Wybierając wymarzone miejsce zamieszkania, często stajemy przed dylematem. Lepsze okaże się typowe mieszkanie? Czy może własna, przestronna rezydencja? Mieszkanie to zazwyczaj tańsza alternatywa, z łatwym dostępem do centrum miasta. Rezydencja natomiast to przestronność, swoboda, własny ogród, garaż i wiele innych zalet.

Wbrew pozorom decydując się na własną rezydencję na obrzeżach miasta, wcale nie utrudniamy sobie dostępu do centrum. Przedmieścia w dalszym ciągu mają swobodny dostęp do komunikacji publicznej. Dojazd samochodem również okazuje się krótszy. Decydując się na mieszkanie oraz posiadając samochód, zazwyczaj musimy przeznaczyć sporo czasu na znalezienie wolnego miejsca parkingowego. Nawet, gdy wynajmujemy garaż, najczęściej okazuje się być oddalony od naszego mieszkania, więc jesteśmy zmuszeni przeznaczać pewien czas na dojście piechotą. Posiadając własną rezydencję z garażem lub podjazdem, nie spotkamy się z tego typu problemami.

Ponadto decydując się na ekskluzywną lokalizację (którą przykładowo znajdziemy pod adresem internetowym Biura Sprzedaży Ventana: www.ventana.pl) uzyskujemy swobodny dostęp do szkół, sklepów, aptek, basenów, a nawet kortów tenisowych oraz stadnin koni.

Pytając czy inwestować w mieszkanie lub rezydencje, musimy po prostu zdecydować się na koszty, jakie będziemy ponosić. Rezydencja okaże się poważniejszą inwestycją, jednak w zamian uzyskamy ogrom zalet związanymi z zakupem własnego domu. Główną zaletą rezydencji to przede wszystkim większy obszar. Nawet bardzo ekskluzywne apartamenty, zazwyczaj nie posiadają dwóch pieter. Ten luksus natomiast jest do naszej dyspozycji decydując się na rezydencje. W efekcie łatwo możemy dom podzielić na piętro dzienne (kuchnia, jadalnia i salon) oraz piętro prywatne (sypialnie poszczególnych domowników oraz łazienki).

Niewątpliwą zaletą posiadania rezydencji jest własny ogród. W mieszkaniach do dyspozycji mamy najczęściej skromny balkon lub taras. Wybierając rezydencje możemy zaprosić wielu bliskich na grillowanie w otwartej przestrzeni. Nasze dzieci będą mogły spędzać czas w piaskownicy lub trampolinie na własnym podwórku. Umożliwimy sobie ponadto utworzenie wymarzonego ogrodu z kwiatami oraz krzewami.

Relaksem będzie pielęgnacja kwiatów, czy ścinanie trawy podczas ciepłych i wiosennych dni. Nie musimy się martwić o miejsce parkingowe, czy ciasne garaże. Na podjeździe w rezydencji zostawimy spokojnie dwa samochody oraz kilka rowerów.

Własna rezydencja to przede wszystkim poczucie odrębności oraz prywatności. Nie dzielimy z sąsiadami ścian, tworzymy dom według własnej idei oraz stylu. Inwestowanie w rezydencje jest poważnym przedsięwzięciem, aczkolwiek z pewnością okaże się spełnieniem marzeń oraz niesamowicie komfortowym rozwiązaniem.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ