drewniane meble dla dzieci

Szukasz idealnych mebli do pokoju swojego dziecka? Nie jest to takie proste, bo musisz zwrócić uwagę na szereg kwestii – w tym na ich solidność, bezpieczeństwo i design. Jednak najlepiej, aby do tego wszystkiego meble dziecięce były zaprojektowane tak, by rosły razem z Twoim dzieckiem. Poznaj 4 porady, dzięki którym na pewno znajdziesz najlepsze meble dla dzieci.

Kupuj meble na lata

Nawet nie zdążysz się obejrzeć, a Twoje dziecko wyrośnie z zabawek i stanie się nastolatkiem. Dlatego bardzo ważne podczas kupowania mebli jest wybieranie modeli, które są dość uniwersalne i pełnowymiarowe, aby dziecko mogło korzystać z nich przez wiele lat. Dobrym przykładem jest tutaj łóżko. Czy coś stoi na przeszkodzie, aby ok. 4-latek spał w jednoosobowym, ale pełnowymiarowym łóżku? Oczywiście, że nie! Dlatego znacznie bardziej opłaca Ci się zainwestować w taki model i ewentualnie przyozdobić go poduszkami i narzutami z superbohaterami czy zwierzątkami.

Wybieraj regulowane meble

Kolejną przydatną wskazówką jest wybieranie takich mebli, które dosłownie rosną wraz z Twoim dzieckiem. Chodzi tutaj o funkcję regulacji wysokości. Dzięki temu kupując biurko dla sześciolatka, możesz zainwestować w model, którego blat możesz dopasować do wzrostu malucha. Taką funkcję często posiadają także krzesła, gdzie zyskuje się także możliwość regulowania oparcia, podłokietników czy zagłówka. W ten sposób chronisz też kręgosłup swojego dziecka, a przy tym sprawiasz, że unika on groźnych i bolesnych wad postawy.

Inwestuj w jakość

Świadomie kupione meble to inwestycja, dlatego nie ma sensu skupiać się na najtańszych modelach. Niestety szybko zauważysz, że jakość takich mebli jest daleka od Twoich oczekiwań i po prostu dziecko szybko je zniszczy. Zwróć uwagę na to, z jakiego materiału zostały one wykonane – najlepszą i najtrwalszą opcją jest drewno. Jeśli chcesz zakupić drewniane meble dla dzieci na inmondo.pl, to zyskasz gwarancję, że wybrane modele pozostaną w doskonałym stanie przez wiele lat. Zrezygnuj z plastikowych mebli czy tych wykonanych ze sklejek, gdzie wykorzystano po prostu okleinę. Chyba że wolisz wydawać pieniądze na meble co rok czy dwa.

Oszczędzaj miejsce

Jeśli pokój dziecka jest raczej mały, to bardzo ważne jest dobranie funkcjonalnych i estetycznych mebli, które maksymalnie wykorzystają dostępną przestrzeń, a przy tym jej nie zagracą. Psychologowie wielokrotnie potwierdzali, że pokój dziecięcy nie może być przeładowany meblami i dodatkami, bo może za bardzo pobudzić malucha. Dobrym wyborem będą szafy typu komandor, łóżka z antresolą czy powracające meblościanki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ