Przygotowanie drewna opałowego, oczyszczanie terenów zielonych wymagają bardzo często bezpiecznego i jednocześnie efektywnego obrabiania drewna. Przygotowania do sezonu grzewczego wymagają przede wszystkim przygotowania materiału opałowego. Bezcenną pomocą jest tutaj łuparka do drewna, która jest urządzeniem efektywnym, bezpiecznym i bardzo prostym w obsłudze.

Jak zbudowana jest łuparka do drewna?

W łuparce do drewna bardzo ważnymi jest kilka elementów. Głównym elementem jest rzecz jasna klin oraz tłok, które dają efekt rozłupania kawałka drewna. Tłok nasuwa kawałek na zaostrzony klin. Za pomocą odpowiedniego silnika i pompy hydraulicznej tłok jest przesuwany z siłą, odpowiadającą ciężarowi wywieranemu przez masę 6.5 tony. Gwarantuje to szybkie rozłupanie kawałka drewna. Oprócz elementów stricte wykonawczych i napędowych jest oczywiście rama. Każda łuparka do drewna zbudowana jest w podobny sposób, a do jej obsługi wystarczy zastosowanie jedynie dwóch elementów kontrolnych: dźwigni oraz przycisku.

Jaka jest zasada pracy łuparki do drewna?

Silnik elektryczny napędza pompę i w ten sposób dochodzi do sprężenia medium hydraulicznego (oleju), który następnie jest przekazywany przewodami na tłok. Tłok przesuwany jest z bardzo dużą, łączną siłą i w ten sposób pozwala na kontakt kawałka drewna z zaostrzonym klinem. Po rozłupaniu kawałka tłok wraca w pozycję wyjściową i możliwe jest rozpoczęcie cyklu pracy od początku.

Przed przystąpieniem do pracy z łuparką trzeba pamiętać o zastosowaniu ochrony osobistej (okulary, rękawice), kontroli stanu przewodów elektrycznych i hydraulicznych oraz otwarciu odpowietrznika układu hydraulicznego. Są to podstawowe czynności, które w łuparce do drewna koniecznie trzeba przeprowadzić. Zagwarantuje to niezakłóconą pracę oraz bezawaryjność na wiele, wiele lat.

Czy poskładanie łuparki do drewna jest trudne?

Absolutnie nie! Trzeba jedynie przygotować odpowiednie narzędzia: dwa klucze oraz dołączone do zestawu elementy mocujące (śruby, nakładki, podkładki, zaczepy). Łuparka do drewna dostarczana jest najczęściej w formie płaskiego stołu, do którego następnie trzeba przymocować nóżki. Jest to prosta i bezproblemowa praca. Dla montażu wystarczy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, dostępną w zestawie z całym urządzeniem.

Dzięki łuparce do drewna możliwe będzie zapomnienie o ciężkiej, fizycznej pracy z siekierą oraz godzinach spędzonych w wykonywaniu powtarzalnych, żmudnych czynności. Łuparka znacząco usprawnia proces przygotowania drewna opałowego.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ