Designerskie drewniane krzesła do jadalni

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na tak ogromny komfort, jak posiadanie w domu jadalni. Nie da się ukryć, że to marzenie wielu osób – dzięki specjalnie wydzielonej przestrzeni możemy usiąść do wspólnego posiłku z całą rodziną, nie ma też większych problemów, by zaprosić znajomych na obiad. Chociaż urządzanie jadalni opiera się właściwie tylko na zakupie oświetlenia, stołu i krzeseł, to warto nawet w tych kilku elementach odrobinę zaszaleć. Kto powiedział, że krzesła drewniane muszą być nudne?

Krzesła w jadalni – o czym trzeba pamiętać?

Postawmy sprawę jasno: krzesła jadalniane nie służą temu, żeby spędzać na nich długie godziny. Korzystamy z nich po prostu za każdym razem, kiedy jemy coś w większym gronie, okazyjnie wypijamy też poobiednią kawę. Tym samym siedzisko powinno być wygodne, ale nie musi być tak dobrze wyprofilowane, jak np. w przypadku fotela ustawionego w salonie. Niemniej nawet designerskie krzesła do jadalni rządzą się swoimi prawami.

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym metrażem, to najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup kilku krzeseł składanych. Wówczas, w razie potrzeby, możemy dostawić któreś z nich, kiedy będziemy gościć w domu dodatkową osobę. Przy okazji nie musimy zagracać całego pomieszczenia.

Do najważniejszych parametrów należy wysokość siedziska oraz wysokość oparcia. Siedzisko powinno się znajdować na ok. 45-50 cm nad podłogą, zaś między nim a blatem stołu musi pozostać jakieś 30 cm przerwy. Dzięki temu siedząca osoba będzie mogła swobodnie poruszać nogami czy też oprzeć ramiona na stole. Oparcie z kolei musi być komfortowe dla naszego kręgosłupa, jednak jego wysokość jest uzależniona również od estetyki. Oparcie nie powinno za bardzo wystawać ponad blatem, w przeciwnym wypadku wnętrze będzie się wydawało nieco zbyt ciężkie.

Krzesła designerskie – oryginalny dodatek do każdej jadalni

Nawet jeśli jadalnia pełni jedynie funkcję praktyczną, a nie reprezentacyjną, warto zadbać o wyposażenie, nawet jeśli jest to tylko krzesło. Design może być bardzo zróżnicowany, dzięki czemu wprowadzimy do pomieszczenia jakiś ciekawy akcent, który przyciągnie uwagę i jednocześnie sprawi, że jedzenie wspólnych posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze.

Wbrew pozorom krzesła jadalniane wcale nie muszą być utrzymane w jednej kolorystyce. Możemy się zdecydować na dość tradycyjne krzesła plastikowe na drewnianych nóżkach, jednak trzy z nich niech będą czarne, z kolei jeden – w kolorze soczystej limonki. To sprawi, że nawet wnętrze pozbawione wszelkich ozdób zacznie wyglądać bardziej interesująco, a domownicy będą mieli ochotę spędzać czas w tym pomieszczeniu.

Krzesła z podłokietnikami, zwłaszcza tapicerowane, nie należą do najpopularniejszych rozwiązań w jadalni, jednak mimo to gromadzą kolejnych zwolenników. Ustawione przy polerowanym, drewnianym stole sprawiają, że wystrój od razu robi się bardziej elegancki.

Designerskie krzesła w wersji pikowanej bądź też z oparciami o intrygujących, nietypowych kształtach dopasują się zarówno do bardzo oszczędnych aranżacji, stanowiąc główną dekorację, jak i do jadalni pełnych przepychu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ