Czego warto używać do konstrukcji bram

Odpowiedź na pytanie „Czego warto używać do konstrukcji bram?”, to rzecz jasna odpowiedź dość zawiła, bo bramy mają różne długości, jeśli chodzi o same skrzydła i co równie istotne ich zawiasy są obciążonymi w ten dość zróżnicowany sposób. Najczęściej są też one metalowymi, czyli wykonanymi ze stali i polakierowanymi proszkowo. Ten typ wyróżnia to, że najtaniej się go wytwarza.

Podejście przemysłowców

Zawiasy do bram to rzecz jasna stal i to ta odporna konstrukcyjna. Ich najważniejszą zaletą jest to nie odkształcanie się, ale wiele znaczy też i każde otworzenie bramy, bo podczas otwierania brama zużywa się.

Jedno otworzenie jej nic nie zmieni, ale po setkach lub po tysiącach cykli otwarcia i zamknięcia bardzo dobrze widać po danej bramie to, że ma swoje lata. Widać to rzecz jasna po jej zawiasach, które już są zużytymi i nie trzymają skrzydeł tak jak dawniej. Temu procesowi można zapobiec, stosując suchy smar do bram, dzięki któremu dana brama będzie dłużej się zamykać bezproblemowo.

Rzecz jasna to bezproblemowe zamykanie nie jest głównym celem magnatów przemysłu, bo dla nich wielu z nas mogłoby wymieniać zawiasy w bramach co roku. Ludzie powiązani z przemysłem nie dbają o to, byśmy mieli jeden produkt na lata, tylko byśmy wrócili do sklepu po kolejne zawiasy i po inne detale ozdobne detale ze stali do bram.

Suchy smar do bram

Suchy smar do bram to smar do elementów takich jak zawiasy lub różnego typu zasuwy. Jednym słowem w jego przypadku kluczowe znaczenie ma to, byśmy go kupili i dbali o te trące o siebie elementy z metalu w naszym domu i w jego okolicy. Wyjątkowo często trą o siebie elementy zawiasu bramy. Sprawy nie ułatwia też i to, że to na zawiasach spoczywa cały ciężar skrzydła danej bramy.

Jednym słowem smar jest wyciskany przez ciężar takiego skrzydła, dlatego też raz na rok można podnieść tę bramę, nasmarować zawiasy i na nowo nałożyć skrzydła. Niektórzy tę czynność wykonają ze trzy lub cztery razy w roku, po to by to zużycie eksploatacyjne następowało wyjątkowo wolno.

Taka dbałość o zawiasy może i wydaje się dziwną, bo kupuje się takowe za równowartość opakowania papierosów, ale niektórzy myślą, że warto zaoszczędzić każdą sumę i w tym właśnie tkwi sens takiej konserwacji.

Koszt suchego smaru do bram

Suchy smar do bram kupuje się tak samo, jak inne smary, czyli w specjalnych opakowaniach i co równie istotne niektóre jego opakowania kosztują znacznie mniej od jednego masywnego zawiasu do bramy, a opakowanie starczy na tę dość długą pracę przy tej jednej jedynej bramie. Jednym słowem nasmaruje się ją raz, a po trzech miesiącach jeszcze raz.

W sumie to wyjdzie z tego nawet kilkanaście razów. W tym tkwi oszczędność, bo znacząco wydłużamy żywotność konkretnej bramy i na dokładkę nie bawimy się w wymianę zawiasów, bo czasami montaż nowych oznacza także odcięcie tych starych, czyli przyspawanie nowych. Nie każdy potrafi wykonać tego typu pracę samodzielnie, czyli trzeba wynająć fachowca do konserwacji danej bramy, a z tego już robi się solidny koszt, i dlatego lepiej inwestować w smar, po to, by oszczędzić sporo na usługach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ