Dlaczego warto budować dom drewniany

0
2433

Dom wybudowany w technologii drewna to obecnie mocny trend nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd, ale również na wyjątkowe parametry użytkowe. Plusów jest tu zdecydowanie więcej niż negatywów, jednak należy pamiętać o kilku istotnych czynnikach, które mogą utrudnić nam budowę np. brak odpowiedniej izolacji ciepła. Jak poradzić sobie z mniej korzystnymi czynnikami podczas budowy i  dlaczego ta technologia będzie dla wielu strzałem w dziesiątkę? Sprawdzamy!

Najszybsza droga do własnego domu

Projekty domów drewnianych są coraz popularniejsze na rynku – wykonane inwestycji według projektu technologii drewnianej można zrealizować do stanu surowego zamkniętego nawet 5 tygodni po rozpoczęciu prac budowlanych! Co czyni tą technologię jedną z najszybszych z możliwych wariantów. Przewidywany czas od początku inwestycji do stanu deweloperskiego wynosi w przybliżeniu ok 3 miesiące. Nieruchomość murowana nie ma pod tym względem szans z drewnianymi konstrukcjami, przez co osoby poszukujące lokum „na już”, zdecydowanie powinny zainteresować się tą technologią. Decyzja o zakupie bądź budowie domu drewnianego będzie szczególnie trafna w przypadku osób, które nie planują zaciągać wysokich kredytów.  Jeśli jednak zależy nam na większej powierzchni budynku, która mimo mniejszego nakładu finansowego będzie cechowała się wysoką jakością i komfortem użytkowania – dom drewniany będzie wyborem niemal idealnym!

To warto wiedzieć

Jeśli nie chcesz osiedlać sie gdzieś na stałe, lub zależy Ci na łatwości dobudowania w przyszłości kolejnych pomieszczeń, technologia szkieletowa będzie dla Ciebie wyborem najlepszym z możliwych. Domy wykonane z drewna są na tyle lekkie, że ewentualne modernizacje instalacji czy zmiany w konstrukcji budynku nie sprawiają najmniejszego problemu.

Wadą takiej konstrukcji, o której często zapomina się poinformować inwestorów przed rozpoczęciem budowy  jest konieczność stosowania podciągów lub specjalnych dźwigarów stropowych. Są one konieczne jeśli zależy nam na przestronnych pomieszczeniach mieszkalnych, ich brak znacznie ograniczy ich wymiary.

Ściany zewnętrzne budynków drewnianych są zazwyczaj niewielkiej grubości, co sprawia, że wnętrze staje się automatycznie większe, a powierzchnia użytkowa gwarantuje większe pole do popisu podczas jej aranżacji. Przykładowo drewniany dom parterowy o powierzchni całkowitej 100 m² ma o kilka m² większą powierzchnię użytkową od domu wybudowanego w technologii murowanej!

Podejmując decyzję o zakupie domu drewnianego, należy również zapoznać się z ofertami biur architektonicznych, którym powierzymy prace budowlane. Doświadczenie sprawdzonej ekipy budowlanej, oraz architekta może nadać naszej nieruchomości określony wygląd. Ściany zewnętrzne mogą być wykonane z drewnianej oblicówki – ten wariant będzie idealny dla miłośników rustykalności i lekkich drewnianych konstrukcji. Jeśli pragniemy połączyć dom drewniany z technologią murowaną, pomoże nam w tym niezawodny tynk! Z kolei bardziej dekoracyjny efekt uzyskamy pokrywając powierzchnię ścian płytkami klinkierowymi. Od naszej inwencji będzie zależeć jaką ostatecznie stworzą kompozycje.

Artykuł powstał przy współpracy z Archido.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ