Elektryczne ogrzewanie – poznaj jego zalety

0
Elektryczne ogrzewanie

Czy ogrzewanie elektryczne może być wydajne, wygodne w użytkowaniu i niedrogie? – Okazuje się, że tak, jeśli wybierzemy odpowiednie urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele grzejników elektrycznych. Nie wszystkie jednak spełniają oczekiwania użytkowników. Niektóre na skutek wysokiego poboru mocy, a co za tym idzie nadwyrężających wyraźnie domowy budżet rachunkach za prąd, mają więcej przeciwników niż zwolenników. Są jednak i takie, które stanowią ciekawą alternatywę dla nowoczesnych systemów grzewczych i skutecznie przekonują do siebie coraz więcej osób.

Ogrzewanie elektryczne może mieć sporo zalet i doskonale spełniać się w roli głównego albo uzupełniającego systemu grzewczego. Aby nie zawiodło zaufania inwestora, powinien wybrać nowoczesne urządzenie, które zbiera pozytywne opinie. Jako przykład można tu podać urządzenie Klima, które zostało nagrodzone Złotym Filarem Budownictwa za zajęcie 1. miejsca w kategorii Urządzenia i instalacje grzewcze na 56. Międzynarodowych Targach Budownictwa Jesień 2019 oraz 21. Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019.

Czym są grzejniki Klima?

Aby lepiej zrozumieć, jak działają grzejniki Klima, należy poznać priorytety, jakimi kierował się producent przy ich projektowaniu. Istotną kwestią było dla niego stworzenie urządzenia, które będzie wygodne w użytkowaniu i niedrogie w eksploatacji. W jego zamyśle grzejniki Klima miały stać się powszechnie dostępne dla użytkowników o średnio zasobnym portfelu. Dziś z czystym sumieniem może sobie powiedzieć, że to się udało.

Grzejniki Klima są urządzeniami hybrydowymi, w których zastosowano dwa niezależne systemy grzewcze. Ich działanie wzajemnie uzupełnia się w taki sposób, by urządzenie działało najbardziej efektywnie jak to możliwe. Wykorzystane w jednej obudowie ogrzewanie konwekcyjne i podczerwone sterowane jest za pomocą inteligentnego termostatu. Jego zdaniem jest zawiadywanie urządzeniem i decydowanie, który z systemów powinien działać w danym momencie. Priorytetowo w Klimie zostało potraktowane ogrzewanie podczerwone, które cechuje się niskim poborem mocy. Ogrzewanie konwekcyjne załącz się wtedy, gdy zachodzi konieczność podniesienia temperatury we wnętrzu. W efekcie producentowi udało się wydobyć największe zalety każdego z tych systemów i sprawić, że urządzenie jest skuteczne, wydajne i stosunkowo niedrogie w eksploatacji.

Dodatkowe atuty

Zastosowanie w jednym urządzeniu dwóch niezależnych i wzajemnie uzupełniających się systemów to nie jedyne atuty. Producent postanowił bowiem wprowadzić szereg funkcjonalności, które z jednej strony poprawiają komfort użytkowania, z drugiej mają wpływ na dodatkowe obniżenie zużycia energii. Opisano je dokładnie na stronie Econovli – dystrybutora tych urządzeń. Zgodnie z informacjami, które możemy tam znaleźć, urządzenie zapobiega ogrzewaniu pustych pomieszczeń, a także wnętrz, w których pozostawiono otwarte okna. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na znaczne oszczędności energii. Zaletą jest też możliwość bieżącego monitorowania zużycia energii oraz programowania urządzenia. Grzejnik Klima jest przy tym prosty w użytkowaniu i bardzo estetyczny. Dzięki temu doskonale wygląda nawet w pomieszczeniach o charakterze reprezentacyjnym.

Atuty grzejników Klima sprawiają, że coraz więcej osób przekonuje się do ogrzewania elektrycznego.

Jak urządzić ogród, by pięknie się prezentował mając dzieci i zwierzaki? Czy to możliwe?

0
Jak urządzić ogród, by pięknie się prezentował mając dzieci i zwierzaki

Urządzenie ogrodu, gdy ma się dzieci jest nie lada wyzwaniem, a jeśli do tego jest się jeszcze opiekunem psa czy kota to staje się to bardzo trudne. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie brakuje gatunków trujących, których zwierzęta ani dzieci absolutnie nie powinny dotykać, a tym bardziej spożywać. Ponadto ogród musi zapewniać swobodę zabawy, zarówno dzieciom jak i zwierzętom. Zatem, na co należy zwrócić uwagę?

Po pierwsze: zastanów się nad sadzeniem roślin iglastych

Jeśli po Twoim ogrodzie będzie biegał pies, a także dzieci, to musisz pomyśleć nad tym, jak posadzić rośliny. Jeśli koniecznie chcesz wybrać iglaki to zdecydowanie nie sadź ich blisko płotu. Pies jest terytorialny, a także ciekawski, gdy posadzisz żywopłot z tui to niestety szybko może on zostać zniszczony, bo pies będzie chciał się bawić z psem, który akurat wychodzi na spacer i stratuje Twoje rośliny. Pewnym rozwiązaniem jest postawienie dodatkowego płotka okalającego iglaki, jednak wtedy znacznie ograniczasz psu swobodę, zwłaszcza samiec ciężko to przeżyje, nawet jeśli ma zapewniony codzienny spacer po okolicy. Dlatego lepiej iglaki sadzić w pewnej odległości od płotu, tak by pies miał do niego dojście. Gęste sadzenie będzie wiązało się z koniecznością potoczenia drzewek wspomnianym płotkiem, ale postawionym w taki sposób, że pies będzie mógł swobodnie poruszać się po ogrodzie. Celowo nie poruszamy tu tematu kota, bo jak wiadomo on wszędzie potrafi się wcisnąć. Również dzieci w ferworze zabawy mogą zniszczyć Twoje  rabaty czy drzewka, dlatego warto sadzić je w dużych donicach. To również sposób na znaczenie terenu przez samce, przynajmniej psy. Będą znaczyć doniczkę, a nie iglaka w związku z tym igły nie będą narażone na psi mocz. Z kotami już bywa gorzej, bo mają różne pomysły i są zwykle bardziej zwinne, ale przynajmniej betonowej donicy na pewno nie przewrócą. Zatem, jeśli sadzić to koniecznie w betonowych donicach. Gatunki karłowate, odpowiednie do sadzenia w donicach znajdziesz w sklepie ogrodniczym euroogrod.com.pl.

Po drugie: wybierz odpowiedni gatunek trawy, który dobrze się ukorzenia

Dzieci bawiące się na trawie i grające w piłkę będą regularnie niszczyły darń. Nawet samo bieganie przyczynia się do jej degradacji. Jednak można temu zaradzić wybierając trawę, która dobrze się ukorzenia. To oczywiście trawa sportowa. Sprawdzi się ona także w przypadku twoich czworonożnych pupili. Oczywiście musisz oduczyć psa podkopów na trawniku, a kota załatwiania się na nim, jeśli chcesz by zawsze był piękny i zielony. Wtedy pozostaje Ci dla pupila wybrać kuwetę albo spacer do lasu czy parku w celu załatwienia swoich potrzeb. Zwierzę, które nie kojarzy swojego ogrodu z kuwetą nie będzie się na nim załatwiać. Oczywiście znaczenie terenu moczem zarówno przez psa czy kota albo załatwianie potrzeb na łonie natury przez dzieci, zwłaszcza chłopców, może się zdarzyć. Dlatego musisz przygotować się na to, że Twoja trawa czasem będzie zażółcona. Cóż Ci pozostaje? Możesz wybierać zażółconą i martwą darń i siać nową trawę, obficie podlewając. Trawa dobrze ukorzeniona będzie odporna na harce zarówno czworonożnych towarzyszy, jak i dzieci.

Po trzecie: nie wybieraj krzewów kłujących, możesz postawić na owocowe, np. porzeczki

Kłujące krzewy są niebezpieczne zarówno dla małych dzieci, jak i zwierząt, dlatego lepiej ich nie wybieraj. Zatem odpada sadzenie krzewów róż, zresztą powodów jest więcej, ale o nich dowiesz się za chwilę, a także berberysów, ostrokrzewów czy pigwowców. Możesz za to postawić na krzewy owocowe pozbawione kolców. Na pewno sprawdzą się porzeczki, zarówno czerwona, jak i czarna. Dzieci uwielbiają zajadać owoce na łonie natury, a jeśli poczęstują zwierzę też nic mu nie będzie. Ponadto jeśli poza kotem i psem masz również królika, to wiedz że może on zjadać liście czarnej porzeczki, oczywiście tylko wtedy, gdy nie stosujesz żadnych pestycydów. Takich środków chemicznych musisz się wystrzegać ze względu na zwierzęta domowe i dzieci. Możesz wybrać również sadzonki malin, ich liście są także przysmakiem królików.  W ogrodzie możesz posadzić też lawendę, która odstrasza kleszcze.

Po czwarte: nigdy nie wybieraj tych roślin do ogrodu! 

Są takie rośliny, których absolutnie nie możesz wybierać do ogrodu bowiem są silnie trujące dla psów i kotów, a niektóre także dla ludzi. Silne wymioty,  biegunki, konwulsje, brak apetytu i osłabienie może wywołać połknięcie fragmentu roślin takich jak ostrokrzew, bukszpan, czarny bez, narcyz, funkia, różanecznik, azalia czy też bluszcz, powojnik i wicokrzew. Zarówno dla psów, kotów, jak i dzieci niebezpieczny jest cis. Jego spożycie może spowodować zaburzenia pracy serca, a nawet śmierć. Trujące są także złotokap zwyczajny tojad, a także konwalia majowa, czy lilie. Te ostatnie są szczególnie niebezpieczne dla kotów. Jeśli Twój pies lubi kopać zrezygnuj z roślin cebulowych, ich cebule są toksyczne i powodują rozstrój żołądka.

Warto w ogrodzie urządzić kącik do zabawy dla dzieci i zwierząt. Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie starego wydrążonego pnia dla tych ostatnich. Z kolei dzieci świetnie będą spędzać czas w ogrodowym domku, choć czworonożni pupile też nim nie pogardzą.

Wynajem koparki do fundamentów – czyli budujemy nasz dom

0
Wynajem koparki do fundamentów

Decydując się na budowę domu, trzeba zadbać o wiele istotnych kwestii. Jedna z nich dotyczy załatwienia odpowiedniego sprzętu budowlanego. Nie może zabraknąć koparki, za pomocą której przeprowadzimy wiele prac, zaczynając od wykonania fundamentów. Nie każdy decyduje się na powierzenie budowy swojego domu profesjonalnej ekipie budowlanej. Z wieloma rzeczami uporami się na własną rękę, co przełoży się na niemałe oszczędności. Nie trzeba nawet kupować koparki, gdyż można ją wynająć, co będzie zdecydowanie bardziej ekonomicznym i wygodniejszym rozwiązaniem.

Potrzebujesz ciężkiego sprzętu budowlanego? Wynajmij go, nie przepłacaj

Wynajem koparki nie jest usługą przeznaczona wyłącznie dla klientów biznesowych. Zdecydowanie częściej to firmy decydują się na korzystanie z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego, ale osoby fizyczne również mogą to zrobić. Oferta jest naprawdę bogata i zróżnicowana, obejmuje ciężki sprzęt budowlany, wielorakie elektronarzędzia i szereg innych urządzeń, które ułatwią i przyspieszą realizację wszystkich prac przeprowadzanych na placu budowy. Znika konieczność korzystania z drogich usług firmy zajmującej się budową domów/remontami. Zaoszczędzone pieniądze można przykładowo wydać na lepszej jakości materiały budowlane i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Istotne będzie to, aby wypożyczany sprzęt był w pełni sprawdzony, ubezpieczony, poddawany regularnym przeglądom technicznym. Sprawny kontakt z firmą wynajmującą także ma znaczenie. Większość z usługodawców umożliwia wypożyczenie koparki razem z operatorem, co stanowi jeszcze większe ułatwienie. Można mieć wtedy pewność co do tego, że usługa zostanie zrealizowana prawidłowo, terminowo i bezproblemowo.

Dlaczego wynajem koparki to dobry wybór?

Jako że nawet zakup nawet używanego sprzętu budowlanego mocno obciążyłby nasz domowy budżet, zdecydowanie bardziej ekonomiczny będzie wynajem koparki. Do wyboru mamy zwykle kilka rodzajów tego typu maszyn, w zależności od swoich indywidualnych potrzeb. Płacimy wyłącznie za wynajem, nie ponosimy kosztów dotyczących utrzymania sprzętu. Wszystkie przeglądy i kwestie związane z przechowywaniem koparki ponosi usługodawca. Regularnie sprawdza on stan swojej floty, dba o terminowe badania maszyn. Można liczyć na wynajęcie profesjonalnego, niezawodnego sprzętu renomowanego producenta i to w przestępnej cenie. Przełoży się to na brak przestojów w realizowaniu kolejnych etapów budowy. Od inwestora zależy to, na jak długo zdecyduje się wypożyczyć koparkę – może to być doba, tydzień czy nawet miesiąc. Sprzęt zostanie dostarczony przez firmę na plac budowy, po czym odebrany, gdy nie będzie już potrzebny, czyli po wykonaniu fundamentów i wyrównaniu gruntu.

Zadbaj o odpowiednie schronienie dla swojego auta

0
Zadbaj o odpowiednie schronienie dla swojego auta

Na dłuższą metę każdy pojazd zostanie w pewien sposób naznaczony z racji nieustannego przebywania na zewnątrz. Nieuchronne działanie czynników atmosferycznych widoczne jest nie tylko zimową i deszczową porą, ale także latem, kiedy temperatury nagrzewają karoserię do bardzo wysokiej temperatury. Co więc zatrzymuje nas przed postawieniem stosownego garażu?

O ile stawianie murowanej konstrukcji od podstaw to już większe przedsięwzięcie, zawsze możemy rozważyć wybór popularnego blaszaka. Postawienie takiego garażu trwa bardzo krótko i wiąże się ze znacznie niższym wydatkiem. W tym przypadku możemy liczyć na dokładnie ten sam zakres ochrony samochodu. Choćby to powinno nas skłonić do przemyślenia tego wariantu.

Nie zwracaj uwagi na pogodę za oknem

Mimo ewidentnie widocznego zjawiska globalnego ocieplenia nie ma co liczyć na to, że lada moment klimat w Polsce będzie przypominał ten, który panuje na południu Starego Kontynentu. Musimy liczyć się z tym, że mimo upalnych, letnich dni, niedługo po nich nadejdzie deszczowa jesień i mroźna zima.

Zakup samochodu bywa znaczącym wydatkiem w domowym budżecie. Często zależy nam na tym, by utrzymać go w dobrej kondycji choćby dlatego, by przy ewentualnej odsprzedaży otrzymać za niego większą sumę. Poza tym mamy w zwyczaju na ogół szanować coś, za co przyszło nam zapłacić ciężko zarobionymi pieniędzmi.

Zostawianie auta pod gołym niebem oznacza, że z wraz z upływem lat szybciej się zestarzeje. Ponadto jest w znacznie wyższym stopniu narażone na korozję niż gdyby zamykać je co dzień w garażu. Natomiast zimową porą o poranku musimy liczyć się z częstym widokiem oszronionych szyb, których oczyszczenie opóźnia nasz odjazd. Możemy jednak w prosty sposób uwolnić się od wspomnianych niedogodności.

Proste, tanie i odpowiednie rozwiązanie

Wbrew pozorom wcale nie musimy posiadać przesadnie dużej posesji, by móc postawić na niej garaż. Wystarczy, że zdecydujemy się na popularny blaszak w popularnym rozmiarze, jakim jest wariant 3×5 metrów. Rozwiązanie to z wielu powodów cieszy się dużą popularnością. Na stałe wpisało się w krajobraz polskich podwórek.

Kiedy chcemy znaleźć solidnego producenta garaży blaszanych na Podkarpaciu, wówczas warto zapoznać się z ofertą dostępną tutaj: https://ultom-garaze.pl/garaze-blaszane-rzeszow. Oferta firmy ULTOM obejmuje warianty różniące się od siebie rozmiarami oraz kolorystyką. Największe ze wspomnianych garaży blaszanych są w stanie pomieścić nawet 2 samochody.

Produkowane przez firmę ULTOM garaże blaszane wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Konstrukcje stworzone z solidnej blachy mogą być wyposażone w klasyczną bramę dwuskrzydłową lub opcjonalnie – w wersję uchylną. Sam garaż można doposażyć na miarę potrzeb przyszłego użytkownika np. w rynnę, dodatkowe drzwi i inne elementy.

Jeśli tylko dysponujemy odpowiednią przestrzenią do postawienia garażu blaszanego, powinniśmy rozważyć postawienie takiej konstrukcji na własnej posesji. Nasz samochód zyska w ten sposób schronienie, które jest tak samo istotne zimą podczas dużych mrozów, jak też latem, kiedy Słońce dogrzewa wyjątkowo mocno.

Jak ubezpieczyć mieszkanie w Lublinie?

0
Jak ubezpieczyć mieszkanie w Lublinie

Mieszkanie, jako jeden z najważniejszych elementów naszego majątku, powinno być ubezpieczone. W naszym kraju ten typ ochrony zyskuje coraz większa popularność, ponad 2/3 Polaków deklaruje, iż ubezpiecza swoją nieruchomość. Dlaczego warto? Jak wygląda ubezpieczenie mieszkania i przed czym chroni? Więcej na ten temat w tekście poniżej.

Czym jest polisa mieszkaniowa?

Produkt ten należy do tak zwanych ubezpieczeń majątkowych. Umowę na ubezpieczenie mieszkania zawiera się minimum na 12 miesięcy – oczywiście z możliwością przedłużenia. W zakresie polisy wchodzi ochrona podstawowa, czyli ochrona murów i wszelkich elementów stałych, instalacji, okien oraz ochrona dodatkowa elementów ruchomych (elektronika, sprzęt AGD, meble itp.). Polisa może chronić przed skutkami następujących zdarzeń:

 • pożar,
 • zalanie,
 • przepięcie (zarówno z powodu zwarcia instalacji elektrycznej, jak i po uderzeniu pioruna),
 • huragan,
 • kradzież z włamaniem,
 • dewastacja,
 • gradobicie,
 • trzęsienie ziemi,
 • wyłudzenie gotówki lub kosztowności.

Ponadto w ramach ubezpieczenia majątkowego możemy skorzystać z dodatkowych usług, którymi najczęściej są:

 • OC w życiu prywatnym, czyli ochrona przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim,
 • Home Assistance, które umożliwia skorzystanie z usług fachowca np. w sytuacji, gdy mamy awarię instalacji elektrycznej. Ubezpieczalnia pokrywa wówczas koszt pracy serwisanta.

Dlaczego warto?

Najważniejszą zaletą polisy mieszkaniowej jest jej niski koszt, który wynosi kilkaset złotych rocznie. To naprawdę niewielka suma biorąc pod uwagę, jak szeroki może być zakres polisy. Jeśli dojdzie do niespodziewanego zdarzenia, np. zalania mieszkania czy włamania z kradzieżą, będziemy narażani na ogromne koszty. Remont pomieszczeń czy ponowne zakupienie drogocennego sprzętu na pewno znacząco odchudzi nasz portfel. Jeśli jednak mamy ubezpieczenie mieszkaniowe, straty pokryje towarzystwo, z którym podpisaliśmy umowę. W ten sposób nie musimy martwić się o niespodziewane, wysokie wydatki.

Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy?

Obecnie na rynku ubezpieczeń funkcjonuje wiele towarzystw i firm oferujących polisy mieszkaniowe. Oznacza to, że aby wybrać najkorzystniejszą ofertę musimy poznać kilkanaście propozycji, które różnią się warunkami i zakresem ochrony, wyłączeniami odpowiedzialności oraz oczywiście wysokością składki ubezpieczeniowej. To dużo danych do przeanalizowania.

Istotnym elementem polisy jest również suma ubezpieczenia. To kwota, do której ubezpieczyciel wypłaci zadośćuczynienie, jeśli dojdzie do szkody w chronionym mieszkaniu. Suma ubezpieczenia powinna odzwierciedlać realną wartość majątku, ponieważ w przypadku nieruchomości wyższa suma nie daje możliwości uzyskania wyższego zadośćuczynienia. Z tego powodu mieszkanie ubezpieczamy tylko w jednym TU. Ponadto suma ubezpieczenia nie powinna być niższa niż wartość nieruchomości, gdyż w razie szkody otrzymamy niższe zadośćuczynienie, a resztę strat będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.

Chcesz chronić swoje finanse i majątek? Nie wiesz, jak wybrać najlepszą ofertę i ubezpieczyć swoje mieszkanie w Lublinie? Skontaktuj się z Multiagencją Ubezpieczeniową Eurofinance w Lublinie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi do piwnicy?

0
drzwi do piwnicy

Wybierając drzwi wejściowe do domu lub mieszkania zwracamy baczną uwagę na solidność wykonania i oferowany poziom zabezpieczeń. Podczas zakupu drzwi wewnętrznych kluczowe znaczenie ma estetyka i dostosowanie stylistyczne do sposobu, w jaki zaaranżowana została przestrzeń mieszkalna. W przypadku pomieszczeń technicznych, takich jak piwnice, kotłownie, czy garaże kwestia doboru właściwych drzwi często schodzi na dalszy plan. Czy słusznie?

Co mieści piwnica?

Własna piwnica to nieoceniona pomoc w przechowywaniu rzeczy, które nie są niezbędne na co dzień. W pomieszczeniach piwnicznych ląduje więc używany sezonowo sprzęt sportowy, akcesoria RTV i AGD, części samochodowe, czyli wszystko to, na co zazwyczaj brakuje miejsca w domu. Niejednokrotnie są to rzeczy o znacznej wartości. Czy dbamy o ich zabezpieczenie w sposób, na jaki zasługują? Często drzwi do piwnic to prowizoryczne konstrukcje zabezpieczone jedynie skoblem lub rachityczną kłódką. To duże niedopatrzenie, szczególnie w blokach i budownictwie wielorodzinnym, gdzie złodziejom znacznie łatwiej jest się poruszać bez wzbudzania uwagi otoczenia. Jednak także w domkach jednorodzinnych kwestia bezpieczeństwa odgrywa niebagatelną rolę. Jakie zatem powinny być drzwi do piwnicy?

Przede wszystkim solidne. Niezależnie od tego, czy mówimy o wejściu z zewnątrz, czy też o komunikacji wewnętrznej, drzwi powinny być odporne na wpływ niekorzystnych czynników, takich jak woda i niskie temperatury. Oczywiście nie zaszkodzi, jeśli będą stanowiły również barierę przeciwpożarową i dźwiękoszczelną. Konkretny model powinien być dobrany zgodnie z warunkami lokalowymi i potrzebami użytkowników. Zawsze warto postawić na modele wykonane z użyciem materiałów wysokiej klasy i starannie zmontowane. W wypadku drzwi do piwnicy zdecydowanie nie opłaca się poszukiwanie iluzorycznych oszczędności. Zakup produktu tańszego na dłuższą metę może okazać się nieopłacalny — zainwestujmy w te modele, które zagwarantują długą i bezproblemową eksploatację.

Bezpieczne i estetyczne drzwi do piwnicy. Gdzie je znaleźć?

Cechy funkcjonalne to nie wszystko. Wprawdzie zazwyczaj przed drzwiami technicznymi nie stawiamy tak dużych wymagań estetycznych, jak przed tymi, które znajdą się w części mieszkalnej, jednak nie oznacza to, że jesteśmy skazani na korzystanie z rozwiązań brzydkich i topornych. Drzwi do piwnicy powinny być dopasowane swoim wyglądem do reszty pomieszczeń, a w przypadku drzwi zewnętrznych – harmonijnie komponować się ze stylem elewacji. Obecnie znalezienie produktów, które sprawnie połączą wszystkie przedstawione wymagania, nie jest już dużym problemem, czego najlepszy przykład stanowi oferta przygotowana przez firmę 4iQ Group. Firma ta jest uznanym dystrybutorem wysokiej jakości drzwi technicznych.

Drzwi oferowane przez 4iQ Group wykonano przy wykorzystaniu stali i drewna sosnowego. Blachę drzwi i ościeżnice zabezpieczono w procesie cynkowania, na życzenie dostępne jest także malowanie lakierem o wybranym kolorze. Drzwi mają certyfikaty jakości wystawione przez niezależne instytucje badawcze, a co najciekawsze, można je kupić bez wychodzenia z domu — wystarczą krótkie odwiedziny w sklepie internetowym, by móc cieszyć się spokojem i poczuciem bezpieczeństwa.

Jak urządzić biuro w domu?

0
Jak urządzić biuro w domu

Praca w domu to obecnie coraz częściej nie tylko alternatywa, ale wręcz wymóg. W jaki sposób zorganizować przestrzeń, aby realizacja obowiązków przebiegała w funkcjonalny i efektywny sposób, a jednocześnie nie kolidowała z życiem codziennym pozostałych mieszkańców?

Warto zadbać o odpowiednią przestrzeń

Jeszcze do niedawna praca w zaciszu własnych czterech ścian była domeną freelancerów i przedstawicieli wolnych zawodów. Rok 2020 przyniósł sporo zmian, z których część dotyczy również rynku pracy. Zdalne świadczenie obowiązków służbowych staje się normą i coraz więcej osób staje przed koniecznością wygospodarowania w przestrzeni mieszkalnej miejsca do pracy. Spróbujemy dziś znaleźć odpowiedź na kilka podstawowych pytań związanych z tym niełatwym zadaniem. Co powinno się znaleźć w domowym biurze? Jakie sprzętu będą niezbędne? Czy potrzebna będzie duża inwestycja w dodatkowe meble? Zapraszamy do lektury.

Sukces pracy zdalnej w dużej mierze opiera się na stworzeniu warunków, które będą sprzyjały koncentracji i skupieniu. Laptop na stole w salonie lub jadalni teoretycznie pozostaje użytecznym narzędziem, w praktyce jednak taka lokalizacja owocuje ciągłym rozproszeniem i częstym odrywaniem się od obowiązków. Efektem będą nie tylko opóźnienia i spadek efektywności, ale też podążające wraz z nimi zniecierpliwienie i frustracja. Konieczne staje się więc wygospodarowanie kąta dedykowanego do wykonywania czynności służbowych. W uprzywilejowanej pozycji znajdują się osoby dysponujące lokalami o dużym metrażu. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie przeznaczenie jednego z pomieszczeń na przestrzeń biurową. Zyskamy nie tylko spokój i lepsze warunki. Równie ważna jest możliwość zamknięcia za sobą drzwi w chwili zakończenia pracy. Odgradzamy w ten sposób sferę zawodową od prywatnej, co wydatnie sprzyja wypoczynkowi i poprawia wydajność. Jeżeli nie dysponujemy komfortem pozwalającym na poświęcenie jednego z pomieszczeń, postarajmy się urządzić miejsce pracy w taki sposób, by wieczorem możliwe było złożenie i usunięcia z pola widzenia akcesoriów związanych z pracą.

Czy biurko to konieczność?

Wygląd mebli biurowych nie kojarzy nam się raczej z przytulnym charakterem wyposażenia domowego. Rzeczywiście, podstawowym zadaniem stawianym przed biurkami i fotelami biurowymi jest zapewnienie osobie pracującej wygody i ergonomii. Jeżeli jednak myśląc o wyposażeniu biurowym, oczami wyobraźni widzimy jedynie pozbawione stylu i mało estetyczne, anonimowe meble, to najwyższy czas na zmianę perspektywy! Biurka mogą skutecznie łączyć cechy funkcjonalne i estetyczne, czego najlepszym przykładem jest oferta przygotowana przez Meble Rajo. Znajdziemy tu zarówno klasyczne konstrukcje drewniane, jak i nowoczesne rozwiązania z powodzeniem wykorzystujące stal, aluminium i szkło. Meble różnią się stylistyką, łączy je jednak istotna cecha wspólna — jest nią najwyższa jakość użytych materiałów i wyjątkowo staranny montaż.

Lista producentów mebli biurowych, którzy współpracują ze sklepem internetowym Meble Rajo, jest imponująca. Znajdziemy tu więc nie tylko biurka, ale tez regały, półki, kontenery, słowem wszystko to, co jest niezbędne, by sprawnie urządzić biuro w domu. Z takim wsparciem praca staje się przyjemnością.

Przygotowujemy ogródek do Świąt – o czym należy pamiętać? Kilka przydatnych rad!

0
Przygotowujemy ogródek do Świąt

Zbliżają się święta, więc najwyższy czas na świąteczne porządki nie tylko w domu, każdym kącie i szafie, ale również w ogrodzie. Warto zatem uprzątnąć całe podwórze, bo na koszenie, kiedy pojawiły się już nocne przymrozki jest już za późno. Nie należy osłabiać trawnika na zimę. W dzisiejszym poradniku przedstawimy kilka rad, jak przygotować ogródek na święta.

Zebranie opadłych liści i suchych gałęzi

Pierwszym krokiem przy przygotowywaniu ogrodu do zimy jest zebranie opadłych liści. Warto użyć do tego celu dmuchawy do liści, taki sprzęt można znaleźć w sklepie ogrodniczym euroogrod.com.pl. Zebranie nie tylko liści, ale i gałęzi zapobiegnie namnażaniu się pleśni śniegowej w przypadku opadów śniegu. Trawnik musi być czysty i wysprzątany, aby trawa mogła się zregenerować na wiosnę i nie było widać białego nalotu czy wielu pustych miejsc po obumarłych źdźbłach. Trzeba oczywiście wyplewić ścieżki z chwastów, to ostatni moment zanim nadejdzie zima. Dzięki temu wiosną nie będzie problemów z zarośniętą kostką czy jej wybrzuszeniem. Warto również oczyścić wszystkie narzędzia ogrodowe, zarówno te używane do pielenia, jak i koszenia trawnika. Trzeba również pozbyć się, to znaczy odpowiednio zutylizować olej silnikowy do kosiarki, jeśli posiada się kosiarkę spalinową, odpowiednio zabezpieczyć i oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Nie można pozostawiać napełnionej kosiarki na zimę.

Zadbanie o rośliny na zimę – wapnowanie i usypywanie kopczyków, a także okrywanie agrowłókniną

Kolejna kwestia, którą trzeba się zająć w związku z świątecznymi porządkami to zabezpieczenie roślin na zimę. Zatem wszystkie wrażliwe na mróz drzewa należy wapniować, dzięki temu na powierzchni kory nie powstaną pęknięcia, a np. drzewa owocowe lepiej przetrwają zimę i rozpoczną normalną wegetację na wiosnę. W przypadku innych roślin wrażliwych na mróz warto usypywać kilkudziesięciocentymetrowe kopczyki z ziemi i kory. Można użyć do okrycia roślin również stroiszu, czyli gałęzi roślin iglastych. Najlepiej nadają się tutaj gałęzie świerku lub jodły. Warto pamiętać, by roślin nie okrywać zbyt szybko, a wtedy, gdy temperatura przez kilka dni będzie się utrzymywać poniżej zera stopni. Oczywiście tutaj istotne znaczenie ma specyfika danych roślin. Są takie, które źle się czują już kiedy temperatura oscyluje w granicach zera, są i takie, które wytrzymują mrozy do minus 10 stopni. Słomianymi matami można okrywać trawy ozdobne, których suche źdźbła ścina się dopiero na wiosnę. Do okrycia krzewów i traw można użyć także agrowłókniny.

Udekorowanie drzewek lampkami energooszczędnymi

Kiedy już prace porządkowe mamy za sobą, warto wspomnieć także o kwestii podlewania. Zarówno rośliny doniczkowe, jak i iglaki warto podlewać wtedy, gdy zima jest mroźna, bezśnieżna i wietrzna, ponieważ bardzo szybko może dojść do ich obumarcia. Świerki, sosny i inne iglaki w ogrodzie warto udekorować energooszczędnymi lampkami ogrodowymi. Można wybrać również węże led, które także są efektowne, choć te ostatnie lepiej sprawdzą się do udekorowania fasady domu, gdyż można stworzyć z nich świąteczne napisy. Można postawić na wielobarwny lub monochromatyczny efekt. W ogrodzie mogą znaleźć się również sztuczne, druciane drzewka z lampkami led. Nawet drzewa z gołymi gałązkami można udekorować. Oczywiście zawsze trzeba wziąć pod uwagę pobór energii takiej świetlnej iluminacji.

Ustawienie dekoracji w doniczkach czy podwieszenie ich pod tarasem

Nie tylko światła mogą stworzyć świąteczną atmosferę, choć na tarasie, przed wejściem, czy wzdłuż ogrodowych ścieżek warto ustawić lampiony, które także ewidentnie kojarzą się z klimatem świąt. W doniczkach znajdą się również bombki czy też szyszki, które dodatkowo udekorują rośliny. Stroiki można postawić również postawić w dużym wiklinowym koszu przed wejściem do domu. Można je stworzyć z igliwia, wspomnianych szyszek i bombek.

Atmosferę świąt czas zacząć od gruntownych porządków. Potem można zabrać się już za stroiki, bo kto powiedział, że dekorowanie należy rozpocząć tuż przed Wigilią, warto celebrację przedłużyć i udekorować ogród już na początku grudnia.

Rodzaje akumulatorów do elektronarzędzi

0
Rodzaje akumulatorów do elektronarzędzi

Obecnie elektronarzędzia akumulatorowe zasilane są nowoczesnymi i niezwykle wydajnymi akumulatorami, które zapewniają wyjątkowo dużą gęstość prądową, liniowe oddawanie mocy oraz długi czas pracy na jednym cyklu ładowania. Sprawdź, z jakimi rodzajami akumulatorów do elektronarzędzi spotkasz się na współczesnym rynku.

Kaja Oświetlenie – jakie lampy do salonu wybrać?

0
Kaja Oświetlenie

Aranżując dom powinniśmy przyłożyć się do odpowiedniego zaprojektowania światła. Pozwoli nam to stworzyć funkcjonalne pomieszczenia, w których przebywanie będzie przyjemnością. Pomogą nam w tym odpowiednie lampy. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Kinkiet – kiedy powinniśmy po nie sięgnąć?

Oświetlenie może pełnić przeróżne role. Dotyczy to także kinkietów. Najczęściej montujemy na ścianie, jednak w ofercie polskich producentów nie brakuje też modeli stojących. Kinkiety cieszą się popularnością z powodu delikatnego światła, jakie emitują. Jest ono bardzo przyjemne dla człowieka, co pozwala wykorzystać je na wiele sposobów. Kinkiety najczęściej stosujemy jako dodatkowe oświetlenie. Dlatego sprawdzą się w sypialni, kuchni, łazience i korytarzu. Z ich pomocą skutecznie doświetlimy kuchenny blat, biurko, lustro, czy łóżko. Jedyne, co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia. Kinkiety stosujemy nie tylko wewnątrz budynku. W ofercie producentów znajdziemy modele  do stosowania na zewnątrz. Są one odporne na warunki atmosferyczne. Mogą być także wyposażone w praktyczne funkcjonalności. Zaliczymy do nich chociażby czujnik ruchu. Dzięki temu lampa włączy się tylko wtedy, gdy wykryje ruch. Takie kinkiety pomogą nam oświetlić schody oraz bramę wjazdową. Możemy je również zastosować np. na tarasie. Możliwości jest naprawdę wiele.

Żyrandole – czy są jeszcze popularne?

Poza kinkietami warto zwrócić uwagę także na żyrandole. Lampy te mogą skutecznie pełnić rolę oświetlenia centralnego. Na przestrzeni lat żyrandole mocno ewoluowały, dzięki czemu wciąż cieszą się ogromną popularnością. Współczesne modele kuszą klientów nowoczesną formą, minimalizmem oraz wysoką jakością wykonania. Idealnie wpisują się one w nowoczesne, proste style urządzania wnętrz. Wykonuje się je najczęściej z metalu i wykańcza efektownym abażurem.  Nie oznacza to jednak, że na rynku brakuje modeli klasycznych, nawiązujących do kunsztownych form i bogatych zdobień. Żyrandole pomagają nam ocieplić wnętrze i rozproszyć światło. Dzięki temu będzie ono miłe w odbiorze. Jeśli więc podobają nam się takie lampy, to śmiało możemy postawić na takie właśnie rozwiązanie. Satysfakcja będzie gwarantowana.

Kaja Oświetlenie – jakie lampy wiszące oferuje?

Lampy wiszące wciąż pozostają jednym z najciekawszych rodzajów oświetlenia. Żyrandole nie są jednak jedynym reprezentantem takiego rozwiązania. Lampy te mogą bowiem pełnić rolę oświetlenia centralnego, ale sprawdzą się także jako oświetlenie miejscowe i dekoracyjne. To tak naprawdę uświadamia nam, że w kwestii aranżacji oświetlenia ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Lampy wiszące możemy umieścić nad stołem w jadalni, centrum salonu, czy na klatce schodowej. Dlatego ważne jest to, by zachować odpowiednią wysokość montażu. Dzięki temu możemy uniknąć oślepienia światłem, czy uderzenia głową w lampę. Przyjęło się, że takie oświetlenie powinno znajdować się na wysokości dwóch metrów nad podłogą. Jeśli lampę wiszącą chcemy umieścić zaś nad stołem, to wówczas powinna ona zawisnąć 60 centymetrów nad nim. Lampy wiszące oferuje wielu polskich producentów. Jednym z nich jest Kaja Oświetlenie. Więcej o nim dowiesz się na tej stronie https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/292_kaja-oswietlenie. Zaletą takich lamp jest wyjątkowy design, a także szeroko pojęta funkcjonalność. Kaja Oświetlenie to lampy, które pozwolą zrealizować Ci w pełni Twoją koncepcję. Dzięki takim rozwiązaniom możesz utrzymać spójność w urządzaniu konkretnych pomieszczeń. Efekt końcowy będzie więc niezwykle efektowny.

ZOBACZ TEŻ