7 sposobów na zabicie czasu w komunikacji miejskiej

Czujesz, że dojeżdżając do pracy czy na uczelnię tracisz w autobusach, tramwajach i metrze mnóstwo czasu? Wykorzystaj ten czas kreatywnie! Oto 7 dobrych pomysłów na to, jak przyjemnie zagospodarować czas w komunikacji miejskiej!

1. Czytaj

Odpalając Internet w telefonie, masz łatwy dostęp do niemal nieprzebranej biblioteki ciekawych treści (książki, blogi, magazyny), które często odkładasz na później, bo jesteś zbyt zajęty. Dlaczego więc nie wykorzystać w tym celu czasu spędzonego w autobusie czy tramwaju? Wiele tekstów dostępnych jest w internecie za darmo – znajdź to, co Cię interesuje, i systematycznie nadrabiaj zaległości w lekturze!

2. Ucz się języka

Jednym z największych skarbów, jakie przyniósł ze sobą powszechny Internet mobilny, są aplikacje do nauki języków obcych. Z Duolingo, Memrise czy Babbel nie masz już wymówki – możesz w przystępny sposób uczyć się angielskiego czy hiszpańskiego w każdej wolnej chwili, także jadąc do czy wracając z pracy.

3. Oglądaj seriale

Od kiedy istnieją aplikacje takie jak Netflix czy HBO Go, oglądanie seriali na smartfonie nikogo już nie dziwi. Jeśli więc masz ochotę wreszcie obejrzeć słynne „Dobre Miejsce”, o którym słyszysz od znajomych, albo odprężyć się, po raz siedemnasty odpalając „Przyjaciół” – nie czekaj, aż wrócisz do domu. Przecież możesz zacząć już w autobusie.

4. Pisz dziennik

Nie każdy ma czas na prowadzenie dziennika między obowiązkami w pracy i w domu – ale przecież można to robić w komunikacji miejskiej! Wykorzystaj domyślną aplikację do notatek Twojego telefonu lub ściągnij nową, np. Evernote, i… pisz! Może odkryjesz swój nowy talent?

5. Graj w gry

Granie na telefonie nie musi być bezmyślnym zajęciem – istnieje wiele gier, które zapewniają Twojemu mózgowi dawkę codziennego treningu. Znajdziesz je np. w aplikacjach takich jak Peak, Elevate, Lumosity czy Brain Wars.

6. Odpisz na wiadomości

O ile odpisywania na maile od większości z nas wymaga specyfika naszej pracy, o tyle gorzej jest z prywatnymi wiadomościami na Messengerze czy WhatsAppie. Często o nich zapominamy, zaniedbując w ten sposób przyjaciół i znajomych. Wykorzystaj więc fakt, że masz Internet w telefonie, i zabierz się za odpisywanie, siedząc w tramwaju czy autobusie.

7. Słuchaj podcastów

Świat dynamicznie się zmienia: najczęściej słuchamy dziś nie radia, a podcastów. Czas spędzony w komunikacji miejskiej to dobry moment, żeby posłuchać czegoś ciekawego lub zabawnego – polskojęzycznych podcastów jest dziś mnóstwo, a jeśli znasz angielski, Twoje możliwości znacznie się poszerzają. Pamiętaj jednak o dobrych słuchawkach, by nie zakłócać spokoju współpasażerów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ