Co zamiast zasłon?

Zasłony i firanki to najczęstsze wyposażenie domów i mieszkań jeśli chodzi o dekorację okien. Jednak w mniejszych pomieszczeniach po prostu przytłaczają je i optycznie pomniejszają. Warto szukać zatem nowych rozwiązań, szczególnie, że jest ich całkiem sporo. Oto kilka pomysłów na to, jak zastąpić zasłony.

Rolety rzymskie

Są to dwuwarstwowe rolety odsłanianie za pomocą sznureczka lub łańcuszka. Swoją popularność zyskały z powodu bardzo łatwego montażu (w większości przypadków nie wymaga wiercenia otworów), jak również z powodu efektywnego, romantycznego wyglądu, a także możliwości uzyskania wysokiego poczucia bezpieczeństwa i prywatności.

Żaluzje

Żaluzje są również bardzo popularne w pomieszczeniach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca. Żaluzje zakupić można w dwóch wersjach – jako poziome i jako pionowe. Dzięki nim uzyskujemy pożądany kąt nachylenia paneli. Żaluzje dają bardzo duże możliwości regulacji. W przypadku żaluzji pionowych nawet za dnia w pomieszczeniu możliwe jest uzyskanie całkowitej ciemności.

Dekoracja okien

Okna nie tylko pełnią rolę praktyczną. Liczy się zarówno widok z nich, jak i sam ich obraz. Warto w miarę możliwości zawsze dekorować okna, pozwala to na dodanie uroku całemu wystrojowi danego wnętrza. Jednym z najlepszych i ponadczasowych ozdób są po prostu żywe kwiaty i rośliny, jednak dla osób, które nie mają czasu się nimi opiekować polecane są sztuczne rośliny, jednokrotnie nie do odróżnienia od prawdziwych, podobnie jak kwiaty i inne motywy roślinne. Ciekawym pomysłem jest użycie prawdziwych, suszonych kwiatów. Innymi motywami mogą być świeczniki, girlandy, łańcuchy świetlne, lub po prostu samodzielnie wykonane w prosty sposób ozdoby. Warto okna przyozdabiać z okazji imprez okolicznościowych i świąt Wielkanocnych czy Bożego Narodzenia. Idealnie oddają one ich klimat. Wiele ozdób na okna kosztuje grosze, a są bardzo trwałe, ponieważ bardzo rzadko są dotykane. Do tych ozdób należą na przykład muszelki, tiule, zawieszki filcowe, czy zmyślne koraliczki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ