Czym są przesuwne bramy wjazdowe

Brama przesuwna zabudowana jest z wielu elementów, tworzących integralną całość. Jej funkcją jest ochrona posesji przed nieproszonymi gośćmi. Przesuwne bramy wjazdowe przeznaczone są do ogrodzenia prywatnej działki z nieruchomością, sklepu, osiedla domków lub wspólnoty mieszkaniowej. Ta samonośna konstrukcja wybierana jest także przez właścicieli firm, magazynów i przedsiębiorstw, przede wszystkim dlatego, że zapewnia odpowiednią ochronę obiektów przez 24 godziny na dobę. Sprawdźmy, o czym należy pamiętać, stając przed zakupem bramy przesuwnej? 

Przesuwne bramy wjazdowe to szeroki asortyment produktów dostępny na polskim rynku. Duży wybór stwarza problem w podjęciu ostatecznej decyzji zakupu. Warto wiedzieć, że brama przesuwna będzie służyć Ci na długo, jeśli dokonasz zakupu właściwego modelu. Ważne jest zarówno tworzywo, z którego została wykonana, jak również jej rozmiar oraz zabezpieczenie antykorozyjne. Zanim zdecydujesz się na konkretną bramę wjazdową, sprawdź, jak komponuje się z wyglądem budynku i ogrodowymi dodatkami.Brama przesuwna — jak jest zbudowana?

Przesuwne bramy wjazdowe zbudowane są profili, nazywanych też szynami. Dostępne są one w trzech podstawowych rozmiarach 60x60x3 mm, 70x70x4 mm oraz 80x80x5 mm. Pierwszy z nich wyróżnia się dużą sztywnością, z kolei dwa pozostałe są o wiele bardziej elastyczne. Bramy wjazdowe przesuwne z furtką zbudowane są z elementów pozwalających na ich przesuwanie, czyli tzw. wózków bramowych. Do poprawnego działania systemu potrzebna jest rolka najazdowa oraz gniazdo. Rolą tych elementów jest także odciążenie całego systemu.

Dzięki rolkom prowadzącym bramy wjazdowe przesuwne mają zapewnioną stabilizację. Bramy z łożyskiem znajdującym się w górnej części wykazują się zwiększoną żywotnością i cichą pracą. Stabilność bramy zapewniają uchwyty górne, tzw. chwytaki, a dzięki zaślepce profilu znajdującej się na dole bramy, konstrukcja chroniona jest przed zanieczyszczeniami i śniegiem.

Przesuwne bramy wjazdowe — materiał wykonania i cena

Bramy wjazdowe przesuwne występujące polskim na rynku produkowane są zazwyczaj ze stali. Przeglądając poszczególne egzemplarze, można zauważyć, że wyróżniają się na tle innych przede wszystkim wykończeniem. Zarówno bramy ocynkowane ogniowo jak i modele malowane proszkowo o wiele dłużej zachowują swoją żywotność i przez wiele lat nie wykazują śladów zużycia. Bramy ocynkowane ogniowe są bardziej wytrzymałe i odporne na korozję, z kolei modele malowane proszkowo mają bardziej atrakcyjny wygląd. Z tego względu to właśnie one głównie są wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych.

Bramy wjazdowe przesuwne są niezwykle popularnym produktem na rynku. Ich koszt wraz z montażem zależy nie tylko od ich wielkości, ale też rodzaju zastosowanego mechanizmu. Modele otwierane ręcznie są obecnie najtańszym rozwiązaniem. Proste bramy przesuwne to koszt od 2000 do 4000 zł. Za bramy wjazdowe przesuwne dobrej jakości, ze wbudowanym napędem, należy zapłacić od 7000 do nawet 10000 złotych. Od ich wymiarów i rodzaju zastosowanych materiałów będzie uzależniony finalny koszt całej inwestycji.

Jak obliczyć rozmiar bramy przesuwnej?

Aby obliczyć szerokość bramy wjazdowej, do szerokości auta musimy dodać 2 metry, co w przypadku standardowego wjazdu daje szerokość wynoszącą 4 metry. Brama wjazdowa o takiej szerokości jest nie tylko komfortowa w użytkowaniu, ale też prosta w montażu.

Przesuwne bramy wjazdowe to obecnie najlepsze rozwiązania, które poza wytrzymałością gwarantują stylowe dopełnienie każdej posesji. W połączeniu z takimi elementami jak dekoracyjne panele ogrodzeniowe, bramy wjazdowe przesuwne stanowią nowoczesną i funkcjonalną konstrukcję ogrodzeniową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ