Dekoracja podłogi w salonie – ręcznie tkany dywan

0
1680

Urządzając salon przychodzi w pewnym momencie również czas na aranżację dekoracji podłogi. Szeroka oferta rynkowa gwarantuje różnorodność wykładzin oraz dywanów o rozmaitej jakości i w bogatej kolorystyce. Wbrew pozorom jednak wybór wcale nie jest prosty. Dekoracja podłogi powinna być niebanalna, zwracająca uwagę, ale jednocześnie perfekcyjnie skomponowana z całością wnętrza. W takich przypadkach z pomocą przychodzą elitarne, ręcznie tkane dywany. Ze względu na to, że są one rękodziełem, a ich wykonanie wymaga sporo misternej i długotrwałej pracy, ich cena potrafi zaskoczyć. Biorąc jednak pod uwagę ich wnętrzarski efekt można śmiało powiedzieć, że poniesiony koszt z pewnością zostanie w pełni zrekompensowany.

Wysoko cenione wnętrzarskie eksperymenty

Wzornictwo ręcznie tkanych dywanów z pozoru wydaje się pasować i idealnie współgrać jedynie z wnętrzami tradycyjnymi. Powszechnie uważa się, że ręcznie tkane dywany do salonu perfekcyjnie wyglądają w klimatycznych, stylowych i przestronnych pomieszczeniach gdzie dominują drewniane meble w kolorze ciemnego brązu. Tak, w tego typu wnętrzach ręcznie tkany dywan stanowi doskonale skomponowaną całość z pozostałą aranżacją i jest w ten sposób współcześnie często wykorzystywany w stylizacjach. Ręcznie tkany dywan to bowiem produkt ponadczasowy, który nie wychodzi z mody, luksusowy i majestatyczny zarazem. Ręcznie tkane dywany do salonu są dziś niezwykle popularne także z tego względu, że architekci wnętrz polecają ich wykorzystanie również w pomieszczeniach modernistycznych. Stylizacyjne eksperymentowanie tego rodzaju jest wprawdzie nie lada wyzwaniem, ale uzyskany efekt może naprawdę zachwycić. Tak wykreowane wnętrza cieszą się unikatowością, ekstrawagancją oraz oryginalnością w najwyższym wydaniu i wysokiej klasy artyzmem.

Wyjątkowy element stylizacyjny trzeba traktować wyjątkowo

Ręcznie tkane dywany do salonu to bardzo estetyczne i eleganckie wyposażenie pomieszczenia i aby były atrakcyjne wizualnie przez wiele lat i imponowały trwałością wymagają szczególnego pielęgnowania. Przede wszystkim tego typu dywany potrzebują okazjonalnego gruntownego, profesjonalnego czyszczenia. Ręcznie tkane dywany do salonu są czyszczone przy zastosowaniu rozmaitych technik. Wymaga to sporej wiedzy i doświadczenia. Obok maszynowego prania dywanów stosuje się również czyszczenie ręczne, które jest czynnością bardzo pracochłonną i ma w sobie wiele ze sztuki. Praca ta polega na spędzeniu wielu godzin w pozycji klęczącej posługując się delikatnymi szczotkami. Ręczne pranie dywanów, szczególnie jedwabnych lub wełnianych, wiąże się z ryzykiem pofarbowania dywanu i destabilizacji kolorów. Z tego względu czynność tę należy powierzać jedynie osobom biegle zorientowanym w temacie.

Artykuł powstał we współpracy z https://behome.pl/zul_m_Dywany_Dywany-do-salonu-1980.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ