Czym ocieplić dom? Rozważ nowoczesne ocieplanie pianą

Ocieplanie pianką PUR to coraz chętniej stosowana metoda termoizolacji ścian, podłóg, dachów oraz fundamentów. Jest nie tylko ciepła i ekologiczna, ale także znakomicie wygłusza pomieszczenia. Poznaj wszystkie jej zalety.

Wybór metody docieplenia domu powinien być pokierowany nie tylko ceną i skutecznością, choć to najważniejsze parametry. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe korzyści, które możemy mieć przy okazji termoizolacji budynku. Takie szerokie zastosowanie oferuje ocieplanie pianką pur – niezwykle modny i nowoczesny sposób na uzyskanie znakomitej bariery cieplnej w naszym domu.

Ocieplanie pianką – różnorodne zastosowanie

Ocieplanie pianką to coraz popularniejsza, ale wciąż dość słabo znana metoda termoizolacji. Warto ją poznać nieco bliżej. Ocieplanie pianką polega na natryskowym nałożeniu specjalnej pianki na powierzchnię, gdzie tworzy ona zwartą i grubą warstwę izolacyjną. Jest to pianka poliuretanowa, całkowicie neutralna dla środowiska i nieszkodliwa dla ludzi oraz zwierząt. Profesjonalnym docieplaniem pianką zajmuje się coraz więcej firm, np. https://ocieplenia-piana.pl.

Ogromną zaletą metody ocieplania pianą jest uniwersalność i szerokie możliwości wykorzystania tego materiału. Firma Ocieplanie-pianą.pl oferuje ocieplenia dachu, poddasza, fundamentów, posadzek oraz magazynów przemysłowych. Pianka nie gromadzi wilgoci, co daje jej ogromną przewagę nad tradycyjnymi materiałami stosowanymi w Polsce do dociepleń. Metoda natryskowa może być stosowana z wykorzystaniem dwóch technik – techniki otwartej struktury komórek (w środowisku suchym) oraz techniki zamkniętej struktury komórek (w środowisku wilgotnym).

Ocieplanie pianką poliuretanową – szczelność i bezpieczeństwo dla zdrowia

Pracownicy firmy Ocieplanie-pianą.pl chwalą się, że metoda ta dynamicznie zdobywa kolejnych zwolenników. Nic zresztą dziwnego – uzyskana warstwa znakomicie trzyma ciepło zimą, a latem – nie dopuszcza do nagrzewania się pomieszczeń. Ponadto pianka pur jest materiałem bardziej odpornym na uszkodzenia niż styropian czy wełna mineralna. Nie ma też obaw, że do izolacji z pianki dobiorą się szkodniki lub grzyby. O wszystkich jej korzyściach możecie przeczytać na stronie https://ocieplenia-piana.pl/izolacja-piankowa/.

Ciekawą właściwością pianki poliuretanowej jest dźwiękoszczelność. Oznacza to, że zastosowanie jej do ocieplenia znakomicie wygłusza pomieszczenia chroniąc dom przed hałasami z zewnątrz. Czy ocieplanie pianką jest drogie? Na pewno nieco droższe niż styropianem lub wełną. To zrozumiałe biorąc pod uwagę nowoczesność tej metody. Poniesione koszty rekompensuje nam jednak dość szybko niższy koszt ogrzewania oraz trwałość tej nowoczesnej izolacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ