Pralki, kuchenki mikrofalowe, telewizory i komputery mają dziwną tendencję do psucia się w najmniej odpowiednich momentach. Zwykle wtedy, kiedy nie mamy pieniędzy na zakup nowych urządzeń, ale pusty portfel to już nie problem.
Duży problem małych awarii
Większość sprzętów AGD i RTV, jakie mamy w domu, pozwala nam na korzystanie z gwarancji producenta przez rok lub maksymalnie 2 lata od daty zakupu. To zaledwie dwie wiosny i dwie zimy, a przecież po dwóch latach użytkowania sprzęt teoretycznie jest jeszcze jak nowy i wydawać by się mogło, że spokojnie posłuży nam przez następne lata. Twoje zadbane na pierwszy rzut oka urządzenie może być jednak dosyć wysłużone i to bez względu na to, czy jest już stare, czy dopiero co minął mu termin gwarancji. Niestety wiele produktów elektronicznych wytwarza się dzisiaj jak najniższym kosztem, a to sprawia, że urządzenia te szybko ulegają zużyciu. Im taniej coś kupisz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że sprzęt odmówi posłuszeństwa szybko i niespodziewanie.
Załóżmy, że Twoja lodówka nagle przestała chłodzić, w telewizorze zniknął obraz lub komputer nie chce się uruchomić. Niektóre z tych usterek można naprawić, ale są przypadki, kiedy nie opłaca się naprawiać urządzenia, bo serwis byłby bardzo drogi, niemalże tak kosztowny, jak zakup nowego sprzętu. W takich przypadkach musisz po prostu złapać się za kieszeń i wydać pieniądze na nowe urządzenie. Te wydatki można jednak odłożyć w czasie starając się o darmowe pożyczki. Poszukując najlepszej oferty na darmową pożyczkę warto skorzystać z rankingów ofert jak na przykład https://7pozyczki.pl/darmowe-pozyczki. O tego typu pożyczkach piszą sporo na łamach portalu finansowego https://superfinansowy.pl/kredyty/darmowe-chwilowki-przez-internet-dla-kogo.
Pożyczka na nowy sprzęt lub naprawę
Spoglądając na ulicę polskich miast, można stwierdzić, że żyjemy w czasach dobrobytu, ale nic bardziej mylnego. Wielu ludzi nadal boryka się z poważnymi problemami finansowymi i z trudem wiąże koniec z końcem. Większość społeczeństwa przyznaje się do tego, że nie posiada żadnych oszczędności i żyje od pierwszego do pierwszego, wydając na bieżąco właściwie wszystko, co zarobi. W takiej sytuacji planowanie domowego budżetu jest bardzo trudne, bo można go dopiąć tylko wtedy, kiedy nie pojawią się żadne niespodziewane wydatki. Awaria domowych urządzeń jednak jest takim niespodziewanym wydatkiem i to dosyć poważnym.
Za pralkę czy lodówkę trzeba zapłacić minimum 1500 złotych. Tyle samo kosztuje najprostszy zestaw komputerowy lub laptop. To oczywiście najniższe rynkowe ceny, a jeśli chcesz użytkować lepszej jakości sprzęt, musisz być przygotowanym na 2 razy wyższe wydatki. Nie zawsze masz w portfelu wolną sumę, którą można byłoby wydać na takie zakupy. Kiedy brakuje pieniędzy, a wydatki są pilne, najrozsądniejszym rozwiązaniem wydają się pożyczki pozabankowe – zarówno płatne, jak i darmowe pożyczki. Taką pożyczkę możesz wziąć na zakup nowego sprzętu lub na naprawę konkretnego urządzenia. Zwykle jednak pożyczamy po to, by kupić sobie nowy telewizor, nową zmywarkę czy nowy piorący odkurzacz.
Terminowa spłata pożyczki – to bardzo ważne
Łatwość wzięcia pożyczki pozabankowej czasami przesłania nam obowiązki związane z podpisaniem umowy od taką pożyczkę. Żadna firma pożyczkowa nie działa charytatywnie. Każda z firm wymaga zwrotu pożyczonej sumy, a w większości przypadków (o ile w grę nie wchodzą darmowe pożyczki), należy zwrócić więcej, niż się pożyczyło. Firma pożyczkowa udziela Ci pożyczki, ale w zamian za tą usługę pobiera swoją opłatę. Dla klienta takiej firmy istotne powinno być, by spłacić zadłużenie w terminie, przy czym terminu należy pilnować bardzo skrupulatnie. Nawet jeden dzień poślizgu w spłacie może wygenerować dodatkowe nieprzewidziane koszty.
A może… da się to naprawić samodzielnie?
Bez względu na to, co popsuje się w Twoim domu, zawsze masz możliwość pożyczenia pieniędzy w firmie pozabankowej, ale zanim wypełnisz formularz wniosku o pożyczkę, zastanów się, czy sprzętu, aby na pewno nie da się naprawić we własnym zakresie. Niedziałający laptop może mieć po prostu rozładowaną baterię. Telewizor, który po podłączeniu do komputera nie wyświetla obrazu może mieć źle wpięty kabel HDMI. Czasami przyczyny są tak prozaiczne, że w ogóle nie bierzemy ich pod uwagę. Jeśli mimo wszystko sprzęt nie działa, to zanim zdecydujesz się wywieźć go na skład odpadów wielkogabarytowych lub oddać do skupu urządzeń elektronicznych, zasięgnij informacji, czy aby na pewno nie da się go naprawić. Być może kwota naprawy będzie zdecydowanie niższa niż kwota zakupu nowego urządzenia. Jeśli taki optymistyczny scenariusz się nie spełni, to zawsze możesz skorzystać z oferty darmowej pożyczki pozabankowej, ale zanim to zrobisz, sprawdź dokładnie warunki umowy.