Donice: tego nie może zabraknąć w żadnym domu ani biurze

0
898

Kwiaty znajdują się w naszym otoczeniu praktycznie na każdym kroku. Z chęcią wykorzystujemy je w naszych domach i na tarasach, ale także w biurach lub innych miejscach pracy. Coraz częściej niejeden deweloper decyduje się na ich ustawienie także wokół budynku mieszkalnego, co dodaje mu eleganckiego i jednocześnie bardziej przytulnego klimatu. Każda roślina potrzebuje przy tym odpowiedniej donicy. Zobaczmy zatem, które mogą okazać się najkorzystniejsze w twoim otoczeniu.

Donice mrozoodprone

Pierwsza i najważniejsza kategoria donic to te, które wykorzystywane są w przestrzeni zewnętrznej. Niezależnie od tego, czy mają znaleźć się na tarasie, czy stanąć przed apartamentowcem lub w firmowym ogródku, muszę spełniać szereg wymagań, aby jak najdłużej pełniły swoją funkcję. Przede wszystkim muszą być więc odporne na działanie najbardziej niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak mróz i śnieg. Wilgoć nie może w nie wsiąkać, ponieważ mogłoby to spowodować szybkie ich pękanie w chwili spadku temperatur. Powinny także posiadać odpowiednią sprężystość i rozszerzalność temperaturową, która uchroni je przed podobnymi uszkodzeniami. Donice mrozoodporne, ze względu na to, iż znajdują się na terenie zewnętrznym przez cały rok, powinny być także odporne na działanie promieni słonecznych, w szczególności tych, które silnie operują latem. Pod ich wpływem nie powinien zmieniać się ich kolor ani właściwości, co także wpłynie na zachowanie ich pięknego wyglądu i doskonałego stanu przez wiele długich lat.

Nowoczesne donice do salonu lub biura

Oprócz typowych donic ogrodowych czy tarasowych, warto sięgnąć także o donice dedykowane do wnętrz. W tym przypadku, ze względu na to, iż nie są one tak narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne, nie muszą odznaczać się odpornością na mróz czy inne warunki atmosferyczne.

Nie oznacza to jednak, że do pomieszczeń można wybrać pierwsze z brzegu naczynia. Wręcz przeciwnie, ze względu na to, iż towarzyszyć będą nam każdego dnia, najlepiej będzie zdecydować się na te, które mają styl idealnie zgodny z wystrojem całego pomieszczenia. Istnieją w tym przypadku dwie istotne możliwości.

Pierwszym wyborem może być sięgnięcie po stonowane, donice, które stanowią idealne uzupełnienie kolorystyki całego pomieszczenia. Mogą wtopić się w tło lub zostać dostosowane do barwy dominującej pośród mebli.

Drugim sposobem umieszczenia donic w salonie czy biurze jest wybór naczyń designerskich, które zamiast ukrywać się w pomieszczeniu, będą się w nim wyróżniać. Ich nietypowy, elegancki wygląd będzie wówczas ozdobą i zaletą. W efekcie mogą stać się nawet jednymi z najważniejszych punktów danego wnętrza i pozwolą na podkreślenie w nim tego, co najbardziej istotne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ