Agregat prądotwórczy zasili twój dom w przypadku awarii prąd

Okres letni to czas, w którym niespodziewane, gwałtowne wichury i burze mogą powalić trakcje elektryczne i spowodować przerwy w dostawie prądu. Zakup agregatu prądotwórczego okazuje się więc ciekawą alternatywą.

Agregat prądotwórczy – jak wybierać?

Zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia, powinniśmy dobrze określić nasze potrzeby. Przede wszystkim musimy wiedzieć, czy kupujemy go do pracy ciągłej czy zasilania awaryjnego. W pierwszym przypadku wystarczy nam agregat benzynowy Jest to najtańsza opcja, zarówno w kwestii ceny urządzenia, jak i kosztów jego utrzymania  Warto zwrócić uwagę, by agregat posiadał czujnik przeciążeniowy, wyłącznik różnicowoprądowy, czy wyłącznik magnetyczno-termiczny. Elementy te wraz z systemem cyfrowej regulacji napięcia AVR decydują o prawidłowym działaniu urządzenia. Niektóre modele posiadają też system załączania rezerw, który sprawia, że agregat włącza się tylko wtedy, gdy zlokalizuje spadek napięcia. Dzięki temu nie musimy włączać urządzenia za każdym razem, gdy nastąpi awaria prądu.

Jeśli potrzebujemy generatora prądu do pracy na budowie, to powinniśmy zastanowić się nad zakupem agregatu napędzanego silnikiem diesla. Cena takiego urządzenia jest wyższa, ale lepiej sprawdza się on w trakcie długotrwałego użytkowania. Wpływ na to ma niskie spalanie. Dodatkowo, silniki diesla są bezawaryjne, a co za tym idzie, koszty utrzymania takiego sprzętu są niewielkie. Przegląd serwisowy zaleca się dopiero po 200 godzinach pracy, co tylko potwierdza możliwości takich urządzeń. Pod tym linkiem możesz przeczytać, na co jeszcze zwracać uwagę wybierając agregat. Na pewno warto zadbać, by nasze urządzenie było wyposażone w elektryczny rozruch. Dzięki temu uruchomienie agregatu nie będzie zbyt uciążliwe.

Agregat prądotwórczy – tani czy drogi?

Kupując agregat cena będzie zapewne jednym z głównych czynników decydujących o wyborze danego modelu. Niestety, na wielu aukcjach internetowych możemy znaleźć bardzo tanie sprzęty, których jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Warto więc zastanowić się, czy oszczędzając na sprzęcie kilkaset złotych rzeczywiście będziemy mieć pewność długotrwałego i bezawaryjnego działania. Odpowiedź na to pytanie bez problemu znajdziemy w komentarzach klientów umieszczonych pod danymi aukcjami. Okazuje się, że najczęściej skarżą się na przeciekające uszczelki, przez co w pomieszczeniu, w którym pracuje agregat, unosi się woń paliwa. Poza tym wielu sprzedawców zawyża w opisie właściwości techniczne urządzenia. Może się później okazać, że przy podłączeniu dwóch sprzętów do agregatu, spada napięcie i nic nie działa tak jak powinno. Po pewny i sprawdzony sprzęt najlepiej udać się do sklepów, które zajmują się sprzedażą takich właśnie produktów. Dobrą renomą cieszą się chociażby agregaty marki Kruzer, które sprawdzisz na tej stronie. Urządzenie to nie tylko jest tanie w użytkowaniu, ale również ma wiele funkcji, które sprawiają, że korzystanie z niego nie jest uciążliwe. Jedną z nich jest redukcja emisji hałasu, czy optyczny wskaźnik poziomu paliwa w zbiorniku. Kupując sprawdzony sprzęt możesz korzystać niego przez wiele lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ