Już niedługo sezon grzewczy

0
Już niedługo sezon grzewczy

Ułatwmy sobie życie codzienne

Wydaje się to niemożliwe, ale za chwilę koniec wakacji, a do tego już niebawem rozpocznie się okres grzewczy. Dla wielu osób to najtrudniejszy czas w roku. Dochodzi nam masa obowiązków związana bezpośrednio z organizacją opału oraz palenia w piecu czy też w kominku. Co jak co, ale możemy pokusić się o uprzyjemnienie pewnych obowiązków. Najgorsze chyba jest przygotowanie drewna. Rąbanie drewna jest trudną fizyczną pracą, z którą wiele osób sobie nie radzi. Brakuje nam na nią czasu oraz cierpimy na niedobór odpoczynku. Warto zatem zaopatrzyć się w łuparkę świdrową. Łuparka świdrowa to po prostu łuparka do drewna. Za chwilę dowiemy się dlaczego zainwestować warto w tego rodzaju sprzęt?

Zalety korzystania z łuparki świdrowej

Właściciele domów jednorodzinnych ponoszą każdego roku wysokie koszty ogrzewania. Aby zaoszczędzić sumy wcale niemałe to powinniśmy zainwestować właśnie w łuparki do drewna. Dzięki temu możemy kupić drewno w całości. Drewno opałowe gotowe jest o wiele droższe. Odciska to piętna na naszym domowym budżecie. Aby zaoszczędzić kupuhemy zatem metrowe pnie i samodzielnie je rozczłonkowujemy właśnie przy pomocy łuparki do drewna. Koszty zakupu łuparki na pewno nam się szybko zwrócą. Kolejna zaleta to kwestia oszczędności czasu. Dzięki łuparce drewno szybciej przygotowujemy, a niżeli w przypadku użycia piły czy też siekiery. Bardzo ważne jest to, że obsługa łuparki nie wymaga od nas jakiś specjalnych umiejętności. Zatem każdy poradzi sobie z przygotowaniem opałowego drewna. Czas, który zaoszczędzimy na rąbaniu pni można przeznaczyć na odpoczynek czy też na swoje hobby. Do tego rąbanie drewna siekierą zwykła wymaga dużo większej uwagi oraz skupienia niż korzystania ze zwykłego rębaka. Dochodzi bowiem znacznie częśćiej do wypadków. W czasie pracy z łuparką oczywiście także musimy zachować ostrożność szczególną i ustawienie się w odpowiednim mijscu. Jednak samo ryzyko uszczerbku na zdrowiu jest małe. Rąbanie drewna siekierą nieuważne może doprowadzić bowiem do krwtotoku oraz rozcięcia ciała. Czasami może nawet dojść do uszkodzenia kończyny, a do tego nawet do utraty jej fragmentu. Jeśli chodzi o niebezpieczeństwo korzystania z łuparki głównie polega na odczuciu drewna rozdrobnionego. Sposób na uniknięcie wypadku jest ulokowanie się w takim miejscu, w którym nie spadają szczapy gotowe.

Odpowiedni wybór świdrowej łuparki

Wybór odpowiedniej łuparki nie jest taką prostą sprawą. Szczególnie gdy nie zamierzamy wydać na to urządzenie dużych pieniędzy. Musimy zatem wybrać mądrze, aby narzędzie służyło nam przynajmniej przez kiklak sezonów. Na rynku oraz w sklepach internetowych jak tutaj https://forsplit.pl/pol_m_Luparki-do-drewna_Luparki-swidrowe-150.html znajdziemy całą masę rozwiązań, których ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Poza całym sprzętem możemy w sklepie tym zakupić częśći wymienne, które także są bardzo ważne. Z czasem przecież ulegają eksploatacji, a więc należy je wymienić. Wybierzmy zatem sprzęt, do których części nie są zbyt dobre. Zwróćmy także uwagę na opinie o konkretnym sprzęcie.

 

Tani opał w domu

0
Tani opał w domu

Dostarczenie ciepła do naszego obiektu mieszkalnego jest bardzo ważnym zadaniem zwłaszcza w okresie zimowym. Wypada wobec tego zadbać o to, żeby ogrzewać w sposób efektywny, ale także ekologiczny. Nie wszystkie rozwiązania niosą ze sobą obydwie cechy.

Surowce do ogrzewania

Szczególne kontrowersje wzbudza przede wszystkim ogrzewanie węglem. Wielu specjalistów zauważa, że ten surowiec dostarcza sporo zanieczyszczeń do środowiska. Dlatego preferuje się np. piece gazowe lub środki naturalne. Jednak dobry węgiel też potrafi nas zadowolić swoją wydajnością oraz ekologicznym działaniem. Warto przyglądać się informacjom podanym na opakowaniu. Często dobrze wyglądający węgiel wcale nie okazuje się efektywnym, a olbrzymie kostki stają się bezużytecznymi kamieniami. Bardzo istotne jest zapoznanie się z ustawami antysmogowymi, aby wiedzieć, jakich rodzajów węgla używać się nie powinno. Zakazany jest chociażby muł węglowy. W dodatku rejony narażone na trujące substancje, jak np. Południowa część Polski mają też ograniczenia ilościowe. Dużą rolę odgrywa wartość opałowa – to jej odpowiednia ilość zapewni nam dostarczenie właściwej ilości ciepła w domu. Co więcej, nie zawsze droższe znaczy lepsze. Kolejną kwestią, która może zmylić osobę chcącą nabyć węgiel po rozsądnej cenie, jest ciepło spalania – często podawane zamiast wartości opałowej. Jest ono zazwyczaj wyższe przez co może zyskiwać na atrakcyjności wśród klientów. Ponadto, na opakowaniu jest z reguły udostępniona też informacja na temat kaloryczności. Dobry węgiel jest przede wszystkim niskokaloryczny. Emituje najczęściej mało zanieczyszczeń, podczas gdy ten wysokokaloryczny może dostarczyć więcej sadzy i jest nieefektywny, zwłaszcza w ciepłe dni. Warto też przyjrzeć się temu, pod jaką postacią kupujemy węgiel. Na domowych kotłach najlepsze do zastosowania są kostki – te najgrubsze, ale swoich zwolenników ma też ekogroszek.

Gdzie kupić tani opał?

Obecnie tani i dobry węgiel można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych z artykułami grzewczymi. Coraz więcej osób szuka wymarzonych produktów w sieci, gdyż na dobrze zorganizowanej stronie internetowej można w łatwy i przyjemny sposób porównywać poszczególny asortyment. Łatwiej zweryfikujemy parametry – od ceny po różne kwestie jakościowe. Możemy zakupić dobry węgiel bez wychodzenia z domu. Dzięki przejrzystej platformie transakcyjnej klient jest się w stanie połączyć z właściwym bankiem przy pomocy kilku kliknięć. Dużo czasu zaoszczędzić można również za sprawą opcji z dojazdem kuriera o określonej godzinie.

Klejenie basenu, czyli jak naprawić basen przed sezonem

0
Klejenie basenu, czyli jak naprawić basen przed sezonem

Basen jest wyjątkowo chętnie wykorzystywany przez użytkowników, którzy posiadają ogród lub duży taras i mają możliwość rozstawienia nawet niewielki produkt w okresie letnim. Schłodzenie się w upalne dni, to bez wątpienia atrakcyjna propozycja dla każdego – nie tylko dla najmłodszych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że basen to konstrukcja wyprodukowana z folii, więc może ona ulec zniszczeniu. Czy to oznacza, że trzeba kupować nowy produkt? Oczywiście, że nie! Klejenie basenu to prosta czynność, z która każdy powinien poradzić sobie samodzielnie.

Co należy przygotować, żeby proces naprawy był wydajny, a efekty trwałe? W tym materiale poznacie wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym o wiele łatwiej będzie Wam wykonać daną czynność. Powiemy Wam również o tym, gdzie najlepiej kupować klej i jaki wybrać, by był on maksymalnie satysfakcjonujący! Zapraszamy!

Klejenie basenu – to nie musi być trudne

Wybierając naprawdę wysokogatunkowe produkty, wystarczy zastosować się do zaleceń producentów danego kleju. Wystarczy łatka z takiego samego materiału o podobnym kolorze i klej. Po zaschnięciu kleju, można od nowa nalać do zbiornika wody. Oczywiście należy zadbać o to, żeby sprawdzić czas, który podaje producent do pełnego wyschnięcia.

Jak widać, klejenie basenu jest proste. Warto jednak wcześniej zapoznać się z produktami, które dostępne u renomowanych sprzedawców. Zawsze korzystajcie ze sprawdzonych ofert, które cieszą się popularnością wśród zadowolonych klientów i dysponują wieloma pozytywnymi opiniami na forach lub w grupach dyskusyjnych.

Jaki klej do basenu?

Oczywiście najlepszej jakości. Chociaż brzmi to, jak klasyczna reklama, to sama jakość kleju ma ogromne znaczenie. Trzeba mieć świadomość, że basen to wyposażenie, które ma stały kontakt z wodą, a jak wiadomo, kleje niezbyt przepadają za środowiskiem wilgotnym. Do tego należy dodać, że zazwyczaj stoi on na zewnątrz, więc również posiada kontakt z warunkami atmosferycznymi, wysokimi temperaturami, promieniowaniem słonecznym i zmianami ciśnienia. Niskiej klasy klej, może po pewnym czasie tracić swoje właściwości i po prostu ponownie się rozszczelnić. Klejenie basenu nie będzie wtedy wystarczająco wydajne i satysfakcjonujące.

Jeśli chcecie poznać szczegóły całej operacji, więcej informacji znajdziecie na stronie profesjonalnego dystrybutora klejów. Warto zapoznać się z wszystkimi informacjami lub w razie pytań, skontaktować się z danym sprzedawcą. Na pewno odpowie on na wszystkie pytania i pomoże rozwiązać problem w sposób satysfakcjonujący.

Jaką wybrać instalację ciepłej wody użytkowej do domu?

0
Jaką wybrać instalację ciepłej wody użytkowej do

Optymalizacja funkcjonowania poszczególnych układów w domach, może znacznie przyczynić się do ograniczenia kosztów stałych, jak np. energii elektrycznej oraz ciepłej wody. Czasem wystarczy zastosowanie prostych rozwiązań, jak np. pompa cyrkulacyjna cwu, aby skutecznie wpłynąć na obniżenie rachunków. Natomiast na etapie budowy domu, można już wcześniej zaplanować rozwiązania energooszczędne, które pozwolą skutecznie dbać o środowisko i obniżyć koszty utrzymania budynków.

Wybieramy rozmiar materaca

0
Wybieramy rozmiar materaca

Każdy kupujący nowe łóżko doskonale wie, jak bardzo ważne dla zdrowia i codziennego komfortu jest dobranie odpowiedniego modelu materaca. Niestety mało kto wie, jakimi dokładnie cechami powinien charakteryzować się dobry materac. Nawet osoby, które uważają, że wiele w tej materii wiedzą, często nie są w stanie określić, chociażby najlepszego rozmiaru materaca.

Self storage Poznań – małe schowki i duże boksy na Twoje rzeczy

0
Self storage Poznań – małe schowki i duże boksy na Twoje rzeczy

Self storage w Poznaniu to miejsce, gdzie wynajmiesz mały schowek lub duży boks na swoje rzeczy. W zależności od potrzeb, możesz wybrać mini skrytkę na kartony z ubraniami lub większy magazyn na regały z dokumentami i towarem, np. do swojego sklepu internetowego. Poza tym sam decydujesz, co schowasz w swoim magazynie – elastyczna oferta wynajmu i różnorodność boksów sprawia, że nie tylko firmy, ale również nasi prywatni klienci mogą przechowywać tak, jak lubią. Nie wiążą się z nami umowami trwającymi kilka miesięcy, ponieważ oferujemy im wynajęcie skrytki nawet na jedyne 7 dni.

Self storage Poznań – mini schowki na Twoje rzeczy

Jeśli Twoja garderoba pęka w szwach, a szafka na buty zdaje się zaraz rozpaść od nadmiaru zawartości, wynajmij mini schowek w self storage i zwolnij przestrzeń w meblach. U nas kupisz kartony, które idealnie wpasują się w wymiary wynajętego przez Ciebie boksu. Przykładowo, w najmniejszej skrytce o powierzchni 1 m², zmieścisz 24 kartony z naszej serii, do których włożysz buty, ubrania, kurtki i torebki. Kiedy okaże się, że chcesz dorzucić jeszcze książki lub sezonowe dekoracje, wybierz boks dwa razy większy i obok kartonów postaw 2 regały, na których poukładasz książki, bibeloty lub dokumenty.

Różne boksy na różne potrzeby – Less Mess Storage

Wpadając w wir porządkowania i układania, najczęściej okazuje się, że mamy do wyniesienia nie tylko odzież i dekoracje, ale i opony do samochodu, rowery albo część mebli, które stoją w piwnicy. Wtedy z pomocą przyjdzie większy magazyn, o powierzchni 6-8 m². Do niego schowasz nie tylko kartony, ale i rowery, starą antyczną komodę i krzesła, które nie zmieściły się w kuchni.

W naszym centrum magazynowym Less Mess Storage znajdziesz również większe boksy, będące w stanie pomieścić nawet wszystkie rzeczy z dużego mieszkania, domu lub biura. Nie ma więc znaczenia czy chcesz jedynie zrobić generalne porządki w szafkach, czy planujesz remont lub przeprowadzkę – u nas wynajmiesz magazyn, który będzie dopasowany do Twoich aktualnych potrzeb.

Self storage – bezpieczne i elastyczne przechowywanie

Piwnice, garaże lub skrytki na poddaszu to z pewnością nie najlepsze miejsca na bezpieczne przechowywanie cennych rzeczy, mebli lub innych przedmiotów. Nie dość, że takie schowki nie są zabezpieczone, to jeszcze często występuje w nich wilgoć lub temperatura zmienia się wraz z warunkami panującymi na zewnątrz. Dlatego powierz swoje rzeczy boksom w Less Mess Storage. Tam będą bezpieczne dzięki kamerom monitoringu i alarmowi.

Poza tym każda skrytka w naszym centrum jest sucha i wyizolowana. Możesz więc być pewny, że meble lub książki, które zostaną w niej na kilka miesięcy, później odbierzesz w nienaruszonym stanie. Do swojego bosku masz dostęp przez 24 godziny na dobę. Self storage jest więc elastycznym sposobem przechowywania na różne okresy czasu – począwszy od 7 dni, a skończywszy na kilku miesiącach.

Less Mess Storage Poznań – nasza lokalizacja i oferta

Oferta Less Mess Storage w Poznaniu, to nie tylko przechowywanie, ale również odbiór przesyłek, nadanie paczki lub pomoc w przeprowadzce. Jak to działa? Zadzwoń do nas, a ustalimy wszystkie szczegóły. Odwiedź nas osobiście pod poniższym adresem:

  • ul. Ostrowska 515, 61-324 Poznań

albo wejdź na naszą stronę internetową https://www.lessmess.storage/self-storage-poznan/, by uzyskać więcej informacji.

Najlepsza pralka dla rodziny – czyli jaka?

0
Najlepsza pralka dla rodziny – czyli jaka?

Każdy, kto prowadzi gospodarstwo domowe, doskonale zna wagę pomocy urządzeń domowych. Sprzęty takie jak zmywarka czy odkurzacz automatyczny pozwalają na oszczędzenie mnóstwa czasu i sił, a także na spędzanie go z rodziną lub poświęcenie się swojemu hobby. Szczególnie doceniają je duże rodziny – bez ich pomocy utrzymanie porządku w domu mogłoby stanowić poważne wyzwanie. Jednym z najważniejszych sprzętów domowych jest pralka – dzięki niej można oszczędzić naprawdę dużo czasu, a dokonanie odpowiedniego wyboru odnośnie zakupu to klucz do komfortowego użytkowania. Jaka powinna być pralka dla rodziny?

Samodzielna budowa zadaszenia nad wejściem

0
Samodzielna budowa zadaszenia nad wejściem

Projektując wejście do domu, nie można zapomnieć o istotnym elemencie – zadaszeniu. To niepozorne akcesorium wygląda estetycznie, może pełnić funkcję ozdobną, ale przede wszystkim chroni przed deszczem i śniegiem.

Rodzaje materiałów do zbudowania zadaszenia

Najlepszym pomysłem jest umocowanie całej konstrukcji zadaszenia na drewnianych albo metalowych wspornikach. Dzięki temu będzie ona stabilna i solidna. Alternatywą może być mocowanie wykonane z żelbetu. Trzeba wiedzieć, że obudowę dachu można przymocować do ściany bez konieczności rozkuwania cegieł. Najprościej wykonać to przez wywiercenie otworów i umocowanie w nich prętów wraz z betonową płytą. Żeby uniknąć tworzenia się mostka cieplnego, najlepiej jest ją dobrze zaizolować termicznie. Nie trzeba ocieplać dachu, jeśli cała konstrukcja jest niezależna od budynku. Takie wersje zadaszenia stosuje się w domach pasywnych i nowoczesnych budynkach energooszczędnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie przerywa się ciągłości izolacji, co chroni cały dom przed pojawieniem się wilgoci.

Modele płaskie

Najłatwiej zbudować nad wejściem płaskie zadaszenie. Taki model nie ingeruje w dużym stopniu w elewację. Taka konstrukcja zasłania minimalną część ściany i nie wpływa negatywnie na gzyms. Poza tym, dzięki łatwości montażu takiego zadaszenia można je zamontować w wielu miejscach. Najlepiej wygląda dach jednospadowy. Wizualnie płaskie zadaszenia pasują nie tylko do nowoczesnych projektów, ale również bardziej tradycyjnych, domów ze spadzistymi dachami. Jeśli nie chcemy sami konstruować zadaszenia najlepiej kupić gotowy produkt. Najlepiej skorzystać z usług specjalistycznych przedsiębiorstw jak np.: https://www.metal-gum.com/zadaszenia-aluminiowe, które proponują solidne i uniwersalne dachy.

Dach dwuspadowy

Najpopularniejszymi wersjami zadaszenia są te dwuspadowe. Takie modele świetnie wyglądają jako element ściany głównej i oddzielna konstrukcja z gankiem. W przypadku odseparowania dachu należy go wesprzeć na dwóch albo czterech kolumnach i zakończyć trójkątnym szczytem. Taki model zadaszenia świetnie komponuje się z budynkami o spadzistych dachach. Oczywiście, konstrukcja z gankiem powinna być na środku ściany głównej, zaburzona symetria nie wygląda dobrze. Poza tym, błędem jest również montowanie takiego dachu w roku domu. Materiał pokrywający zadaszenie nad wejściem powinien być taki sam jak ten na dachu głównym. Najczęściej wykorzystuje się do tego dachówkę, blachę albo drewno. Bardzo dobrze prezentuje się również konstrukcja pokryta szkłem albo poliwęglanem.

Zbudowanie daszku nad wejściem nie jest skomplikowane, a taki element dodaje uroku i charakteru całemu domowi. Nie dość, że zadaszenia chronią przed zmiennymi warunkami pogodowymi, to jeszcze są niezwykle estetyczne. Konstruując zadaszenie samodzielnie, można je dopasować w każdym calu do naszych preferencji i potrzeb. Warto jednak pamiętać, że na rynku dostępnych jest wiele ciekawych i modnych modeli, które również wyglądają doskonale przed wejściem do domu.

Urządzanie mieszkania – interesujące pomysły

0
Urządzanie mieszkania - interesujące pomysły

Każdy z nas chce mieszkać w pięknie urządzonym domu. Poświęcamy sporo uwagi i czasu na to, aby zaaranżować nasze mieszkania tak, aby żyło nam się funkcjonalnie i wygodnie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy na etapie remontu czy chcemy zdecydować się na niewielkie modyfikacje, możemy zaczerpnąć wiele wiedzy i inspiracji z tematycznych blogów internetowych poświęconych tej dziedzinie. Często możemy być zaskoczeni tym, jak ciekawie można zaaranżować przestrzeń bez nakładu znacznych środków finansowych.

Interesujące aranżacje ściany

Oczywiście kiedy potrzeba generalnego remontu to warto się na niego zdecydować. Czasami jednak w naszym mieszkaniu brakuje subtelnych dekoracji czy ozdób, które nieco przełamałyby jego oficjalny charakter. Aranżacja ściany jest ważnym elementem, który wpływa na całą przestrzeń mieszkania i nadaje mu indywidualnego charakteru. Można pokusić się o kolorowe, abstrakcyjne grafiki czy obrazy malowane na płótnie. Każdy ma inne upodobania związane ze sztuką. Część osób przekonało się, że doskonałym pomysłem są naklejki na ścianę. Ich naklejenie jest niezwykle proste i nie sprawi większego kłopotu nawet osobom, które nigdy tego nie robiły. W marketach budowlanych mamy mnóstwo naklejek, które będą idealną propozycją do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym jak i tych nowoczesnych. Ich ceny są na tyle przystępne, że nie będą obciążeniem dla przeciętnego budżetu. Jeśli więc brakuje nam pomysłu na aranżację ściany w sypialni czy w salonie, warto rozważyć dostępne naklejki.

Stylistyka wnętrza

Jakie naklejki na ścianę wybrać do salonu? Dostępne są nie tylko wzory kwiatowe, ale również napisy czy inne elementy dekoracyjne. Każdy z nich może być ciekawą propozycją. Wiele zależy od wielkości ściany, którą chcemy zaaranżować. Dobrze jest wcześniej przygotować jej powierzchnię. Naklejki na ścianę sprawdzą się również świetnie w kuchni, niezależnie od tego czy jest połączona z salonem czy stanowi oddzielne pomieszczenie. Główną zaletą naklejek jest fakt, że naklejanie nie jest czasochłonne i nie sprawia kłopotu, a także bardzo szybko możemy usunąć naklejkę, która nam się znudziła i wymienić ją na inną. Wiele zależy od stylistyki, którą chcemy utrzymać w pomieszczeniach. Część osób preferuje styl nowoczesny, a inni wolą klasykę, a nawet antyczne meble, które nawiązują do stylu retro. Umiejętne połączenie dodatków i przemyślana aranżacja sprawią, że będziemy się świetnie czuli w naszym mieszkaniu, bo będzie ono funkcjonalne i urządzone zgodnie z naszym gustem i wyczuciem estetyki.

Uszczelnianie okien – co warto wiedzieć?

0
Uszczelnianie okien - co warto wiedzieć?
fot. materiały prasowe

Okno dobrze uszczelnione to gwarancja oszczędności pieniędzy wydanych na ogrzewanie oraz optymalna ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Nie tylko dla domowników, ale i dla materiałów, które tworzą konstrukcję wewnętrzną ścian.

ZOBACZ TEŻ