Kiedy decydujemy się na remont instalacji elektrycznej w domu, warto wybrać kompletną serię osprzętu instalacyjnego. To znacznie ułatwia montaż i skraca czas całej operacji. Takie serie ma w swojej ofercie działająca na rynku od ponad połowy wieku marka Ospel. W naszym artykule skoncentrujemy się na jednej z najciekawszych linii o nazwie Sonata. Omówimy szczegółowo, czym się ona charakteryzuje i dlaczego warto się jej bliżej przyjrzeć. Linia Sonata urzeka swoim kształtem i elegancją, doskonale komponując się z bardzo nowoczesnym wystrojem wnętrz. Poszczególne elementy osprzętu mają prostą formę, wysoką jakość wykonania i są w pełni funkcjonalne.

Łączniki i gniazda

W łącznikach serii Sonata marki Ospel znajduje się boczne wprowadzenie przewodów, dzięki czemu możliwa jest kontrola ich przyłączenia do zacisku już po zainstalowaniu całego modułu w puszce instalacyjnej. Przyciski są ergonomiczne – łatwo uwolnimy przewód z zacisku. By ułatwić identyfikację zacisku przewodu zasilającego, właściwy przycisk ma kolor czerwony. Na tylnej stronie podstawy łącznika z linii Sonata znajduje się specjalny przymiar, który ułatwia instalatorowi ustalić, jaka powinna być zalecana długość odizolowania przewodu. Montaż modułu łącznika w puszce instalacyjnej ułatwiają tzw. pazurki samopowrotne, które są wyposażone w sprężynujące elementy nierdzewne, a montaż ramki na module usprawnia zastosowana szybkozłączna pokrywka mocująca. Łączniki są podświetlone – element podświetlający jest wymienny, co umożliwia wybór emitowanego światła. Dzięki temu drobnemu szczegółowi jeszcze lepiej możemy dopasować łącznik do aranżacji naszego wnętrza. Wspomniane boczne wyprowadzenie przewodów i przymiar ułatwiający ustalenie długości izolacji zostały zastosowane także w gniazdach elektrycznych. Na mostkach łączników i gniazd znajdują się bazujące elementy dystansowe, dzięki czemu możemy bez problemu zapewnić idealny rozstaw w puszkach wielokrotnych. Warto wspomnieć, że gniazdka serii Sonata są całkowicie bezpieczne, bo na ich torach prądowych znajdują się ochronne przesłony – mówi nam przedstawiciel sklepu ELEKTRO-SAL z Gliwic.

Rozwiązania do każdego wnętrza

Osprzęt instalacyjny Sonata dostępny jest aż w piętnastu różnych kolorach. W serii pod nazwą Standard znajdziemy produkty białe i écru, w serii Metallic dwa odcienie szarości, brąz i beż, w serii Light białe, czarne i szare szkło, a dodatkowo ramki aluminiowe, w serii Glass białe i czarne szkło (nieco grubsze), a Sonata Prestige – drewno, kamień i aluminium. Wśród produktów marki Ospel znajdziemy elementy do każdego wnętrza. W pokoju dziennym sprawdzi się na przykład potrójna ramka, łącznik żaluzjowy, przyciskowo-obrotowy łącznik, czy łącznik potrójny. W łazience bezpieczeństwo zapewni bryzgoszczelne gniazdo z uziemieniem, a w biurze możemy zamontować np. gniazdo komputerowe, czy telefoniczne. Wśród osprzętu instalacyjnego Sonata marki Ospel znajdziemy również regulatory temperatury i czujniki ruchu – czyli wszystko, czego potrzebujemy do pełnego komfortu w naszych domach!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ