Dlaczego warto wybrać parawan nawannowy

Parawan nawannowy to szklana osłona, którą montuje się na wannie. Stosowanie jej łączy zalety korzystania z wanny i kabiny prysznicowej. Ma wiele plusów i nieliczne wady – zobacz, czy pasuje do Twojej łazienki i potrzeb Twojej rodziny.

Rodzaje parawanów nad wanną

W sklepach znajdziesz parawany wahadłowe, suwane na prowadnicach i harmonijkowe. Mogą mieć jedno lub więcej skrzydeł. Pasują do większości wanien, bez względu na materiał i wielkość, choć najłatwiej dobrać osłonę do wanny o prostokątnym kształcie. Z montażem takiej osłony można łatwo poradzić sobie samodzielnie.

Parawan nawannowy pozwala na wybór

Rozwiązanie tego typu jest bardzo wygodne. Pozwala brać prysznic równie komfortowo jak w kabinie prysznicowej. Dlatego jeśli lubisz szybki prysznic, ale nie chcesz odmówić sobie od czasu do czasu odprężającej kąpieli, wykorzystaj pomysł w swojej łazience.

dlaczego-warto-wybrac-parawan-nawannowy_2

Osłona na wannę pozwala oszczędzać miejsce w niewielkiej łazience

Nie masz miejsca równocześnie na wannę i prysznic? Szklana osłona pozwala na połączenie tych dwóch rozwiązań. W ten sposób zyskasz też więcej przestrzeni do przechowywania. Większość parawanów można wygodnie składać, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca, gdy nie są potrzebne. Niektóre z nich można otwierać nie tylko na zewnątrz, ale również do środka wanny, co ma znaczenie w pomieszczeniu o bardzo małym metrażu. Do tego nie zabierają cennej przestrzeni nad wanną, gdzie możesz umieścić na przykład suszarkę do rozwieszania prania lub wieszaki na ręczniki kąpielowe.

parawan_nawannowy

Łatwiejsze zachowanie porządku

Dzięki osłonie woda z prysznica nie chlapie na posadzkę, ale spływa po ściance do wanny. parawan nawannowy przydaje się też kiedy się kąpiesz, ponieważ nie zalejesz dzięki niemu podłogi. Jest wprost nieoceniony, kiedy z kąpieli korzystają dzieci – oszczędzi Ci sprzątania kałuży wody z podłogi po dziecięcych zabawach w wodzie.

Parawan nie zasłania światła

W niektórych łazienkach okno jest ulokowana w sąsiedztwie wanny lub tuż nad nią. Transparenty parawan na wannie nie zasłania światła, dzięki czemu pomieszczenie jest dobrze doświetlone. Dzięki temu nie zmniejsza go optycznie. Szkło odbija refleksy światła, co pasuje do nowoczesnego stylu urządzania łazienki. Na rynku znajdziesz parawany nawannowe o wykończeniu mlecznym, przezroczyste lub w nadruki – nowoczesne modele mogą stanowić świetne uzupełnienie stylu Twojej łazienki.

Minusy osłon na wannę?

Podobnie jak w przypadku kabiny prysznicowej, na osłonie będzie gromadzić się osad wapienny i po pewnym czasie może ona wyglądać nieestetycznie. Dlatego krople wody najlepiej sprzątać po każdej kąpieli za pomocą ściągaczki do mycia szyb. Jeśli wejdzie Ci to w nawyk, regularne sprzątanie łazienki nie będzie trudnością. Aby zminimalizować ryzyko osadzania się zabrudzeń, możesz zastosować również specjalne filtry węglowe w słuchawce prysznicowe, które zmiękczą wodę i pozwolą zachować taflę parawanu w idealnej czystości.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ