3 kroki do odświeżenia mieszkania

Potrzebujesz zmian w otoczeniu, czegoś nowego, po prostu odmiany? Zacznij od własnego mieszkania – dziś radzimy jak w trzech prostych krokach można szybko odświeżyć swoje cztery kąty!

Krok pierwszy: ściany

Najlepszym i najszybszym sposobem na odświeżenie mieszkania jest pomalowanie jego ścian. My proponujemy Ci jasne kolory (biel, szarości, błękity), które nie tylko optycznie powiększają pomieszczenia, ale również świetnie wpływają na ich aurę. W takim pokoju łatwiej jest odpocząć, wyciszyć się i uspokoić. Jeśli Twoja ściana pod warstwami tynku i farby skrywa cegłę, warto ją odsłonić i pomalować na jasne kolory – to prawdziwy hit!

Oczywiście możesz także pomalować ściany na bardziej energetyczne kolory, które dodadzą odrobiny szaleństwa w Twoim życiu. A może marzą Ci się finezyjne wzory? W takich przypadkach sugerujemy malować na kolorowo lub przyklejać tapety tylko na fragmencie ściany lub tylko na jednej z nich. Nawet ta niewielka zmiana wniesie do Twojego mieszkania powiew świeżości!

Krok drugi: meble

Spokojnie! Nie każemy Ci wymieniać mebli w całym mieszkaniu, wiemy ile to kosztuje. Zamiast tego możesz kupić nową komodę czy regał na książki – nawet z jednym nowym meblem mieszkanie będzie wyglądało nieco inaczej.

Jeżeli chcesz postawić na rewolucję meblową, możesz nadać świeżości swoim starym drewnianym meblom (zwłaszcza takim po dziadkach, często ukrytym w piwnicach i na strychach). Oczyść je, pomaluj nową farbą lub lakierem. W tym sezonie modne są zwłaszcza meble bielone, postarzane bejcą lub w odcieniach naturalnego drewna. Prawda, że wyglądają zupełnie inaczej?

Krok trzeci: dodatki i akcesoria

Nie wszyscy lubią radykalne zmiany… więc zamiast nich możesz po prostu zmienić dodatki w domu! Wbrew pozorom zwykłe poduszki na sofie, nowe kubki lub narzuta na łóżko mogą zmienić więcej niż się spodziewasz.

Postaw na kolory, które będą pasowały nie tylko do Twojego charakteru, ale również do wnętrza. Do wyboru masz naprawdę sporo wersji kolorystycznych: różnokolorowe i szalone wzory, jeden kolor przewodni, pastelowe barwy, ciemne czerń i grafit.

Ważne, żeby wybierać dodatki, które będą pełniły nie tylko funkcję dekoracyjną! Praktyczne akcesoria nie tylko odmienią nie tylko Twoje pokoje, ale również mogą ułatwić Twoje życie!

Artykuł powstał we współpracy z autorami projektu: Miasto Zrównoważonych Stylów (emzetes.pl).

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ