Czy Twoje dziecko wymaga większego łóżka

Twoje dziecko rośnie jak na drożdżach, a to znak, że z czasem konieczna będzie wymiana jego łóżka na większe. Kiedy powinno to jednak nastąpić? Który z modeli łóżek najlepiej sprawdzi się w użytkowaniu Twojej pociechy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Zapraszamy.

Kiedy należy wymienić dziecięce łóżko na większe?

Mimo, że w oczach rodzica dziecko przez długi czas jest małe i wymaga opieki, prawda kształtuje się nieco inaczej. Maluchy szybko rosną, co skutkuje nie tylko wymianą ubrań na większe, ale również koniecznością kupienia nowego łóżka. O ile w przypadku tych pierwszych rodzice raczej wiedzą, kiedy przychodzi czas na zmiany, tak w kwestii mebla mogą pojawiać się pewne wątpliwości. Jeżeli zatem zastanawiasz się, czy to właściwy moment, aby dotychczasowe łóżko dziecięce ustąpiło miejsca większemu modelowi – chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Otóż pierwszymi z sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że Twoja pociecha nie czuje się komfortowo w obecnym miejscu do spania, są częste przebudzenia i niespokojny sen. Mogą być one spowodowane niedostateczną ilością miejsca w łóżku, co znacząco obniża komfort dziecka i zaburza jego wypoczynek. Kolejnym dowodem na to, że nadszedł czas na zmiany, jest brak możliwości wyprostowania nóg przez dziecko w jego obecnym łóżku. W przypadku starszych pociech najczęściej same komunikują one, że dotychczasowy mebel nie spełnia ich oczekiwań i potrzebują większej przestrzeni do snu. Najważniejsze to obserwować i słuchać potrzeb swojego dziecka, aby wychwycić moment, kiedy konieczny będzie zakup większego mebla.

Modele łóżek idealne dla najmłodszych

Mimo, że na rynku dostępny jest olbrzymi wybór łóżek w różnych rozmiarach, nie wszystkie z nich okazują się być odpowiednie dla rozwijających się maluchów. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że dziecko powinno mieć zapewnioną pełną swobodę ruchów podczas wypoczynku, a taką zapewni mu nie tylko odpowiednio długi, ale również szeroki mebel. Jednymi z rozwiązań, które zdecydowanie najlepiej sprawdzą się w użytkowaniu małych ludzi są:

· Łóżka dziecięce 90×160. Idealne dla maluchów pomiędzy 3 a 10 rokiem życia, choć oczywiście wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnego tempa rozwoju dziecka. Oferta łóżek o tych wymiarach dostępna jest np. tu: https://lozkolandia.pl/lozka-wg-rozmiaru/90×160 i z całą pewnością warto się z nią zapoznać.

· Łóżka dziecięce 90×180. Mimo, że powstały z myślą o maluchach w przedziale wiekowym 5 – 11 lat, mogą być oczywiście użytkowane zarówno przez młodsze, jak i starsze pociechy, których wzrost zapewni im komfortowy wypoczynek. Dużo ciekawych propozycji tego typu mebli znajduje się m.in. tu: https://lozkolandia.pl/lozka-wg-rozmiaru/90×180. Zachęcamy do sprawdzenia asortymentu e-sklepu.

· Łóżka dziecięce 90×190. To rozwiązanie, które zapewni komfortowy wypoczynek starszym dzieciom, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazło się także w sypialni mniejszych pociech. Jeżeli interesuje Cię ten model łóżka dla Twojego podopiecznego, sprawdź koniecznie ofertę: https://lozkolandia.pl/lozka-wg-rozmiaru/90×190. Duża dostępność modeli pozwoli Ci na wybór dokładnie takiego mebla, jakiego potrzebuje Twoja pociecha.

Ze względu na to, jak istotną rolę spełnia łóżko w życiu małego człowieka, bardzo ważnym jest, aby było dopasowane do jego potrzeb na poszczególnych etapach rozwoju. Meble, które zapewnią Twojemu podopiecznemu zdrowy i spokojny sen, znajdziesz w ofercie Łóżkolandii pod adresem: lozkolandia.pl. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem e-sklepu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ