Asortyment dodatkowy do grzejników

Kluczowym etapem w urządzaniu łazienki jest wybór grzejnika – najważniejszego elementu w instalacji grzewczej. Grzejniki łazienkowe tworzą osobną kategorię obok tzw. grzejników pokojowych. Różnią się konstrukcją, sposobem działania, montażu, siłą grzewczą, a także innymi parametrami. Oprócz samego grzejnika łazienkowego warto sięgnąć po dodatkowe akcesoria, które niekiedy mogą znajdować się w gotowym zestawie. Poniżej podpowiemy nieco więcej na temat grzałek, programatorów, ograniczników oraz wieszaków do grzejników łazienkowych.

Akcesoria do grzejników łazienkowych – najważniejsze elementy

Akcesoria dedykowane do grzejników łazienkowych tworzą rozbudowaną grupę. Niektóre z nich są dodatkowe, inne natomiast niezbędne do działania urządzenia. Najważniejsze funkcje, które pełnią to przede wszystkim: usprawnienie działania urządzenia, poprawa wydajności układu grzewczego, pomoc w montażu lub pomoc w suszeniu ręczników i prania.

Zawory grzejnikowe to najczęściej wybierane akcesoria. Zalicza się do nich zawory: regulacyjne, termostatyczne oraz odcinające. Zawory regulacyjne wyposażone są w standardową gałkę-pokrętło, służącą do regulacji temperatury. Zawory termostatyczne są bardziej skomplikowane – samodzielnie stabilizują temperaturę zgodnie z wprowadzonymi ustawieniami. Zawory odcinające pozwalają na otworzenie oraz zamknięcie dostępu do systemu instalacji. W wyborze zaworu najważniejsze jest sprawdzenie typu gwintowania i sposobu, w który przyłącza się do głowicy.

Grzałki to elementy odpowiedzialne za podgrzewanie obecnej w grzejniku wody. Często wykorzystywane są poza sezonem grzewczym – zwłaszcza jeśli źródłem zasilania wody w grzejnikach są kotły centralnego ogrzewania. Wówczas, by nie uruchamiać w tym celu kotła, stosuje się właśnie grzałki. Warto podkreślić, że nie w każdym typie grzejnika da się zamontować grzałki. Wybierając to urządzenie, należy zwrócić uwagę na moc, która powinna być zgodna z mocą grzejnika łazienkowego.

Akcesoria dodatkowe – dla większego i komfortowego użytkowania grzejnika

Działanie grzejników łazienkowych można usprawnić poprzez zastosowanie specjalnych programatorów. W ofercie PROTOR znajdziesz m.in. programatory elektryczne, pozwalające na wprowadzenie dobowych i tygodniowych programów ogrzewania. Dzięki temu możesz dostosować godziny, w których grzejnik się uruchamia, do swojego planu dnia. Ułatwia to nagrzewanie pomieszczenia przed porannym prysznicem lub wieczorną kąpielą.

Dodatkowym ułatwieniem jest wybór wieszaków do grzejników łazienkowych. Najpopularniejsze są wieszaki punktowe oraz podłużne, które można wykorzystać do przechowywania ręczników lub niedużej porcji prania. Wieszaki dostępne są w rozmaitych wersjach kolorystycznych, odpowiadających najpopularniejszych odcieniom grzejników łazienkowych – biały, czarny matowy, chrom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ