biuro

Podstawą każdego biura stanowią funkcjonalne meble – niezależnie czy jest to przestrzeń w firmie, czy Home Office. Szczególne znaczenie ma wybór biurka, które powinno być nie tylko estetyczne i spójne z aranżacją wnętrza, ale również ergonomiczne. Coraz popularniejsze stają się biurka regulowane. Czy warto zdecydować się na taki model?

Biurka z regulacją wysokości – czy warto?

Biurka z regulacją wysokości cieszą się ogromną popularnością głównie dlatego, że zapewniają odpowiednią ergonomię pracy. Jak wiadomo, praca siedząca nie ma pozytywnego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Już sam brak ruchu jest szkodliwy, jeżeli jednak dodatkowo przyjmujemy w pracy niewłaściwą pozycję przez kilka godzin dziennie, w krótkim czasie pojawią nam się dolegliwości bólowe. Aby zminimalizować negatywne konsekwencje pracy biurowej, warto dokładać wszelkich starań, aby zapewnić sobie ergonomiczne stanowisko, sprzyjające zachowaniu zdrowej postawy ciała. Z pewnością pomocne są w tym regulowane biurka oraz fotele.

Biurka z regulacja wysokości mają wiele atutów. Pozwalają na dopasowaniu wysokości blatu do indywidualnych potrzeb użytkowników – na przykład do wzrostu. To szczególnie polecana opcja do biur, w których pracownicy mają zwyczaj zamieniać się swoimi stanowiskami. Meble Sedus oferują bardzo szybką i zaawansowaną technologicznie regulacje wysokości biurka, dzięki czemu osoba przed przystąpieniem do pracy na nowym stanowisku nie traci dużo czasu na uzyskanie odpowiednich parametrów. Niektóre modele zawierają dodatkowo pamięć kilku ostatnich wysokości i można je sterować za pomocą przycisków.

Biurko do pracy stojącej

Biurka z regulacja wysokości zapewniają wiele możliwości – między innymi mogą być przystosowane również do pracy stojącej. To idealne rozwiązanie, jeżeli dużo czasu spędzamy przy komputerze. Biurka do pracy stojącej coraz częściej pojawiają się w dużych firmach i korporacjach, w których zarząd zdaje sobie sprawę, jak ważna jest regularna zmiana pozycji w pracy przy komputerze.  Na takie rozwiązanie mogą zdecydować się także pracownicy Home Office. Regulowane biurka pozwolą im zaoszczędzić sporo miejsca – nie będą musieli decydować się na dwa meble – jeden do pracy siedzącej, a drugi do stojącej. Dla kogo jeszcze sprawdzi się taka propozycja? Biurka takie są wręcz stworzone do pokoju dziecięcego. Dzięki regulacji bez problemu dostosujemy je do wzrostu pociech – które w bardzo szybkim tempie rosną – bez narażania się na koszty związane z zakupem coraz to nowych, większych mebli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ