Lato w pełni! Jest ciepło i kolorowo, co cieszy szczególnie miłośników plażowania oraz sympatyków sportów wodnych. Kąpiele słoneczne, kajaki, żeglowanie, pływanie czy piknik nad brzegiem jeziora – wśród wakacyjnych rozrywek każdy znajdzie co dla siebie. Jeżeli właśnie kompletujesz letni niezbędnik, z pewnością zacząłeś zastanawiać się, jaki ręcznik idealnie sprawdzi się na plaży.

Zabranie na plażę zwykłego domowego ręcznika raczej nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim dlatego, że po piasku czy trawie mogą zostać trudne plamy, przez które ręcznik będzie nadawał się już tylko do wyrzucenia. Dodatkowo słona woda osłabia włókna, a słońce pozbawia je koloru.

Ręcznik do zadań specjalnych

Dobry ręcznik plażowy to prawdziwy ręcznik do zadań specjalnych, ponieważ musi łączyć w sobie wiele funkcji. Jego podstawowa rola to oczywiście osuszanie ciała po kąpieli w morzu, jeziorze czy basenie. Wielu wczasowiczom ręcznik plażowy zastępuje także koc czy pled oraz służy do wyściełania leżaków. Używany jest również jako pareo, którym można przewiązać się podczas spaceru, czy jako osłona przed słońcem. Czym więc kierować się podczas wyboru ręcznika plażowego?

Wielkość, gramatura, materiał

Ręcznik na plażę powinien być większy niż tradycyjny ręcznik kąpielowy, aby wygodnie można było się na nim położyć oraz owinąć całe ciało. Polecane wymiary to ok. 90×180 cm. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na wybór ręcznika plażowego jest gramatura, a więc ciężar tkaniny w gramach – im wyższa gramatura, tym większa ilość splotów. Przekłada się ona także na grubość i chłonność: grube ręczniki lepiej wchłaniają wodę, ale jednocześnie są ciężkie i sprawiają kłopot podczas spaceru nad morze. Dlatego najlepiej postawić na ręcznik o średniej gramaturze, która wynosi 450-500 GSM. To optymalny wybór dla tych, którzy będą chcieli na nim poleżeć, osuszyć się i bez problemu zmieścić w torbie plażowej. Warto również zwrócić uwagę na materiał ręcznika – aby był delikatny i miły dla skóry, należy wybrać bawełnę bez domieszek sztucznych włókien. Wtedy unikniemy podrażnień i reakcji alergicznych oraz odpowiednio zatroszczymy się o świeżo opaloną skórę. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie ręcznik plażowy z bawełny egipskiej, która ma długie i gęste włókna, doskonale wchłania wodę oraz jest zdecydowanie bardziej trwała. Ostatnim czynnikiem ważnym podczas wyboru ręcznika jest kolor i wzór. Szczególną uwagę zwracają na to panie, traktując ręcznik jako część letniej stylizacji. I słusznie – kostium kąpielowy, ręcznik i torba utrzymane w jednej stylistyce z pewnością pozwolą zabłysnąć na plaży. Jedyne, o czym należy pamiętać to to, aby nie postawić na zbyt jasny odcień, który będzie niepraktyczny. Chętnie wybierane są wzory egzotyczne, motywy bajkowe i ręczniki z ciekawymi sloganami – w tej kwestii panuje całkowita dowolność.

Źródło: Diuna24 – Ręczniki Warszawa

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ