawić na sprzęt, który jest jak najbardziej dopasowany do oczekiwań. Może to być lodówka side by side, lodówka z kostkarką, lodówka retro. Nie trzeba kierować się dostępnym miejscem. Posiadacze małych i nieustawnych kuchni są na gorszej pozycji. Muszą wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń. Czy oznacza to, że nie ma lodówek typowo do niewielkich kuchni? Oczywiście, że nie. Da się znaleźć sprzęty, które sprawdzą się w wąskich lub małych kuchniach. Warto szukać ich nie tylko w sklepach, ale również na ogłoszeniach. Dostępne lodówki i zamrażarki w twojej okolicy (sprzedajemy.pl) znajdziesz w serwisach ogłoszeniowych w atrakcyjnych cenach. Można poprosić sprzedającego o dokładnie zmierzenie sprzętu w celu upewnienia się, czy zmieści się w kuchni.

Lodówki podblatowe

Jest gama produktów u większości producentów, które skierowane są do posiadaczy niewielkich pomieszczeń. W omawianym przypadku są to przede wszystkim lodówki jednodrzwiowe, które można zamontować pod blatem. Zastępują szafkę, ale nie zabierają miejsca potrzebnego do przygotowywania posiłków i pozwalają powyżej powiesić jeszcze dodatkowe półki. Lodówka podblatowa ma wysokość nie większą niż 85 centymetrów a szerokość do 60 cm. Mimo niewielkich rozmiarów nie musi być to tylko chłodziarka. Jest ogromny wybór podblatowych chłodziarko-zamrażarek. Najpopularniejszym wyborem do małych kuchni są więc lodówki montowane pod blatem.

Wąska lodówka do małej kuchni

Kolejnym sposobem na poradzenie sobie z brakiem miejsca w kuchni na pełnowymiarową lodówkę, jest postawienie na wąski sprzęt. Cechuje się tym, że jest to lodówka wąska, ale wysoka. Można więc przechować w niej znacznie więcej produktów niż w podblatowej. Zwłaszcza że do kupienia są bardzo wysokie lodówki o szerokości 50 cm. Może się jednak zdarzyć, że nie będzie w nich zamrażalnika.

Mini lodówki – czy warto?

Alternatywą dla podblatowych i wąskich, ale wysokich lodówek w małych kuchniach, są mini lodówki. Są to sprzęty AGD wolnostojące, które mają kompaktowe wymiary i można je postawić nawet na blacie. Mini lodówka ma zwykle 1-2 półki. Da się kupić modele z mini zamrażalnikiem. Najczęściej są to jednak tylko chłodziarki. Jest w nich niewiele miejsca, bo maksymalnie 50 litrów. To lodówki nie dla rodzin, a dla osób, które bardzo rzadko gotują. Pozwalają przechować to, co wymaga temperatury chłodniczej, ale nie duży gar z zupą.

Lodówka do zabudowy również w wersji mini to bardzo dobry wybór. Niestety często ma jeszcze mniejszą pojemność niż modele wolnostojące.

Jaką lodówkę wybrać do małej kuchni?

Wiadomo już, że mała lodówka do niewielkiej kuchni to zarówno ta, która może być zamontowana pod blatem, na nim, jak i wąska a wysoka. Czy to wszystko, o czym warto wiedzieć, gdy wybiera się chłodziarkę lub chłodziarko-zamrażarkę? Niekoniecznie. Gabaryty są ważne, ale i parametry.

Wybierając małą lodówkę, powinno się patrzeć przede wszystkim na dokładne wymiary sprzętu, a więc jego wysokość, szerokość i głębokość, ale też pojemność. Nie bez znaczenia jest liczba półek, szuflad i balkoników. Nie można pominąć tak ważnych kwestii jak zużycie energii, które opisuje klasa energetyczna. Mały sprzęt nie powinien generować kosztów jak ogromna lodówka. Nie mówiąc o tym, że w małym pomieszczeniu istotny jest też poziom hałasu, jaki emituje pracujący sprzęt.

Części zamienne lodówek – jak wybrać grzałkę, by trafić?

0
Części zamienne lodówek

Lodówki to urządzenia, bez których żadne gospodarstwo domowe nie będzie mogło sprawnie funkcjonować. Obecnie, w sklepach znajdziesz rozmaite modele lodówek, różniące się konstrukcją, sposobem działania, rozmiarami, obecnością dodatkowych stref i funkcji, a także innymi właściwościami. Ponieważ lodówka to zakup na lata, warto odpowiednio zadbać o warunki jej pracy, a w sytuacji awarii, zasięgnąć specjalistycznej porady. Jednym z najczęściej psujących się elementów w niemal każdej lodówce jest grzałka parownika. Poniżej poświęcamy temu tematowi nieco więcej miejsca. Podpowiadamy po czym rozpoznać awarię grzałki oraz po jakie rozwiązania tego problemu warto sięgnąć.

Grzałka parownika w lodówce – najważniejsze symptomy awarii

Lodówki są urządzenia wysoce wytrzymałymi, lecz jednocześnie narażonymi na rozmaite uszkodzenia i przeciążenia. Przede wszystkim – lodówki pracują przez niemal cały czas, utrzymując niską temperaturę w swoim wnętrzu. W rezultacie poszczególne ich elementy składające się na układ chłodzący będą eksploatowane niemal bez przerwy. Nie powinno więc dziwić, że niekiedy może dojść do wystąpienia awarii, która często dotyczy właśnie grzałki parownika.

Po czym można rozpoznać, że grzałka uległa awarii? Przede wszystkim należy obserwować sposób pracy lodówki oraz jej zdolność do utrzymywania niskiej temperatury. Gdy lodówka przestała chłodzić, a przechowywane wewnątrz produkty rozmrażają się, wówczas należy nabrać podejrzeń. Niekiedy, pomimo że lodówka przestaje chłodzić, jej sprężarka jest cały czas uruchomiona. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę właśnie na grzałkę parownika, która może być przyczyną tej niedyspozycji.

Oczywiście, decyzji o wymianie grzałki na nową nie należy podejmować zbyt szybko. Warto zasięgnąć porady profesjonalnego serwisanta, który pomoże w zdiagnozowaniu problemu oraz wskaże najkorzystniejsze sposoby jego rozwiązania.

Słabe lub nadmierne chłodzenie – oraz kolejne symptomy awarii grzałki

Nie każda awaria grzałki parownika objawia się w taki sam sposób. Przykładowo, niektóre modele lodówek w sytuacji awarii grzałki zaczynają nadmiernie chłodzić przechowywaną wewnątrz żywność, bądź też chłodzą ją, jednak w stopniu niewystarczającym. W takiej sytuacji warto upewnić się, czy układ chłodniczy w Twojej lodówce jest szczelny. Jeśli nie doszło do jego rozszczelnienia, a problemy z urządzeniem utrzymują się, wówczas warto zainteresować się właśnie grzałką.

Również nieprzerwane działanie sprężarki może świadczyć o problemach w obrębie grzałki. Sprężarka powinna uruchamiać się dopiero wtedy, gdy czujniki temperatury oraz termostat przekażą jej informacje o wzrastającej temperaturze. Jeśli natomiast sprężarka pracuje bez chwili wytchnienia, może właśnie świadczyć o problemach z grzałką.

Kolejnym symptomem, o którym warto wspomnieć, jest cieknąca spod lodówki woda. Co prawda, różne awarie mogą doprowadzić do tej sytuacji, jednak niekiedy wynika właśnie z niesprawnie działającej grzałki.

Choć wymiana grzałki nie jest czynnością skomplikowaną, problematyczne może być odnalezienie takiego jej modelu, który będzie pasował do Twojej lodówki. Wszystkim osobom poszukującym pomocy w doborze grzałki polecamy kontakt ze sklepem internetowym CzęśćAGD, pod linkiem https://czesciagd.pl/czesci-zamienne-amica-lodowki-amica-c-20_2449.html. Pracownicy sklepu pomocą ci w odnalezieniu grzałki pasującej do Twojej lodówki.

Baseny ogrodowe naziemne – dostępne modele, specyfikacja, przeznaczenie

0
Baseny ogrodowe naziemne

Zakup basenu naziemnego nie jest zadaniem zupełnie łatwym. Przed podjęciem decyzji, warto dokładnie ustalić pożądany rozmiar, miejsce, w którym basen zostanie zamontowany oraz inne warunki jego użytkowania. Do najchętniej wybieranych należą baseny naziemne, dostępne w wielu wersjach, różniących się rozmiarem, typem stelaża oraz innymi właściwościami. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w temat basenów naziemnych, z którego dowiesz się – jak krok po kroku wybrać basen do swojego ogrodu.

Wybór miejsca na basen oraz kilka innych ważnych spraw

Przystępując do zakupu basenu, warto ustalić, gdzie dokładnie zostanie on zamontowany. Pod tym względem, bierze się pod uwagę stan gruntu, jego powierzchnię oraz nośność. Basen nie powinien powodować nadmiernego uwilgotnienia podłoża ani w inny sposób stanowić zagrożenia dla pozostałych obiektów znajdujących się w pobliżu.

Następnie, warto ustalić jaki typ basenu stanie w Twoim ogrodzie. Dostępne modele mogą różnić się rozmaitymi parametrami. Wśród basenów naziemnych, najchętniej wybierane są modele stelażowe. Produkty takie nie wymagają przygotowania wykopu, a ich montaż jest prosty i przebiega bardzo szybko. Dodatkową zaletą jest fakt, że baseny stelażowe są dostępne w rozmaitych rozmiarach, co pozwoli Ci znaleźć produkt idealnie spełniający Twoje oczekiwania. Najmniejsze dostępne baseny mają średnicę długości zaledwie 3 metrów.

Wybierając basen stelażowy, warto zwrócić uwagę na materiały, z których został skonstruowany. Ścianki basenu powinny być zrobione z wytrzymałych tworzyw sztucznych – na przykład kilkuwarstwowego PVC. Popularne są także baseny drewniane, które idealnie komponują się z zielonym otoczeniem. Warto też zwrócić uwagę na sam stelaż zastosowany w interesującym Cię produkcie. Nowoczesny basen powinien posiadać solidny stelaż, odporny na wpływ wilgoci i szkodliwych czynników atmosferycznych.

Niektórzy wybierają także baseny rozporowe, które funkcjonują nieco odmiennie niż ich stelażowe odpowiedniki. Ich krawędzie nie są podtrzymywane przez wytrzymały, metalowy stelaż, ale przez uciskającą od wewnątrz wodę. Baseny takie są najczęściej okrągłe, a ich krawędzie dopasowują się do poziomu wody. Wbrew pozorom, baseny takie są w pełni bezpieczne i wygodne w trakcie montażu jak i codziennego korzystania.

Najważniejsze akcesoria i dodatki basenowe

By basen funkcjonował sprawnie, powinien zostać zaopatrzony w dodatkowe akcesoria. Do najważniejszych należą filtry i pompy basenowe, które pomogą wychwycić zabrudzenia, pył i drobinki piasku. Niektórzy sięgają także po odkurzacze do basenu, czyli urządzenia przeznaczone do czyszczenia dna.

W czyszczeniu basenów wykorzystuje się także generatory chloru, skimmery czyszczące oraz specjalne środki chemiczne. Ponadto, pomocna jest zwykła siatka na kiju teleskopowym, która pozwoli wyłapać śmieci unoszące się na powierzchni wody.

Konieczna może się okazać drabinka, zwłaszcza jeśli z basenu korzystać będą dzieci. Niektórzy sięgają także po pokrywy do basenu lub inne formy zadaszenia. Za ich pomocą, możesz osłonić basen gdy nie jest używany przed dostępem zanieczyszczeń.

Odkurzacz do basenu – jak wybrać, by trafić?

0
Odkurzacz do basenu

Odkurzacze wykorzystywane do sprzątania basenów to niezwykle przydatne urządzenia. Za ich pomocą, dno basenu zostanie automatycznie posprzątane z wszystkich zalegających na nim nieczystości. By użytkowanie basenu było maksymalnie higieniczne i bezpieczne, warto zatroszczyć się właśnie o obecne w nim zabrudzenia. Poniżej przyglądamy się z bliska tematowi odkurzaczy basenowych. Podpowiadamy jakie rodzaje tych urządzeń znajdziesz w sklepach oraz na jakie parametry warto zwrócić uwagę, by zakup był udany.

Odkurzanie basenu – opłacalne czy nie?

Odkurzacze basenowe mogą być stosowana w różnego typu zbiornikach basenowych. Za ich pomocą usuniesz różne grupy zanieczyszczeń – zarówno te organiczne jak i nieorganiczne. Odkurzacze usuwają osad, drobinki piasku, rozkładającą się materię organiczną oraz inne zanieczyszczenia niewielkich rozmiarów. Odkurzacze basenowe pracują w dużym stopniu automatycznie, zgodnie z wprowadzonym programem. W porównaniu do klasycznych odkurzaczy basenowych i innych metod ich oczyszczania, odkurzacze automatyczne są najwygodniejsze w użytku i najmniej czasochłonne.

Duża zaletą odkurzaczy basenowych jest sam fakt, że do ich użytkowania nie należy opróżniać basenu. Należy używać ich, gdy zbiornik jest napełniony wodą. Poszczególne dostępne modele mogą potrzebować podłączenia do specjalnej pompy filtrującej, jednak wiele odkurzaczy nie wymaga żadnego dodatkowego asortymentu. W dużym skrócie można powiedzieć, że odkurzacz do basenu działa podobnie co zwykły odkurzacz do podłóg. Zasysa wodę wraz z obecnymi w niej zanieczyszczeniami. Te ostatnie odkładają się na powierzchni filtra, a oczyszczona woda wraca z powrotem do zbiornika.

Odkurzanie ręczne czy automatyczne?

Odkurzacze basenowe można podzielić na dwie główne kategorie, w zależności od sposobu ich obsługiwania. Odkurzacz do basenu może być ręczny lub automatyczny.

Urządzenia ręczne są mniej wygodne w użyciu oraz wymagają obecności osoby, która będzie je obsługiwać. Nie nadają się tym samym do czyszczenia basenów dużych rozmiarów, gdyż wymagałoby to wiele godzin spędzonych na ich obsłudze i sporego wysiłku fizycznego. Warto jednak podkreślić, że odkurzacze ręczne są tańsze niż ich automatyczne odpowiedniki.

Odkurzacze basenowe automatyczne są o wiele chętniej wybierane. Mogą pracować przez długi okres czasu, wykonują swoje obowiązki bardzo dokładnie. Kluczowe jest jednak odpowiednie zaprogramowanie odkurzacza, co jest podstawą udanego czyszczenia basenu. Po zaprogramowaniu odkurzacz jest wkładany do zbiornika i uruchamiany.

Ponadto, odkurzacze można podzielić na kilku grup w zależności od sposobu ich zasilania. Dostępne urządzenia mogą być zasilane za pomocą baterii, akumulatora lub po podłączeniu do sieci elektrycznej. Pierwsze urządzenia – zasilane bateriami – to odkurzacze niedużych rozmiarów, dedykowane do basenów o małej powierzchni. Odkurzacze zasilane na akumulator odznaczają się wyższą mocą, a tym samym są bardziej wydajne. Można stosować je w basenach większych rozmiarów. Odkurzacze na prąd są najbardziej zaawansowane i wydajne. Gwarantują wysoką efektywność pracy oraz można stosować je do różnych zadań. Zarówno do czyszczenia całego basenu, jak i wyłącznie wybranych punktów lub fragmentów jego powierzchni.

Płytki drewnopodobne czy panele w salonie?

0
Płytki drewnopodobne czy panele w salonie

Salon to pomieszczenie, w którym każdego dnia spędzamy stosunkowo najwięcej czasu. Właśnie z tego powodu zależy nam na tym, aby wyglądał on atrakcyjnie pod względem wizualnym. Jeśli chodzi o podłoże, do wyboru mamy panele i płytki drewnopodobne- podjęcie ostatecznej decyzji jest dość problematyczną kwestią. Jaki materiał do podłogi w salonie będzie najbardziej optymalny? Jakie podobieństwa i różnice występują pomiędzy płytkami drewnopodobnymi i panelami? Jakie zalety posiadają płytki drewnopodobne? Czy inwestycja w panele to dobre rozwiązanie? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Jaki materiał do podłogi w salonie będzie najbardziej optymalny?

Nie da się ukryć, że salon to dość intensywnie użytkowane pomieszczenia. Właśnie dlatego tak ważna jest kwestia wyboru odpowiedniej podłogi. Do najczęściej wybieranych rozwiązań w tym przypadku zaliczyć możemy deskę klasyczną, łatwe do montażu panele, jak i również różnorodne płytki przeznaczone do salonu. Drewno to rozwiązanie uznawane za ponadczasowe, bowiem od wielu lat jest w modzie. Dodatkowo z jego użyciem możemy stworzyć ciekawe i przytulne aranżacje. Największą popularnością cieszą się panele, które są dość tanie, jednocześnie ich zakładanie nie sprawia większych problemów. Niestety są one dość podatne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, w konsekwencji w stosunkowo krótkim czasie mogą stać się poważnym defektem wizualnym, na co powinniśmy zwrócić uwagę w sposób szczególny. Interesującą alternatywą są zatem płytki drewnopodobne, które bardzo przypominają tradycyjne panele. Co prawda zapłacimy za nie nieco więcej, ale możemy liczyć na ponadprzeciętną odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. 

Płytki drewnopodobne a panele – podobieństwa i różnice

Płytki drewnopodobnych różnią się od paneli trwałością. Otóż te pierwsze wyróżniają się tym, że są wysoce odporne na ścieranie. Podłoga w salonie jest silnie eksploatowana, po pewnym czasie traci swój blask. Tego typu zjawisko nie występuje w przypadku płytek. Kolejnym czynnikiem jest także utrzymanie czystości, jednak co ciekawe, w obu tych przypadkach sprzątanie nie stanowi poważnego problemu, a specjalistyczny sprzęt nie jest wymagany. Płytki do salonu w wielu przypadkach są antypoślizgowe, czego niestety nie możemy powiedzieć o panelach. Oba te produkty dostępne są w różnorodnych wersjach kolorystycznych, zaczynając od drewna białego, poprzez orzech, kończąc na egzotycznym mahoniu. Wybór w tym zakresie jest bardzo szeroki, co sprawia, że każda osoba zainteresowana kupnem znajdzie właśnie to, czego szuka.

Jakie zalety posiadają płytki drewnopodobne?

Gres drewnopodobny to świetna alternatywna dla tradycyjnych rozwiązań. Dlaczego? Otóż materiał ten wyróżnia się ponadprzeciętną trwałością. Dodatkowo możemy liczyć na odporność zarówno na zarysowania, jak i uszkodzenia. Płytki drewnopodobne są funkcjonalne, jednocześnie świetnie prezentują się pod względem wizualnym. Dość znacząco przypominają prawdziwe drewno, oddając oryginalny koloryt.

Czy inwestycja w panele to dobre rozwiązanie?

Panele to jeden z tych materiałów, który od wielu lat wykorzystywany jest w domach. Znane są z elegancji, ciepła i uroku. Wprowadzają cudowną atmosferę niemalże do każdego wnętrza. Właśnie z tego powodu materiał ten cieszy się tak dużą popularnością. Pamiętajmy jednak, że estetyka to nie jedyna zaleta. Czyszczenie paneli nie jest zbyt problematyczne, natomiast pielęgnacja nie sprawia dużych kłopotów. Ich montaż jest bardzo łatwy, tym bardziej, jeśli wybierzemy innowacyjne rozwiązanie z zaciskami. Dodatkowo nie kosztują zbyt wiele, biorąc pod uwagę, jak wiele korzyści możemy zyskać. Do wyboru mamy wiele różnorodnych wzorów i kolorów, a ostateczny wybór powinien opierać się na indywidualnych preferencjach, możliwościach finansowych i względach estetycznych.

Płytki drewnopodobne Cerrad

Płytki drewnopodobne Cerrard od wielu lat spełniają najwyższe standardy nie tylko pod względem jakości, ale także wzornictwa. Firma w sposób szczególny stawia na rozwój- szuka inspiracji, które wzbogacą ofertę, przez co klienci mają jeszcze większy wybór produktów. Płytki drewnopodobne Cerrard są funkcjonalne, trwałe, jednocześnie wyróżniają się ponadczasową estetyką. Wybór produktów tej firmy jest bardzo szeroki- różnorodność kolorów, ciekawe wzornictwo i duża liczba kolorów to tylko kilka z zalet tego rozwiązania. Kolekcje Cerrard są popularne nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach na całym świecie. Zobacz kolekcję na https://modnalazienka.pl/category/plytki-60?manufacturer=141.

Jak urządzić małą sypialnię?

0
Jak urządzić małą sypialnię

Aranżacja małej sypialni może okazać się sporym wyzwaniem. Nie tak łatwo pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy mając do dyspozycji niewielką, a do tego słabo doświetloną przestrzeń. Odpowiedni dobór mebli, oświetlenia, a nawet drzwi sprawi, że pomieszczenie będzie w pełni funkcjonalne, a przy tym przytulne.

Jak doświetlić wąską sypialnię?

Aranżując małą sypialnię, nie wolno pominąć kluczowej kwestii, jaką jest dostęp do światła – zarówno tego naturalnego, jak i sztucznego. Odpowiednie oświetlenie wąskiej sypialni sprawi, że pomieszczenie optycznie wyda się bardziej przestronne, niż jest w rzeczywistości. Jeśli masz małą sypialnię z oknem, odpowiednio je wyeksponuj. Najlepiej nie zagracać parapetu zbędnymi rzeczami – wtedy do pomieszczenia wpadnie więcej naturalnego światła. Lepiej też zrezygnować z ciężkich, ciemnych firan, które mogłyby dodatkowo przytłoczyć małą sypialnię.

Jak można dodatkowo doświetlić wąską sypialnię? Oświetlenie sufitowe może w tym wypadku nie wystarczyć. W jednym z rogów pokoju dobrze jest postawić lampę stojącą. Jeśli znajdzie się obok wygodnego fotela, stworzy z nim przyjemny kąt do czytania. Warto też zastosować delikatne oświetlenie przy elementach dekoracyjnych, np. ramkach na zdjęcia. Jeśli dodatki będą w jasnych kolorach, w połączeniu ze światłem, będą w stanie rozjaśnić i powiększyć przestrzeń.

Jakie drzwi wybrać do małej sypialni?

By optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń wąskiej sypialni, warto w niej zastosować drzwi przesuwne. Skrzydło takich drzwi nie odchyla się na boki, a przesuwa się wzdłuż ściany, co stanowi ogromną oszczędność miejsca. Trzeba jednak pamiętać, że umieszczenie drzwi na ścianie spowoduje, że nie będzie można ustawić pod nią mebli. Modne modele drzwi przesuwnych do małej sypialni można znaleźć w ofercie PORTA DRZWI: https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-lamane-suwane. Najpopularniejsze systemy przesuwne naścienne tej marki, które sprawdzą się w wąskiej sypialni to:

  • SLIDE – to uniwersalna propozycja, dobra niemal do każdego rodzaju wnętrza,
  • EFEKT – świetnie sprawdzi się w sypialniach w stylu minimalistycznym,
  • BLACK – to system dostępny w wersji jedno- i dwuskrzydłowej, ta druga, z pewnością będzie prezentować się bardziej efektownie w większych pomieszczeniach.
Drzwi Porta z systemem przesuwnym BLACK
Drzwi Porta z systemem przesuwnym BLACK

Jaki kolor wybrać? Obecnie, jeden z najmodniejszych kolorów oklein to Gladstone/Halifax Naturalny. Swoją popularność zawdzięcza kolorystyce, która nawiązuje do barwy naturalnego drewna. Takie wykończenie jest uniwersalne i będzie pasować do sypialni niemal w każdym stylu.

Mała sypialnia – pomysły na aranżacje

Łóżko to najważniejszy element każdej sypialni. Zawsze powinno być odpowiednio duże i komfortowe, nawet gdy mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń. W małej sypialni dobrze sprawdzi się rozkładana kanapa lub tradycyjne łóżko, najlepiej ze schowkiem. Schowek będzie świetnym miejscem do przechowywania pościeli, ale również książek czy ubrań. Ciekawą aranżację małej sypialni można stworzyć również przy pomocy podestu, na którym zostanie umieszczony materac. Podest to również dobre miejsce do przechowywania.

Meble do wąskiej sypialni powinny być lekkie i jasne, a przy tym funkcjonalne. Jakie elementy sprawdzą się w aranżacjach małych sypialni? Przede wszystkim warto szukać mebli składanych i wielofunkcyjnych. Przeszklony regał będzie odbijał światło i dodatkowo doświetli pomieszczenie. W roli toaletki dobrze sprawdzi się stolik montowany do ściany, który – w razie potrzeby – będzie można złożyć. Z kolei do roli krzesła do toaletki najlepiej wykorzystać puf ze schowkiem, w którym będzie można trzymać drobiazgi.

Artykuł sponsorowany.

Nowoczesne domy, które skradły serca Polaków

0
Nowoczesne domy

Projekty nowoczesnych domów, które są najczęściej wybierane przez inwestorów można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to nowoczesne domy o niewielkiej powierzchni, najczęściej jednokondygnacyjne o prostej konstrukcji, czyli takie które wybudujemy nawet nie dysponując dużym budżetem. Drugi rodzaj, to te z oferty dla osób mających przeznaczone znacznie większe środki na ich budowę i utrzymanie. Domy te będą miały znacznie większe gabaryty, zwykle z poddaszem użytkowym lub po prostu piętrowe.

Nowoczesne domy parterowe

Jeżeli tylko nowoczesny dom parterowy ma powierzchnię nie przekraczającą stu metrów kwadratowych i nieskomplikowaną bryłę przykrytą dwuspadowym dachem, to możemy być pewni, że taki nowoczesny budynek oprócz walorów funkcjonalno-estetycznych będzie miał też relatywnie niski koszt realizacji i utrzymania. O ile budowa nowoczesnej małej parterówki to najprawdopodobniej najtańszy sposób na zamieszkanie we własnym domu jednorodzinnym, to zwiększając mocno powierzchnię domu parterowego do ponad 200m2, lądujemy na zupełnie przeciwnym biegunie. Jednokondygnacyjny, rozłożysty dom będzie miał nieproporcjonalnie dużą powierzchnię ścian zewnętrznych i połaci dachowych, a nawet wyposażając go w najnowocześniejsze systemy grzewcze i inne dostępne dla inteligentnego domu technologie, koszty utrzymania będą relatywnie wysokie. Nie mówiąc już o zwiększonych nakładach na etapie budowy.

Projekty nowoczesnych domów

Dom nowoczesny z poddaszem użytkowym

Jeżeli marzymy o dużym, nowoczesnym domu i dostępny budżet jest ograniczony, to bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie jednak dom z poddaszem użytkowym, albo wręcz nowoczesny dom piętrowy. Nie bójmy się także, jeżeli zapisy planu miejscowego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy nakładają obowiązek dachu stromego i górną kondygnację w formie poddasza ze skosami. Mimo takich ograniczeń projektant bez problemu powinien poradzić sobie z zadaniem takiego rozplanowania funkcji wewnątrz i zakomponowania atrakcyjnej bryły domu z odpowiednio współczesnymi detalami wykończeń, by otrzymać finalnie na wskroś nowocześnie zaprojektowany dom zarówno w środku, jak i o nowoczesnych fasadach. Nawet takie z pozoru typowo tradycyjne elementy jak lukarny, mogą otrzymać nowoczesną, pudełkowatą formę z płaskim dachem na górze, co w połączeniu na przykład z dachem pozbawionym okapów zadba o odpowiednio współczesny klimat elewacji. Przykładem może być dość popularny gotowy projekt domu AVIATOR dostępny w serwisie Quattrodomy.pl. Poza nim znajdziemy tam też dużo innych propozycji nowoczesnych domów, które warto jest wziąć pod uwagę w poszukiwaniach projektu. Także pomieszczenia na poddaszu, mimo widocznych skosów mogą być zaaranżowane w ultranowoczesnym klimacie. Dobrze jest pomyśleć tutaj o trochę bardziej nieszablonowym podejściu przy samym meblowaniu oraz rozmieszczaniu poszczególnych sprzętów w pomieszczeniach. Wolnostojąca wanna w łazience, albo w sypialni podwójne łóżko postawione centralnie na tle wolnostojącej ściany przesłaniającej garderobę będzie tym, co mamy na myśli. Warto jest więc wyjść poza najłatwiejszy, ale dość banalny schemat rozstawiania mebli pod ścianami.

Dom nowoczesny z poddaszem użytkowym

Projekty nowoczesnych domów na każdą kieszeń

Nowoczesny dom wcale nie znaczy od razu droższy, a może być wręcz przeciwnie. Jego naturalna dla obowiązującej współcześnie stylistyki prostota i pudełkowatość przekłada się zwykle na uproszczenie detali wykonawczych i zmniejszenie zużycia materiałów. Umiejętnie wydając też pieniądze na nowoczesne, energooszczędne instalacje wewnętrzne można też minimalizować wydatki, które będzie generować utrzymanie domu w przyszłości. Nie mówimy tutaj oczywiście o bezrefleksyjnym inwestowaniu w każdą nowość z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem, ale o dobraniu urządzeń, które faktycznie będą użyteczne i przyczynią się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię. Jeżeli jesteś zainteresowany ochroną środowiska i w tym kontekście przyszłością nowoczesnych domów jednorodzinnych, polecamy przeczytać np ten artykuł: Cele Zrównoważonego Rozwoju w budownictwie jednorodzinnym i ich wpływ na projekty domów.

Sofa z funkcją spania – oto modele, które warto rozważyć

0
Sofa z funkcją spania

Współczesny rynek oferuje szeroki wybór eleganckich i funkcjonalnych sof, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli nie wiesz, jaki model wybrać do swojego domu, postaw na sofę z funkcją spania, która zagwarantuje modny wystrój mieszkania, a także wygodę i odpoczynek. Na które modele szczególnie warto zwrócić uwagę?

Kawalerka, czy duże mieszkanie? Odpowiedni rozmiar sofy do spania

Wielkość mieszkania ma duże znaczenie w wyborze sofy z funkcją spania. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę rozmieszczenie mebli w pomieszczeniu, aby był do nich swobodny dostęp po rozłożeniu sofy. Jeśli zależy nam na ugoszczeniu bliskich, należałoby zastanowić się nad sofą dwuosobową z funkcją spania, którą z łatwością można zamienić w wygodne łóżko w sam raz dla pary. Natomiast, gdy mały metraż mieszkania nie pozwala na większy mebel, dostępne są mniejsze sofy jednoosobowe.

Częstotliwość spania – to ma znaczenie przy wyborze sofy

Na etapie poszukiwania odpowiedniej sofy warto zastanowić się nad tym, jak często będzie wykorzystywana do spania. Jeśli zamierzamy spać na niej każdej nocy, wówczas powinniśmy wybrać najwygodniejszą sofę z funkcją spania codziennego. Odpowiednia będzie taka, która posiada prosty mechanizm rozkładania, dzięki któremu szybko i z łatwością można pościelić łóżko.

Alternatywne rozwiązanie, czyli sofa modułowa

Sofa modułowa to obecnie jedna z najciekawszych propozycji na rynku, ponieważ można przekształcić ją w wygodny fotel, łóżko lub niewielki puf. Osoby, którym zależy na tym, by sofa nadała wnętrzu jeszcze więcej charakteru i była najmocniejszym punktem całej aranżacji, mogą postawić na modułowy wariant np. z patchworkiem lub innym niebanalnym wzorem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają dużej przestrzeni na kilkuosobową sofę, a zależy im na zmianie aranżacji i przestawianiu mebli, kiedy tylko tego zapragną.

Sofa do spania – cechy, na które również warto zwrócić uwagę

Zanim zdecydujemy się na zakup idealnej sofy do salonu z funkcją spania, należy zastanowić się, co powinno ją wyróżniać. Są pewne cechy, których lepiej nie pomijać, jeśli zależy nam na komforcie użytkowania sofy przez wiele lat. Najważniejsze z nich to:

  • dodatkowe miejsce do przechowywania, czyli schowki;
  • materiał, z którego jest wykonana sofa;
  • wypełnienie;
  • odpowiedni design.

Pościel można przechowywać w odpowiednich schowkach, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce w mieszkaniu. Rodzaj obicia powinien być odporny na ścieranie oraz łatwy w utrzymaniu w czystości, tak aby służył jak najdłużej. Sofy wykonane są m.in. ze skóry, skóry ekologicznej, weluru i tkaniny. Warto zwrócić również uwagę na twardość lub miękkość sofy i dostosować wypełnienie do indywidualnych preferencji. Sprawdź sofy w ofercie Empik.com i wybierz model odpowiedni do swoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany.

ZOBACZ TEŻ