Uchroń się od wilgoci w domu – jak utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza?

0
Uchroń się od wilgoci w domu

Czy wiesz, że za komfort w mieszkaniu oprócz odpowiedniej temperatury odpowiada również poziom wilgotności powietrza? Przyjęto, że w pomieszczeniu powinno utrzymywać się wilgotność na poziomie 40-60%. Zbyt niskie bądź za wysokie nawilżenie powietrza negatywnie wpływa na samopoczucie i przede wszystkim na Twoje zdrowie!

Konsekwencje nieprawidłowego poziomu wilgotności powietrza

Wilogtność poniżej 40%

Suche powietrze w domu najbardziej oddziaływuje na kondycję skóry, dróg oddechowych i oczu. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach o niskiej wilogtności może powodować swędzenie, efekt suchych oczu, a nawet atopowe zapalenie skóry. Powietrze o zbyt niskiej zawartości pary sprawia, że kurz i drobnoustroje unoszą się i mogą wywoływać alergie.

Wilgotność powyżej 60%

W wysokiej wilgotności pojawia się problem rozwijania się grzybów, pleśni i wirusów. Wyposażenie domowe, a szczególnie materiały, takie jak papier, drewno, ceramika oraz ubrania, wchłaniają wilgoć i stanowią idealne środowisko do rozwoju mikroustrojów. Następstwem jest utrzymujący się w powietrzu nieprzyjemny zapach. Przebywając w zawilgoconym otoczeniu jesteś tylko o krok od infekcji – jak możesz temu zaradzić?

Osuszacz powietrza Fral DryDigit 21 LCD

Profesjonalne urządzenie przywróci komfort użytkowania domu. Warto zdecydować się na niezawodny i od wielu lat doceniany przez kupujących osuszacz powietrza Fral DryDigit 21 LCD. Minimalistyczny, elegancki wygląd i niewielkie rozmiary osuszacza Fral sprawiają, że wpasuje się w każde pomieszczenie – możesz go używać nawet w małej łazience, gdzie wilgotność jest zazwyczaj wyższa w porównaniu do innych pokojów. Wbudowany wyświetlacz LCD, monitorujący temperaturę i poziom wilogtności, pozwala na prostą i intuicyjną obsługę. Używanie osuszacza nie podniesie Twoich rachunków za prąd – Fral DryDigit to urządzenie energooszczędne, zapewniające niski pobór mocy.

Wysoka wydajność osuszacza pozwala na pracę także przy niskich poziomach wilgotności, a pojemny zbiornik na wodę umożliwia dłuższe działanie bez potrzeby opróżniania pojemnika. Nie musisz kontrolować urządzenia w trakcie pracy – kiedy zbiornik urządzenia napełni się, alarm powiadomi Cię o tym automatycznie.

Poza podstawową funkcją osuszania, Fral Dry Digit za pomocą specjalnego filtra oczyszcza powietrze z kurzu i roztoczy. Urządzenie także umożliwia neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów, dzięki montażowi opcjonalnego filtra węglowego.

Wybór serwisanta do awarii sprzętu AGD – czym się kierować?

0
Wybór serwisanta do awarii sprzętu AGD

Awaria sprzętu AGD zdarza się zwykle w najmniej oczekiwanym i odpowiednim momencie, dlatego potrafi przysporzyć sporo kłopotów. Specjalistów, którzy deklarują, że m.in. naprawa zmywarek stanowi ich specjalizację, jest wielu, ale w rzeczywistości nie każdy dysponuje pożądanymi kwalifikacjami. Co zrobić, aby wybrać fachowca, który skutecznie zajmie się naprawą?

Fotowoltaika a środowisko. Zalety instalacji fotowoltaicznej

0
instalacja fotowoltaiczna

Instalacje fotowoltaiczne w ostatnich latach zyskały bardzo na popularności. Dzięki różnego rodzaju programom, które zapewniają finansowe wsparcie w instalacji paneli fotowoltaicznych na prywatnych posesjach, znacznie wzrosła ilość osób decydujących się na taki krok. Jest to korzystne z bardzo wielu powodów, przede wszystkim pozwala na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej, ale nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny.

Fotowoltaika – podstawowe informacje

Fotowoltaika to najprościej rzecz ujmując, przetwarzanie światła słonecznego w energię elektryczną. Niezbędne do tego procesu są specjalne moduły, które potocznie nazywane są panelami słonecznymi. Montuje się je na stabilnym podłożu, które jednocześnie musi mieć jak najlepszą ekspozycję na promienie słoneczne, dlatego też zwykle jest to dach. Tak pozyskiwana ekologiczna energia cieszy się popularnością nie tylko wśród  osób prywatnych, coraz częściej  stosowana jest także instalacja fotowoltaiczna dla klientów biznesowych (sigmapolska.pl). Wspomniane moduły zbudowane są z szeregowo połączonych ze sobą ogniw, wytwarzających prąd.

W jaki sposób można wykorzystać prąd pozyskany przy pomocy takiej instalacji? Najczęściej służy on do zasilania sprzętów elektrycznych w domach osób prywatnych oraz w przedsiębiorstwach. Co więcej, w ten sposób zasilane są również stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Zalety instalacji fotowoltaicznej

Praktycznie każde rozwiązanie ma jakieś wady i zalety, jednak najważniejsze jest to, aby korzyści przewyższały ewentualne problemy lub niedogodności. Tak jest właśnie w przypadku paneli fotowoltaicznych, które są doceniane przede wszystkim dzięki temu, że pozwalają na duże oszczędności, a przy tym pomagają chronić środowisko naturalne. Najczęściej wymieniane zalety paneli fotowoltaicznych, to:

– możliwość współpracy z siecią energetyczną,

– niegenerowanie dodatkowych zanieczyszczeń,

– wytrzymałość i łatwość w użytkowaniu oraz konserwacji instalacji,

– dofinansowania instalacji,

– niezależność od podwyżek cen prądu,

– szybki montaż,

– brak przerw w dostawie prądu.

Jak widać, jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w fotowoltaikę, zwłaszcza w obliczu obecnych podwyżek cen prądu.

Fotowoltaika a środowisko

Argument dotyczący ochrony środowiska jest bardzo często podnoszony w dyskusji na temat paneli fotowoltaicznych. Niska szkodliwość dla środowiska jest szczególnie ważna teraz gdy większość wysokorozwiniętych państw stara się osiągnąć neutralność klimatyczną. Panele fotowoltaiczne przy stałej produkcji prądu nie emitują CO2, a także nie zużywają wody. Podczas produkcji prądu ze światła słonecznego nie wytwarzają się ponadto żadne substancje, które mogłyby być szkodliwe dla zwierząt lub ludzi.

Negatywny wpływ na środowisko ma też hałas, tymczasem pracujące panele fotowoltaiczne są bardzo ciche. Jedynym elementem wytwarzającym dźwięk w wysokości ok. 18-25 dB, jest falownik.

Ile kosztuje i jak przebiega naprawa balkonu krok po kroku?

0
Ile kosztuje i jak przebiega naprawa balkonu krok po kroku

Pękające płytki lub fugi, korozja obróbki blacharskiej, zamakanie ściany budynku, do której przylega konstrukcja balkonowa. Wszystkie te objawy łączy jedno, aby je zlikwidować, należy przeprowadzić remont balkonu, na którym one występują. Jeśli więc masz z nimi do czynienia na Twoim balkonie, zapoznaj się z poniższym artykułem, gdzie omawiamy jak przygotować się do jego remontu i prezentujemy orientacyjny cennik prac oraz materiałów.

Home office – dobre biurko i fotel – jak wybrać?

0
Home office – dobre biurko i fotel

Życie i praca wielu z nas zmieniły się podczas pandemii na dobre. Zamiast w biurze, coraz więcej pracowników wykonuje swoje zadania z domu – i wiele wskazuje na to, że tak już zostanie. W takim razie ważne jest, by wygodnie i ergonomicznie urządzić swoje stanowisko pracy. To już nie miejsce, w którym przebywamy tymczasowo przez kilka tygodni, ale dla wielu – stałe miejsce pracy na lata. O co zadbać, by wykonywać pracę efektywnie, jak również w sposób bezpieczny dla kręgosłupa? Jak przygotować stanowisko home office?

Wygodny fotel lub krzesło to podstawa

Naprawdę trudno jest przecenić znaczenie dobrego fotela dla osoby pracującej biurowo. To właśnie na nim spędzamy dziennie nierzadko grubo ponad 8 godzin. Niestety ból kręgosłupa, problemy z postawą czy chroniczne zmęczenie to dolegliwości, na które często uskarżają się pracujący przy komputerze – i nierzadko znaczną część win ponosi właśnie nieprawidłowe lub niewłaściwie ustawione krzesło biurowe.

Pierwsza kwestia, która powinna zostać rozstrzygnięta to nazewnictwo – krzesło biurowe i fotel to nie to samo – choć określenia te używane są naprzemiennie. W rzeczywistości krzesła biurowe są prostszymi konstrukcjami – są mniejsze, mają mniej regulacji i najczęściej również tańsze. Nie oznacza to, że są złym wyborem – to może być doskonała opcja dla niskich i szczupłych osób. Natomiast fotel oznacza obszerne siedzisko, bardziej komfortowe wykończenie i większy zakres regulacji. Oznacza także więcej zajmowanego miejsca, co nie zawsze sprawdzi się w ciasnych pomieszczeniach, oraz wyższe ceny. Bardzo często jednak dla osób pracujących przez wiele godzin dziennie przed ekranem lepszą opcją okaże się właśnie fotel. Choć droższy, daje więcej komfortu i pozwala utrzymywać właściwą postawę. Niezależnie od wybranej opcji, duży wybór fajnych foteli i krzeseł biurowych znajdziesz w sklepie MP-office.

Na co zwracać uwagę przy wyborze fotela?

Pierwszym elementem, mającym istotny wpływ na wygodę fotela, jest jego oparcie. Nie tylko wykorzystane materiały, ale i odpowiednie wyprofilowanie może dać wiele komfortu, albo prowokować bóle kręgosłupa. Dlatego to ważne, by wypukłości fotela dokładnie odpowiadało naszej anatomii – tu sprawdzi się doskonale praktycznie każdy wykonany przez sedus fotel –  markę, która przykłada dużą uwagę do ergonomii i jakości wykonania oferowanych produktów. Sama gąbka tapicerska i materiał również powinny dopasowywać się do anatomii każdego użytkownika. Struktura oparcia powinna być przewiewna – tak, by nawet długie siedzenie nie powodowało nadmiernego pocenia się czy odparzeń.

Drugi najważniejszy element fotela to siedzisko – ono musi być wygodne, zważywszy ilość spędzanego na nim czasu. Odpowiedni profil, obszerność, miękkość – to podstawa, jeśli chodzi o komfort użytkowania. Jeśli chodzi o profil, to ważne jest, by krawędzie nie uciskały ud podczas siedzenia, co utrudniałoby cyrkulację krwi i w konsekwencji ból.

Biurko – może stojące?

Biurko to drugi, obok fotela, najważniejszy element wpływający na nasze samopoczucie podczas pracy. Niestety nie zawsze możemy zdecydować się na najlepsze rozwiązanie – jakim bez wątpienia byłoby obszerne i wygodne biurko, ale zawsze warto pamiętać o dopasowaniu go pod kątem wysokości i głębokości do swoich potrzeb. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się tzw. biurka stojące, czyli przeznaczone do stania. Jako zaletę, wymienia się zredukowanie czasu spędzonego na siedzeniu podczas dnia (co nie jest obojętne dla naszego zdrowia) oraz aktywację mięśni głębokich podczas pracy. Jednak długotrwałe stanie przy biurku również nie jest zbyt wygodne – dlatego poleca się w miarę regularną zmianę pozycji, tak by kilkanaście minut stania przeplatać z podobnym okresem siedzenia. Na szczęście producenci zaadaptowali swoje rozwiązania do tych trendów i oferują biurka o łatwo regulowanej wysokości (niektóre mają nawet wbudowany podnośnik elektryczny), dzięki którym nie trzeba nawet oddalać się od swojego stanowiska, by zmienić pozycję pracy. To wspaniały pomysł i rozwiązanie dla osób godzinami pracujących przy komputerze.

Stojak na choinkę. Jaki wybrać metalowy czy plastikowy?

0
Stojak na choinkę. Jaki wybrać metalowy czy plastikowy

Choinka to drzewko, bez którego nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia. Ubrana w ozdoby, takie jak bombki, łańcuchy oraz lampki, wygląda fenomenalnie, nadając świątecznego klimaty. Aby jednak mogła być stabilna, a tym samym ładnie się prezentowała, musi być wyposażona w stojaki na choinkę. Jaki wybrać, metalowy czy plastikowy?

Stojaki na choinkę – jaki wybrać?

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważne święto, do którego przygotowania rozpoczyna się już na początku grudnia. Gotowanie, pieczenie pierniczków, poszukiwanie idealnego prezentu dla najbliższych, a także zakup wymarzonej choinki i innych dekoracji świątecznych to najważniejsze punkty z całej listy. Niezależnie od tego, czy wybierzesz choinkę sztuczną, czy żywą, musisz zadbać oto, aby stała stabilnie. To niezwykle ważne nie tylko ze względów estetycznych. Oczywiście stabilnie stojące drzewko pięknie się prezentuje, ale dodatkowo jest bezpieczne dla wszystkich domowników.

Odpowiednio dobrane stojaki na choinkę dają pewność, że drzewko się nie przewróci. To bardzo ważne, szczególnie gdy w mieszkaniu są dzieci oraz zwierzęta domowe. Bardzo często przebywają w pobliżu choinki, a czasem zdarzy im się niechcący lub nieświadomie pociągnąć za gałązkę.

Z tego względu stojaki muszą być na tyle solidne, ale utrzymać drzewko nawet wtedy, gdy ktoś przypadkiem je potrąci. Tylko wtedy ozdoba będzie bezpieczna. Ty z kolei nie musisz martwić się, że przewróci się, tłukąc przy tym wszystkie szklane ozdoby, robiąc bałagan czy krzywdę komuś z domowników. Stojaki na choinkę dostępne są w kilku wariantach. Do wyboru mamy m.in. stojak na choinkę metalowy i plastikowy. Który z nich wybrać?

Stojak na choinkę metalowy

W pierwszej kolejności musisz sobie zdać sprawę z tego, że sama choinka wazy naprawdę dużo. Do tego dochodzą różne ozdoby, które zwiększają jej wagę. Dlatego stojaki na choinkę powinny być dostosowane do jej ciężaru. W końcu stabilność drzewka jest najważniejszym aspektem. Wybierając stojak, zwróć uwagę również na sposób jego montażu. Im jest on łatwiejszy, tym lepiej.

Wybieraj te, które można zamontować samodzielnie. Istotnym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest odporność na warunki atmosferyczne. Zwłaszcza jeżeli masz zamiar po świętach usadowić choinkę w ogrodzie, na balkonie lub tarasie.

Warto więc wybrać stojak na choinkę metalowy. Co prawda, są nieco droższe od plastikowych, ale cechuje się większą wytrzymałością i posłuży przez wiele lat. Natomiast te elementy, które mogą zardzewieć, łatwo dokupisz i to a niewielkie pieniądze. Możesz je również pomalować specjalną farbą, a tym samym zaoszczędzić. Gwarantujemy, że będzie wyglądał jak nowy!

Stojak na choinkę plastikowy

Alternatywą dla stojaka metalowego jest stojak na choinkę plastikowy. Ze względu na niską cenę cieszy się ogromną popularnością. Jeśli się na niego zdecydujesz, wybierz nieco droższe modele, które są lepsze jakości. Warto mieć na uwadze, że plastikowe modele mogą nie dać sobie rady z bardzo dużymi i rozłożystymi drzewkami. Natomiast spokojnie poradzą sobie ze średnim świerkiem.

Skuteczne sposoby na mycie kostki brukowej

0
mycie kostki brukowej

Z kostką brukową większość z nas spotyka się każdego dnia. Znajduje się ona na chodnikach czy ścieżkach przy ulicy, w parku. Dodatkowo bardzo często stanowi wykończenie domowych podjazdów oraz alejek w ogródkach. Jej popularność wynika z wysokiej trwałości, łatwego układania oraz stosunkowo niskiej ceny. Ma jednak jedną zasadniczą wadę – bardzo szybko się brudzi. Jak skuteczne umyć kostkę brukową?

Mycie kostki brukowej – samodzielnie czy z pomocą firmy?

Mycie kostki brukowej przez osoby niedoświadczone zwiąże się z dużym ryzykiem. Proces z pewnością zajmie dużo czasu, czyszczenie może być wykonane niedokładnie, a nieprawidłowo użyte środki mogą zniszczyć powierzchnię bruku. Dodatkowo pewnego rodzaju trudne zabrudzenia np. z rdzy, cementu czy olejów mogą być niemożliwe do usunięcia powszechnie dostępnymi środkami. Bardzo dokładne, profesjonalne mycie kostki brukowej wykonuje firma yesczysto.pl. W jej ofercie znajdują się nie tylko klasyczne usługi, ale i  hydropiaskowanie, które polega na usuwaniu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń mieszaniną wody oraz piasku pod ciśnieniem. Warto zaznaczyć, że firmy specjalizujące się w tego typu usługach posiadają sprzęt oraz środki, które pozwalają im na szybkie oraz skuteczne wykonywanie powierzonych działań. W przypadku chęci samodzielnego mycia kostki, warto pamiętać o konieczności zakupu własnych urządzeń, chemii, a także elementów pozwalających na bezpieczną pracę oraz późniejszego ich przechowywania, co w wielu przypadkach generować będzie duże koszty.

Jak myć kostkę brukową krok po kroku?

Czyszczenie bruku powinno być przeprowadzone w kilku etapach. Pierwszym z nich zazwyczaj jest dokładne usunięcie traw oraz chwastów, które rosną w szczelinach pomiędzy poszczególnymi kostkami, wraz z korzeniami. Można użyć do tego specjalistycznych narzędzi (np. chwastownika, szpachelki), środków chemicznych lub własnych dłoni. Następnie konieczne jest usunięcie zabrudzeń powierzchniowych. Kolejnym etapem prac jest chemiczne czyszczenie tzw. lica bruku. W tym celu wykorzystuje się myjkę ciśnieniową oraz odpowiednie, przeznaczone do tego preparaty. Dostępne na rynku urządzania mogą różnić się pomiędzy sobą pojemnością, ciśnieniem czy dodatkowymi dyszami. Ponadto w sklepach i hurtowniach znaleźć można wiele rodzajów preparatów do mycia kostki, dzięki którym możliwe będzie usunięcie z niej: piachu, zacieków, błota czy osadów. Trudniej dostępne są te przeznaczone do trudniejszych plam i zanieczyszczeń – cementu, betonu, farby, oleju, porostów. Wiele osób decyduje się po wyschnięciu kostek na uzupełnienie fug pomiędzy nimi piaskiem, ponieważ został wypłukany w czasie mycia. Warto jednak podkreślić, że nie jest to rekomendowane przez specjalistów. Brak kilku milimetrów wypełnienia nie wpływa na stabilność podłoża, wygląda bardzo ciekawie, a do tego zmniejsza się prawdopodobieństwo wzrostu traw i chwastów w szczelinach.

Na czym polega impregnacja kostki brukowej? Co daje?

Impregnacja kostki brukowej to krok, który bardzo często jest pomijany podczas jej czyszczenia. Warto jednak zaznaczyć, że zazwyczaj jest fabrycznie zabezpieczana przed nadmierną nasiąkliwością i zabrudzeniem, a w czasie mycia jej silnymi detergentami warstwa ta jest zmywana, przez co konieczne jest położenie nowego impregnatu. Dzięki niemu podłoże staje się bardziej odporne na działanie wody oraz soli, która posypywane są chodniki zimą, a zabrudzenia osadzają się na nim w mniejszym stopniu. Dodatkowo impregnacja może wzmocnić lub zmienić kolor kostki, dać efekt mokrego betonu lub zwiększyć jej antypoślizgowość. Proces jest bardzo prosty do przeprowadzenia. Do nałożenia odpowiedniego środka wykorzystuje się wałek lub pędzel, a w przypadku dużych powierzchni natrysk. Prace najlepiej wykonać w ciepły (20°C – 23°C), słoneczny dzień. Zazwyczaj jedna warstwa impregnatu pozwala na pełne zabezpieczenie kostek.

Różne rodzaje pokarmu dla rybek. Jak wybrać te, które będą najlepsze dla naszych podopiecznych?

0
Różne rodzaje pokarmu dla rybek.

Wybierając akwarium i decydując się na różne gatunki rybek, często nie zastanawiamy się nad kwestią ich karmienia. Dobieramy je ze względu na piękny wygląd, możliwość trzymania w określonym litrażu, zachowania w grupie oraz łatwość hodowli. Karmienie spada często na plan dalszy. Niesłusznie, ponieważ jest równie ważne jak wszystkie inne parametry środowiskowe, związane z prowadzeniem hodowli.

Gatunek rybki wpływa na sposób życia, a sposób życia na odżywianie

Każdy gatunek jest inny. Nawet jeśli potencjalnie mogą zajmować tę samą przestrzeń i żywić się tym samym rodzajem pożywienia, zawsze możemy zauważyć pewne różnice w codziennych zachowaniach rybek. Niestety, obserwacja i działanie metodą prób i błędów mogą oznaczać, że popełnimy ich dość sporo, a każda pomyłka będzie oznaczała potencjalne pogorszenie stanu naszych małych podopiecznych.

Dlatego już na etapie wybierania konkretnych gatunków warto zaznajomić się z podstawowymi zasadami karmienia. W pierwszej kolejności należy zapamiętać, iż większość rybek jest wszystkożerna, dlatego doskonale potrafi sobie poradzić zarówno podczas przyjmowania pokarmu zwierzęcego, jak i roślinnego. Nie oznacza to jednak, że nie mają swoich preferencji, a spotkamy i takie, które będą chciały spożywać tylko jeden rodzaj pożywienia. I tak na przykład roślinożercy znajdą dla siebie glony czy skubną rośliny, a mięsożercy będą czekać na swoją karmę.

Różnorodność pokarmów dla rybek

Co bardzo ważne, każdy gatunek ma swoje ulubione miejsce. Jedna rybki najchętniej będą przebywać przy dnie, inne pływają w całej toni albo trzymają się powierzchni. Każde z nich wymagają karmienia pokarmem, który będzie do tego dostosowany i nie opadnie zbyt szybko, ani też nie będzie się unosił na powierzchni zbyt długo.

Do wyboru masz zatem pokarm dla rybek o różnej wielkości i ciężarze. Pierwszy, najmniejszy z nich to płatki dla rybek, które są bardzo lekkie i zazwyczaj małe. Idealnie nadają się dla gatunków przebywających przy powierzchni i posiadających małe otwory gębowe. Jednocześnie jest to pokarm bardzo popularny, bo nie zjedzony w górnej strefie, powoli opada na dno i jest tam zjadany przez inne gatunki. Dzięki temu z łatwością można nim nakarmić wszystkie rybki.

Chipsy dla rybek mają charakterystyczny kształt dysku. Opadają nieco szybciej niż płatki, ale wciąż mogą być pożywieniem wielozadaniowym i uniwersalnym, ponieważ większe gatunki zjadają go w całości, a mniejsze po prostu odgryzają.

Rybki żyjące w górnej części zbiornika i posiadające stosunkowo duże rozmiary najlepiej jest z kolei karmić pałeczkami, które stosunkowo długo mogą unosić się na powierzchni.

Dla rybek żyjących przy dnie przewidziano z kolei granulat, który może mieć różne wielkości i właściwości – opada szybciej lub wolniej. Dzięki bardzo gładkiej powierzchni sprawia, że składniki odżywcze nie przedostają się do wody i powoli nasiąka.

Tabletki i wafelki doskonale sprawdzą się dla gatunków bytujących przy dnie. Pierwsze z nich można nawet przykleić do ścianek, co czyni je atrakcyjnymi dla niektórych gatunków. Z kolei wafelki mają taką konsystencję, że dobrze sprawdzają się dla osobników lubiących ścierać pokarm z powierzchni.

Istnieje także pokarm naturalny, żywy lub liofilizowany, który może dobrze sprawdzić się między innymi dla gatunków drapieżnych.

Zewnętrzne drzwi aluminiowe

0
Zewnętrzne drzwi aluminiowe

Zewnętrzne drzwi aluminiowe zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego, są jednym z lepszych wyborów, jeśli chodzi o drzwi wejściowe, ponieważ wykonane są z trwałego i odpornego na niekorzystne warunki pogodowe materiału. Zewnętrzne drzwi aluminiowe są innowacyjne, idealnie pasują do nowoczesnych domów, a także są niezwykle praktyczne, dlatego tak wiele osób zastanawia się, jak wybrać aluminiowe drzwi wejściowe.

Osoby, które rozważają zewnętrzne drzwi aluminiowe, powinny sprawdzać strony producentów. Tam znajduje się najwięcej informacji na temat konkretnych modeli wejściowych drzwi aluminiowych. Jednym z nich jest producent aluminiowych drzwi oknoplus.com.pl. Szeroki wybór zewnętrznych drzwi aluminiowych, nie odpowiada jednak na samo pytanie, jak wybrać aluminiowe drzwi wejściowe, jednak potrafi dać rozeznanie w tym, jakie zewnętrzne drzwi aluminiowe są dostępne na rynku, w jakich cenach oraz jakie mają parametry. Parametry wejściowych drzwi aluminiowych drzwi wejściowych są bardzo ważne, ponieważ to na nich zasadzie odbywa się główny wybór drzwi wejściowych, a także są wyznacznikiem jakości produktu.

Zewnętrzne drzwi aluminiowe z niemieckiego alu haustüren wybierane są nie tylko do biur lub budynków użyteczności publicznej, ale są odpowiednim wyborem do domu. Szczególnie warto się zastanowić nad wyborem wejściowych drzwi aluminiowych, kiedy planuje się budowę domu modułowego. Poza tym, jak wybrać aluminiowego drzwi wejściowe, warto wiedzieć, jakie zewnętrzne drzwi aluminiowe niosą ze sobą korzyści.
Przede wszystkim zewnętrzne drzwi aluminiowe są wykonane z aluminium, które jest znacznie bardziej odpornym na uszkodzenia i niekorzystne warunki zewnętrzne materiałem niż drewno. W związku z tym zewnętrzne drzwi aluminiowe nie wymagają regularnej konserwacji oraz zabiegów pielęgnacyjnych, które są potrzebne przy drzwiach drewniany, jeśli mają służyć przez wiele lat. Ponadto zewnętrzne drzwi aluminiowe są odporne na wilgoć, co również jest cechą, której nie mają drewniane drzwi wejściowe.

Kolejną zaletą stolarki aluminiowej jest fakt, że aluminium jest wytrzymałym materiałem, dzięki czemu zewnętrzne drzwi aluminiowe nie są podatne na odkształcenia oraz znacznie trudniej, aby dokonały się na nich inne uszkodzenia mechaniczne. Te wszystkie cechy, odporność na uszkodzenia mechaniczne, na wilgoć oraz niekorzystne warunki pogodowe, powoduje, że zewnętrzne drzwi aluminiowe są w stanie przetrwać kilkanaście lat w nienaruszonym stanie.

Poza wysoką trwałością i wytrzymałością zewnętrzne drzwi aluminiowe odznaczają się także innymi bardzo ważnymi cechami. Ich niezaprzeczalną zaletą jest dźwiękoszczelność. Jest szczególnie ważne dla osób, które cenią sobie ciszę i pragną, aby ich domy były miejscem, w którym można odpocząć od otaczającego świata, oraz dla osób ze spektrum autyzmu lub z nadwrażliwością słuchową, aby niechciane dźwięki z ulicy ich nie rozpraszały i nie stresowały. Z tego powodu zewnętrzne drzwi aluminiowe mogą bardzo dobrze się sprawdzić w mieszkaniach blokach, ponieważ będą ograniczać dźwięki dochodzące z klatki schodowej, a także zapewnią prywatność w domu.

Ponadto nowoczesne technologie sprawiają, że zewnętrzne drzwi aluminiowe charakteryzują się wysoką termoizolację. Z tego powodu zewnętrzne drzwi aluminiowe wykorzystywane są w domach modułowych i energooszczędnych. Drzwi są jednym z najważniejszych punktów w domu, jeśli chodzi o termoizolacyjność. Nie tylko zapewniają prywatność i chronią przed niechcianymi gośćmi, ale również chronią przed zimnem i utratą ciepła. Zewnętrzne drzwi aluminiowe ze względu na swoją termoizolacyjność są najlepszym wyborem dla osób, którym zależy zminimalizowaniu swojego wpływu na środowisko, ponieważ dobra termoizolacyjność sprawia, że mniej ciepła się traci, a w związku z tym mniej energii i surowców potrzeba na ogrzanie budynku. Co więcej, mniejsze zużycie energii jest powiązane z mniejszymi rachunkami, dzięki czemu można zaoszczędzić pieniądze.

Przy wyborze drzwi aluminiowych warto sprawdzać takie strony jak producent aluminiowych drzwi oknoplus.com.pl.

Jak samodzielnie zrobić meble do pokoju pierworodnego dziecka?

0
Jak samodzielnie zrobić meble do pokoju pierworodnego dziecka

Narodziny pierworodnego dziecka są wyjątkowym wydarzeniem w życiu pary. Zmieniają ich życie o 180 stopni. Jednocześnie wiążą się z bardzo dużymi wydatkami. Jak wiadomo rodzice chcą dla swojej pociechy jak najlepiej. Zatem zamiast kupować meble do pokoju pierworodnego dziecka, można się wykazać swoimi umiejętnościami i kreatywnością i wykonać je samodzielnie. Tutaj musicie pamiętać, że nie trzeba wcale robić dużych modułowych meblościanek, gdyż do pokoju dziecka wystarczy tylko kilka półek czy komoda.

Jak zrobić łóżeczko dla dziecka? Przydatne rady

Wybór łóżeczka dla dziecka nie jest łatwy. Modeli jest wiele, ale nie każdy spełnia nasze oczekiwania. Warto zauważyć, że kluczowe znaczenie ma nie tylko estetyka, ale przede wszystkim istotne znaczenie mają materiały, których używamy. Powinny być one oczywiście nietoksyczne, a to oznacza, że najlepiej wybrać naturalne drewno. Alternatywą dla niego mogą być płyty wiórowe i MDF. Każdy mebel od najprostszego do bardziej skomplikowanego musi być stabilny, ale powinien też być łatwy w użytkowaniu, a to oznacza, że musi być wygodny dla dziecka, ale również dla Was, gdy kładziecie w nim noworodka. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa należy postawić wspornik bądź też inne elementy mocujące. Dzięki temu można zamontować np. baldachim czy karuzelę. Nie zapomnijcie jeszcze o ochraniaczach, ale tutaj najlepiej kupić gotowe. Mamy dla Was jeszcze jedną radę. Pamiętajcie, że łóżeczko powinno być gotowe, kiedy mama z nowonarodzonym dzieckiem przygotowuje się do wypisu. A to oznacza, że łóżeczko musi być już skręcone i pomalowane kilka dni wcześniej, tak aby zapach farby nie był już odczuwalny.

Jak zrobić łóżeczko dla dziecka krok po kroku?

Na samym początku musimy wykonać drewnianą konstrukcję, a więc stworzyć konstrukcję z drewna, która jest stabilna. Na pewno tę pracę możemy zacząć od wykonania stelażu także z desek. Łączymy cienkie deski w odległości ok. pół centymetra na długości 150 cm, sklejając je taśmą tapicerską wzdłuż głównej listwy. Zwróćcie uwagę jeszcze na odpowiedni klej, polecamy kleje do drewna ze sklepu Ataszek. Gdy stelaż mamy zrobiony, przechodzimy do głównej konstrukcji. Jeżeli wykonujemy łóżeczko z drewnianych desek, to zwróćcie uwagę, czy nie mają wystających elementów, nie zaszkodzi ich wyszlifować i użyć do tego celu papieru ściernego. Czas przejść do tworzenia  bocznych ścianek. Do tego celu wykorzystamy belki, które łączymy w prostokąt. Teraz zaznaczamy ołówkiem miejsce łączenia, a następnie wiercimy w nim otwór i montujemy kołki oraz wkręty. Analogicznie tworzymy drugą ścianę. Jeżeli do bocznych ścianek użyjecie 8 belek, to również 8 wykorzystacie do stworzenia mniejszych bocznych ścian, które mocujemy pod kątem prostym do dłuższych ścian. Pamiętajcie, aby dla bezpieczeństwa zamontować dodatkowe belki na środku ramy. Pozostaje już tylko połączyć górną część łóżeczka z podstawą, a następnie pokryć całość farbą w dowolnym kolorze.

Ważna rada i skuteczne rozwiązanie

Gdy łóżeczko jest gotowe, to pamiętajcie o doborze właściwego materaca i na nim nie możecie oszczędzać. Natomiast jeżeli chcecie zaoszczędzić na meblach, to możecie jeszcze przygotować komodę z drewnianych skrzynek. Wystarczy tylko zakupić 9 drewnianych skrzynek, z których tworzymy trzy rzędy po trzy sztuki. Łączymy je ze sobą używając wkrętów bądź też kleju. Na pewno sprawdzą się kleje do domu i warsztatu, a dokładnie kleje do drewna. Jak zauważyliście konstrukcja półek jest zamknięta. Wystarczy więc usunąć po jednej ściance z zewnątrz, na każdej kondygnacji i w ten sposób powstaną półki wnękowe. Natomiast na górnej części umieśćcie matę, którą dodatkowo możecie zabezpieczyć ochraniaczem wodoodpornym i gotowe.

O czym jeszcze należy pamiętać?

W pomieszczeniu nie może jeszcze zabraknąć wygodnego fotela. Jeżeli nie chcecie, aby maluszek spał z Wami w pokoju, to powinniście umieścić w jego pokoiku wygodny i duży fotel, z którego łatwo się wstaje. Dzięki temu mamie czy tacie podczas karmienia maluszka będzie wygodniej. Pamiętajcie jeszcze, że dziecko w pokoju tylko śpi i przede wszystkim pokój powinien być funkcjonalny dla Was, a dla dziecka wygodny i bezpieczny.

Dodatkowo nie zapominajcie o dobrym oświetleniu. Nie ma sensu wydawać dużych pieniędzy na designerskie meble, lepiej zrobić to gdy dziecko skończy  kilka lat.

ZOBACZ TEŻ