Kiedy na świat ma przyjść dziecko, rodzice chcą uczynić wszystko, aby stworzyć w swoim domu odpowiednie dla niego warunki. Maluch z czasem wyrasta jednak z pierwszych mebelków, a różowe ściany w motylki i kwiatki mogą mu nie przypaść do gustu. Wtedy przychodzi czas na remont. Jest to także doskonała okazja, aby ozdobić ściany dziecięcego pokoju zgodnie z życzeniami naszej pociechy.

Bajkowe postacie na ścianach

Jeśli mamy zdolności plastyczne, nie powinniśmy mieć problemu nawet z odręcznym namalowaniem na ścianie księżniczki, znakomitego autka, czy zwierzątek z popularnych bajek. Jedną z technik, którą możemy posłużyć się przy dekorowaniu ścian dziecięcego pokoju i nie tylko, jest malowanie aerografem. Urządzenie to służy do malowania precyzyjnego i często jest wykorzystywane między innymi do nadawania odpowiednich kolorów poszczególnym częścią modeli samochodów, samolotów, statków itp.

Aerograf to inaczej pistolet lakierniczy, którym można ręcznie malować. Za pomocą dyszy połączonej wężykiem ze zbiornikiem z farbą, rozpyla ją strumieniem o określonej szerokości. Zapewnia w ten sposób malowanie precyzyjne. Dla poprawnego działania aerograf potrzebuje dodatkowych sprzętów. Przede wszystkim jest to kompresor modelarski, czyli urządzenie generujące podwyższone ciśnienie w aerografie. Wymuszany jest w ten sposób przepływ gazu w znajdującej się w zbiorniczku farbie. W praktyce aerograf za pośrednictwem wyższego ciśnienia, które emituje kompresor modelarski, wyrzuca farbę na zewnątrz. W ten sposób otrzymujemy profesjonalny sprzęt do tworzenia na przykład grafik na ścianach pokoju dziecięcego.

Jak wybrać kompresor modelarski?

W sklepie MAGMA mamy na przykład szeroki wybór różnego rodzaju kompresorów, spośród których możemy wybrać taki, który będzie nam odpowiadał. Na początek, kiedy nie mamy jeszcze doświadczenia w pracy z aerografem, albo chcemy jednorazowo skorzystać z niego, wystarczy mały kompresor pobierający niewiele prądu. Charakteryzuje się on niskim poziomem hałasu i niewielkimi gabarytami. Co prawda będzie on emitował niskie ciśnienie wylotowe i nie będzie można go regulować, ale przy krótkotrwałej pracy to wystarczy. Wśród takich niewielkich kompresorów modelarskich wyróżnia się kompresory bezolejowe, wymagające przerw w działaniu, ponieważ szybko się przegrzewają.

Większe kompresory są bardziej uniwersalne i nadają się do użytku nie tylko w parze z aerografem, ale i z pistoletem malarskim.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ