rolety

Automatyka budynkowa rozwija się z roku na rok. Przybywa nowych rozwiązań oraz urządzeń, które możesz włączyć do swojego układu automatyki. W ostatnim czasie szczególnie popularne stało się automatyczne sterowanie pracą systemów osłonowych. Jest to wyjątkowo praktyczne i korzystne rozwiązanie, które może nie tylko poprawić funkcjonowanie całego budynku, ale również wpłynąć na wysokość opłat związanych z jego użytkowaniem. Automatyzacja systemów osłonowych pozwala obniżyć wysokość opłat za prąd (wykorzystywany do oświetlenia wnętrz). Poniżej wgryzam się w ten temat oraz podpowiadamy jakie systemy osłonowe wybrać, by Twoje biuro lub zakład pracy stały się jeszcze bardziej przyjazne i oszczędne. 

Automatyzacja systemów osłonowych – najważniejsze korzyści i zalety 

Systemy osłonowe na okna mają za zadanie przede wszystkim ograniczyć poziom nasłonecznienia wewnątrz pomieszczeń. W ten sposób stają się one przydatne do użytku – można w ich wnętrzu wykonywać obowiązki zawodowe, przeprowadzać spotkania biznesowe oraz załatwiać inne sprawy związane z wykonywaną pracą. Ponadto systemy osłonowe przeciwdziałają nagrzewaniu pomieszczeń (szczególnie w okresie letnim), a zimą mogą także wspomóc budynek w izolacji termicznej. 

By osiągnąć te korzyści, wystarczy sięgnąć po rolety zewnętrzne sterowane elektronicznie. Jest to najlepszy spośród dostępnych komponentów osłonowych, który możesz włączyć do swojej automatyki budynkowej. Ustawieniem i pracą rolet możesz sterować w sposób zupełnie swobodny, wprowadzając mniej lub bardziej rozbudowane programy pracy. 

Wielu użytkowników automatyki budynkowej wprowadza osobne programy działania dla okresu zimowego, osobne dla okresu letniego. Niektórzy także programują systemy osłonowe w taki sposób, by ich działanie było dopasowane do aktualnej aury pogodowej. W ten sposób możesz zsynchronizować działania rolet ze zmieniającym się w ciągu roku poziomem nasłonecznienia. 

Oczywiście, nie wyczerpuje to całej puli możliwych rozwiązań, jakie daje automatyzacja pracy osłon okiennych. Możesz też zaprogramować ich działanie w zależności od rodzaju wykonywanych w pomieszczeniu prac lub ilości przebywających wewnątrz osób. 

Jakie rolety wybrać, by trafić?

Rolety do automatyki budynkowej powinny być sterowane elektronicznie. Zazwyczaj, modele wykorzystywane w automatyce posiadają dedykowanego do nich pilota, który pozwala na opuszczanie i podnoszenie rolet zgodnie z zapotrzebowaniem. Najlepszym wyborem wydają się rolety elewacyjne, które montuje się od zewnętrznej strony budynku, a które są w stanie zasłonić wnęki okienne w całości. 

Rolety mogą być wykonane z tworzyw sztucznych, odpornych na działanie wilgoci oraz wpływ innych warunków atmosferycznych. Polecamy sięgać po modele dostępne w ofercie polskiego sklepu specjalizującego się w profesjonalnych systemach osłonowych: https://magdalena24.pl/rolety-zewnetrzne-elektryczne. Rolety w odcieniach ciemnego brązu pozwalają na całkowite odseparowanie wnętrza od światła zewnętrznego. Pomimo ich ciemnej barwy, rolety nie nagrzewają się, a tym samym nie powodują wzrostu temperatury w pomieszczeniu, które osłaniają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ