Dekoracje marynistyczne dla dzieci

Marynarski pokój dziecięcy? Dzieci uwielbiają morskie opowieści. Świadczy o tym niesłabnąca popularność książek o tematyce morskiej lub pirackiej. Za sprawą serii filmów Piraci z Karaibów morskie motywy jeszcze silniej zadomowiły się w świadomości najmłodszych. Jeżeli zastanawiacie się, w jak odpowiednio dobrać dekoracje marynistyczne dla dzieci – ten tekst jest właśnie dla was.

Regały w kształcie łodzi

Wykonane w prawdziwej pracowni szkutniczej na Pomorzu, gdzie powstają prawdziwe łodzie, kajaki i czółna regały w kształcie łodzi to mocny morski akcent w pomieszczeniu, który bardzo szybko przyciąga uwagę. Zostały zaprojektowane na wzór prawdziwych holenderskich łodzi. Na burtach mają dwa wiosła, a ich drewniane dno przypomina klinkierowe poszycie. To doskonałe miejsce na przechowywanie ulubionych zabawek, przyborów szkolnych czy książek.

Tekstylia

To bardzo ważne, żeby młody człowiek odpoczywał w przyjaznej, relaksującej atmosferze. Proponujemy tekstylia, które będą pięknie komponować się w marynistyczny styl pokoju. Poduszki oraz pościel z marynarskimi akcentami zagwarantują magiczny klimat i pomogą łatwo zasnąć. W jesienne i zimowe wieczory małego żeglarza ogrzeją i dodadzą otuchy koce w marynistyczne wzory.

Oświetlenie

Pokój dziecięcy to przestrzeń, która nie tylko służy wypoczynkowi najmłodszych. To również bezpieczna przystań służąca zabawie, nauce i rozwijaniu swoich zainteresowań oraz talentów. Inne rodzaje oświetlenia posłużą innym spośród tych funkcji. To ważne, żeby oświetlenie pokoju dziecięcego nie tylko spełniało swoje podstawowe funkcje, ale było też ciekawe dla najmłodszych. Nasze produkty pełne są motywów żeglarskich i morskich. Proponujemy lampki – Latarnię Morską lub Bloczek, które świetnie posłużą, jako oświetlenie biurka. Dobrze sprawdzą się też, jako lampka nocna. Czas zabawy rozjaśnią wiszące lampy nawiązujące do starych lamp rybackich.

Dekoracje marynistyczne, które polubią dzieci

Z zanurzonego bulaju spoglądają prosto do pokoju szczerzący ostre zęby rekin, wyluzowane żółwie, pomarańczowy błazenek Nemo i cierpiąca na zanik pamięci Dory. To naklejka na ścianę, która sprawi, że bajkowy, podwodny świat będzie na wyciągnięcie ręki. Na ścianie można powiesić też tablice z napisem Right Or wrong, I am still the captain i uśmiechniętą buźką w czapce kapitańskiej. Znikną wszelkie wątpliwości, kto rządzi w tym pokoju! Na dębowe wieszaki z knagami, można powiesić tornister, worek z odzieżą sportową lub inne ubrania. To tylko przykłady dekoracji marynistycznych, którymi można udekorować pokój dziecięcy

Do abordażu!

Które dziecko nie uwielbia bawić się w piratów? Warto wzbogacić przestrzeń dziecięcej zabawy o kilka pirackich dodatków. Ze snu małego korsarza zbudzi budzik o czarnej tarczy, na której widnieje Jolly Rogger (Wesoły Roger), czyli słynny motyw karaibskich piratów. Duża, czarna czapka bikorn i chusta to nieodłączne atrybuty, które pobudzą wyobraźnię do zabawy. Na ścianie można powiesić popiersie pirata, które dopełni piracki klimat.

Ahoj, przygodo!

Marynarski pokój można zaprojektować od początku lub uzupełniać o nowe elementy i dodatki wraz z czasem, jako prezenty świąteczne lub urodzinowe.  Pewne jest, że takie dodatki i akcesoria pobudzą wyobraźnię małego żeglarza i będą dla niego atrakcyjną przestrzenią zabaw, nauki i odpoczynku. W sklepie Nautix.pl można znaleźć meble, akcesoria marynistyczne i tekstylia, dzięki którym uda się stworzyć magiczną krainę morskich opowieści…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ