5 powodów dlaczego warto wybrać schody stalowe

Szukając schodów dla domu, ma się pewien obraz tego jak będą one wyglądać. Wybrać schody zabiegowe czy kręcone? Może lepiej zdecydować się na bardziej odważne rozwiązania? Drewno jest najbardziej tradycyjnym materiałem, z jakich wykonuje się schody. A może schody stalowe? Poznajmy 5 powodów, dla których warto.

1. Wytrzymałość

Najważniejszym powodem, dlaczego warto wziąć pod uwagę schody stalowe jest ich wytrzymałość. Potrafią utrzymać ogromny ciężar – metal często tworzy w tym wypadku strukturę schodów. Dodatkowo nie trzeba się martwić o wpływ warunków pogodowych na schody czy też inne zjawiska, które często są zmorą posiadaczy drewnianych schodów.

civik

2. Zastosowanie – na zewnątrz i wewnątrz

Schody stalowe kojarzą się z surowością, budynkami industrialnymi i chłodem. Jednak coraz częściej stają się częścią domów i mieszkań. Zastosowanie metalowych schodów nie ma tak dużych ograniczeń jak schody drewniane. Te z metalu można bez problemu zamontować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Wytrzymałość i nierdzewność stali są tu bardzo dużym atutem, którego nie sposób przegapić!

3. Unikalny wygląd

Stal można dowolnie formować, dlatego jest preferowanym materiałem przez architektów i designerów. Doskonale komponuje się z innymi materiałami aby stworzyć unikalny wygląd. Schody mogą być kręcone z metalową strukturą, a stopnie wykończone wytrzymałym szkłem. Dla osiągnięcia efektu nowoczesności połączonej z elegancją, warto dodać drewniane stopnie lub balustradę. Stal jest równie dobrym elementem wykończeniowym, np.: ozdobną balustradą.

long-tube

4. Ekonomiczne

Kolejnym bardzo przekonującym powodem jest ekonomiczność schodów. Ze względu na to, że są odporne na różnego rodzaju zjawiska czy uszkodzenia, nie trzeba ich wymieniać. Schody stalowe potrzebują bardzo mało uwagi przy utrzymaniu, ale jeśli połączy się ją z innym materiałem, należy zastosować odpowiednie środki pielęgnacji dla danego materiału.

nice

5. Na specjalne zamówienie lub…

Jak każde inne, schody stalowe można zamówić u specjalisty lub kupić w sklepie. Jeszcze inne rozwiązanie to gotowe zestawy schodów, które składa się z solidnie wykonanych elementów do samodzielnego montażu. Rozwiązanie jest o tyle wygodne, że zamawia się je zanim zakończy się remont. Montaż nie zajmuje więcej niż jeden dzień, a w dodatku będą gotowe dla użytkowania praktycznie od zaraz.

Wybór schodów do domu lub mieszkania nie jest taki prosty. Każdy ich rodzaj nadaje inny charakter wnętrzu, dlatego warto zastanowić się jaki model schodów pozwoli osiągnąć pożądany efekt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ