hydraulik

Czasami zdarza się, że zapcha nam się rura w zlewie. Wtedy trzeba ją przepchać, a zazwyczaj nie lubimy tego zajęcia. Nie zawsze tez mamy pod ręką środki chemiczne, które zostały stworzone do tego celu. Na szczęście istnieją domowe sposoby na przepychanie rur, które nie tylko są bardzo skuteczne, ale także proste w wykonaniu.

Udrażnianie rur może przestać być dla nas problemem. Wystarczy, że będziemy wiedzieć w jaki sposób zrobić to skutecznie. Istnieje wiele domowych sposobów, które pomogą nam w tej czynności. Wcale nie musimy używać chemicznych środków.

Najbardziej znany sposób to wsypanie sody oczyszczonej do rury i zalanie octem. Następnie zależy zakryć odpływ i chwilę poczekać. Po pewnym czasie mikstura zaczyna działać i rura zostaje przepchana. Będziemy to słyszeć, ponieważ pojawi się charakterystyczny dźwięk oraz zauważymy bąbelki. Po pół godziny wystarczy zagotować wodę i wlać ją do rury. Ponownie zakryjmy odpływ i zostawmy na chwilę. Takie odtykanie rur powinno być skuteczne. Jeżeli jednak nie udało nam się odetkać rur, to powinniśmy całą czynność powtórzyć od początku. Być może po prostu nasze rury są bardzo zapchane i potrzeba więcej zrobić, żeby się odetkały.

Nasze mamy i babcie używały również sody oczyszczonej i soli do udrażniania rur. Wszystkie czynności wykonujemy tak samo jak w przypadku sody oczyszczonej i octu. Ciekawym domowym pomysłem na odetkanie rury jest wrzucenie do odpływu aspiryny i zalanie jej octem. Podobno rezultat jest błyskawiczny. Oczywiście po pewnym czasie należy zalać odpływ gorącą wodą.

Jak widać domowych sposobów na odetkanie rur jest sporo. Nie musimy więc używać chemicznych środków, ani prosić znajomych o pomoc. Sami możemy odetkać rury, ponieważ nie jest to takie trudne, a zazwyczaj mamy w domu produkty, które nam w tym skutecznie pomogą. Oczywiście może się zdarzyć, że nasze rury są wyjątkowo zapchane i nie pomogą domowe sposoby ani silne środki chemiczne. Wtedy będzie trzeba poprosić o pomoc profesjonalistę, który przyjedzie i z całą pewnością szybko rozwiąże nasz problem.

Przepychanie rur nie jest miłym obowiązkiem. Niestety od czasu do czasu taką czynność wykonuje każdy. Nasze rury czasem się zapychają i musimy sobie poradzić z tym problemem. Oczywiście najlepiej dbać o to, żeby w odpływie nie znalazły się resztki jedzenia oraz inne rzeczy. Jednak nie zawsze jesteśmy wstanie tego dopilnować. W szczególności jest to trudne gdy w mieszkaniu znajduje się kilka osób. Wtedy raczej trzeba się nastawić, że co pewien czas będzie konieczne przepychanie rury.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ