grzejnik lazienkowy

Należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że ogrzewanie łazienki, a także jego wybór jest niezwykle istotną kwestią w trakcie urządzania łazienki. Na jaki grzejnik do łazienki warto się zdecydować? Nie wszyscy mają świadomość, że łazienka jest pomieszczeniem, w którym utrzymanie właściwej temperatury na bardzo komfortowym poziomie będzie szczególnie istotne. Koniecznie trzeba podkreślić, że jako podstawowy, albo uzupełniający system grzewczy bardzo często stosowane jest ogrzewanie elektryczne.

Warto również wiedzieć, że ogrzewanie w łazience może być ogrzewaniem podłogowym. Będzie ono jednak wymagało właściwego przygotowania podłoża. Świetnym rozwiązaniem mogą być również elektryczne grzejniki, do których należy zaliczyć grzejniki łazienkowe.

Należy także mieć świadomość, że obieg powietrza wokół poszczególnych elementów grzejników elektrycznych może być nie tylko wymuszony, ale również naturalny. Ponadto znaczna większość ciepła jest przekazywana na drodze naturalnej konwekcji. Koniecznie należy zaznaczyć, że temperatura zewnętrznej obudowy jest stosunkowo niska. Grzejniki dzięki temu będą świetnie nadawały się do łazienek, gdzie jak wiadomo bardzo łatwo jest o kontakt z ich obudową. Kolejną istotną informacją jest fakt, że wewnątrz obudowy zlokalizowane są elementy grzejne, a także czujniki temperatury. Z kolei na jej wierzchu umieszczone jest pokrętło regulacyjne.

Ogrzewanie do łazienki: obieg wymuszony lepszy niż naturalny?

Warto zdawać sobie sprawę, że w grzejniku łazienkowym konwektorowym charakteryzującym się naturalnym obiegiem zimne powietrze będzie oddziaływało przez dolne otwory, a następnie po ogrzaniu będzie wypływać przez górne. W rezultacie ogrzane powietrze będzie gromadziło się na górze pomieszczenia, z kolei chłodniejsze na podłodze. Jest to jak wiadomo zjawisko niepożądane przede wszystkim w łazience.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą grzejniki z obiegiem wymuszonym. Ich zadaniem jest bowiem zasysanie zimnego powietrza z góry, a także toczenie przez otwory ogrzanego. W ten sposób ciepłe powietrze będzie przepływało od dołu pomieszczenia ku górze gwarantując zdecydowanie bardziej komfortowy i lepszy rozkład temperatury.

Grzejniki łazienkowe: promienniki

Warto również zdawać sobie sprawę, że w łazienkach instalowane są także płytowe grzejniki promiennikowe. Do elementów grzejnych trzeba zaliczyć emaliowane płyty z nadrukowanym, posrebrzanym obwodem grzejnym, jest on bowiem strzeżony ażurową osłoną.

Osoby, które są zainteresowane zakupem grzejników łazienkowych powinny zapoznać się z https://luxrad.com/produkty/grzejniki-lazienkowe/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ