ubezpieczenie domu

Twój dom jest jedną z najcenniejszych rzeczy jakie w życiu posiadasz. Zawiera przecież wszystkie drogie rzeczy, wspomnienia i wygody, gwarantujące komfortową egzystencję. Ma więc sens, że zapewnienie pełnego bezpieczeństwa, jest jedną z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrobić. Prawda jest taka, że „licho nie śpi” i pomimo najlepszych środków ochrony, jakie wprowadziliśmy, nadal istnieje ryzyko kradzieży, zniszczeń i klęsk żywiołowych, których nigdy nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować. Te rzeczy mogą wpłynąć bezpośrednio na nasze życie i zniszczyć marzenia o szczęśliwej przyszłości na więcej niż jeden sposób. Aby chronić swój dom, jeśli wystąpi którykolwiek z tych problemów, będziesz potrzebować ubezpieczenia domu. Jeżeli jesteś zainteresowany jak wybrać dobre ubezpieczenie domu, to jesteś w dobrym miejscu.

Czy warto ubezpieczyć dom?

Konstatacja jest oczywista – ubezpieczenie domu to długofalowa inwestycja, którą podejmujesz, aby chronić komfort swojego lokum i rodziny. Twój dom jest zdecydowanie najcenniejszą rzeczą, którą posiadasz i wiele osób musi lata oszczędzać, aby uczynić z niego miejsce wygodnego zamieszkania na długie lata, a często na całe życie. Korzyści z ubezpieczenia domu objawiają się w pełni wtedy, gdy istnieje potrzeba czy wręcz konieczność naprawienia rozmaitych szkód. W przypadku kradzieży, pożaru lub powodzi, polisa ubezpieczeniowa jest tym czego właśnie potrzebujesz.

Porównaj super polisy >>

Chociaż nie ma prawnego wymogu ubezpieczenia domu, jeśli chcesz uzyskać kredyt hipoteczny, dostawcy takich usług mogą nalegać, abyś wykupił ubezpieczenie budynku jako warunek udzielenia kredytu. Z kolei przepisy prawa artykułowane w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych (22 maja 2003 roku) nakładają obowiązek takiego ubezpieczenia, jeśli gospodarstwo rolne położone na wsi zajmuje teren powyżej 1 hektara powierzchni. Takie ubezpieczenie jest również wymagane w wypadku wielorodzinnych domów mieszkalnych, ale wówczas podmiotem do tego zobligowanym jest sam zarządca, a nie poszczególni lokatorzy.

Jak wybrać takie ubezpieczenie?

Generalnie banki oferują polisę do kredytu hipotecznego wraz z pożyczką. Warto się zorientować, który bank ma do zaproponowania najlepsze warunki i najkorzystniejsze składki. Na ubezpieczenie możemy się zdecydować już w momencie rozpoczęcia budowy nowego domu. Jest to opcja znacznie uproszczona, no ale w końcu ograniczona jest tylko do ochrony nagich murów budynku będącego w fazie powstawania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ