Czy warto kupić grzejnik na prąd

To już nie są czasy, gdy ogrzewanie elektrycznie było znacznie droższe od innych sposobów. Obecnie dzięki rozwiniętej technologii grzejniki na prąd posiadają funkcje, które dbają o minimalne wykorzystanie energii.

Czy warto kupić grzejnik na prąd? 

To już nie są czasy, gdy ogrzewanie elektrycznie było znacznie droższe od innych sposobów. Obecnie dzięki rozwiniętej technologii grzejniki na prąd posiadają funkcje, które dbają o minimalne wykorzystanie energii. Sprawdź, dlaczego warto kupić grzejnik na prąd

Sterowanie cyfrowe i analogowe 

Obecnie w większości dostępnych modeli na rynku mamy sterowanie cyfrowe lub analogowe. Zarówno jedno, jak i drugie jest dedykowane do innej grupy klientów. 

Sterowanie analogowe skierowane będzie do osób starszych, dla których obsługa interfejsu cyfrowego może być zbyt trudna, lub takich, które nie potrzebują większej ilości funkcji. W sterowaniu analogowym znajdziemy tryby takie jak:

  • Praca manualna – pozwala na ręczne ustawienie oczekiwanej temperatury,
  • Tryby komfort oraz redukcja,
  • Programator tygodniowy – w którym można zaprogramować wartość temperatury na cały tydzień,
  • Funkcja wykrywania otwartego okna – to bardzo przydatny dodatek, który obecnie stał się normą. Wykrywanie otwartego okna pozwala na zminimalizowanie wytwarzania niepotrzebnej ilości energii, gdy okno jest otwarte. Dzięki temu, grzanie elektryczne jest tańsze. Grzejnik automatycznie wyłącza się, gdy wykryje otwarte okno. 
  • Adaptacyjny start – pozwala na automatyczne rozpoczęcie grzania o takiej porze, jaką zaprogramujemy. 

Grzejnik elektryczny do łazienki

Sterowanie cyfrowe oprócz wyżej wymienionych funkcji, posiada dodatkowe, które można programować do woli. Między innymi:

  • Funkcja Turbo – czyli bardzo szybkie nagrzanie się pomieszczenia to ustalonej przez użytkownika temperatury. 
  • Tryb Night – pozwala na obniżenie temperatury grzania w nocy. W niższej temperaturze śpi się o wiele lepiej, mają tę funkcję w swoich grzejnikach, nie trzeba ręcznie ustawiać mniejszej wartości, co wieczór. 
  • Funkcja Child – to coś, co dla rodziców jest podstawowym trybem. Zabezpiecza dziecko przed oparzeniem się gorącą powierzchnią grzejnika. 

Grzejnik elektryczny do łazienki

Warto również wspomnieć, że grzejniki elektryczne posiadają wysokie stopnie szczelności, które umożliwiają umieszczenie ich w łazience, bez obawy o uszkodzenie. Stopień szczelności powinien być poświadczony certyfikatem lub atestem. Warto sprawdzić, czy wybierany przez nas model taki posiada. 

Grzejnik na prąd to odpowiednie rozwiązanie dla alergików

Grzejniki elektryczne są również dobry rozwiązaniem dla alergików. To dzięki smukłej obudowie, która umożliwia szybkie czyszczenie ich powierzchni z kurzu. Dzięki temu nie dostaje się on do dróg oddechowych z cyrkulacją powietrza. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ