Budujemy funkcjonalną kuchnię

Każdy kto posiada własne mieszkanie lub dom kiedyś stanie przed dylematem remontu. Jednak sam remont to nie wszystko. Później wykończone pomieszczenie trzeba jakoś urządzić. Bardzo ważnym pomieszczeniem w domu czy mieszkaniu jest kuchnia. Czy duża, czy mała – jedno jest pewne – musi być funkcjonalna. Taką idealnie dopasowaną do potrzeb kuchnię docenią zarówno panie jak i panowie.

Podstawowe wyzwania

Największe problemy stwarzają małe pomieszczenia. Pojawia się dylemat gdzie umieścić szafki i urządzenia AGD tak aby było funkcjonalnie i jeszcze przestronnie. Warto na spokojnie usiąść i przemyśleć jak nasza wymarzona kuchnia ma wyglądać. W małych pomieszczeniach nie możemy stosować głębokich szafek, które dodatkowo zabierają miejsce.

Praktyczne wskazówki

Urządzenia takie jak piekarnik i kuchenka mikrofalowa warto umieścić w zabudowanym słupku. Piekarnik obowiązkowo musi być na wysokości bioder, aby nie trzeba było się schylać wyciągając posiłki. Pod piekarnikiem warto umieścić szafkę wyposażoną w szuflady.

Wszystkie dolne szafki powinny być wyposażone w szuflady, żeby można było mieć swobodne dojście do dolnych pomieszczeń (w przypadku szafki otwieranej trzeba się schylać).

Okap kuchenny oczywiście umieszczamy możliwie blisko kratki wentylacyjnej. Pod okapem kuchenka lub płyta indukcyjna, aby zapachy z gotujących potrwa mogły być swobodnie odprowadzone.

Zlewozmywak powinien być umieszczony możliwie blisko zmywarki automatycznej, aby niepotrzebnie nie brudzić całej kuchni przekładając naczynia ze zlewu do zmywarki.

Górne szafki można zabudować w dowolny sposób, aczkolwiek ostatnio modne i popularne są szafki otwierane do góry. Wszystkie meble kuchenne powinny być wyposażone w systemy spowalniające zamykanie, dzięki którym nie trzaska się drzwiczkami oraz nie niszczy się mebli.

Lodówkę warto kupić jak największą, wyposażoną w zamrażalnik. Nawet przy dwóch domownikach lodówka zapełnia się momentalnie…

Przy większych kuchniach obowiązkowo trzeba zamontować funkcjonalną „wyspę” na środku, która pomoże w przygotowaniu posiłków. Jeżeli mamy jeszcze miejsce, dobrze jest postawić stolik i kilka krzeseł, aby można było spokojnie zjeść przygotowany posiłek.

Jeżeli ktoś się nie czuje na siłach aby zaprojektować swoją idealną i funkcjonalną kuchnię to zawsze może poprosić o pomoc fachowca. Bez wątpienia problem urządzenia kuchni rozwiąże projektant wnętrz.

Przykładowe projekty kuchni znajdziesz tutaj: http://www.ainprojektowanie.com/projekty/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ