Drewniane palety są doskonałe nie tylko w transporcie i na budowie, mają również wiele zastosowań w aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrz, zupełnie jak moda, ma swoje trendy, które zmieniają się, co jakiś czas. Oczywiście wiele zależy od gustu właścicieli mieszkania czy domu, ich ulubionej kolorystyki, oczekiwań i budżetu, jakim dysponują. Jednak coraz częściej można zaobserwować zamiłowanie do wplatania w wystrój przedmiotów, które na pierwszy rzut oka, sprawiają wrażenie rzeczy ,,nie z tej bajki’’. W taki sposób na salony (dosłownie i w przenośni) weszły drewniane palety.

Drewniane palety? Co to takiego?

Paleta to inaczej platforma, która jest wykonana z drewna (lub innego tworzywa) i służy do przenoszenia i przechowywania różnego rodzaju towarów. Często można je zobaczyć przy sklepach, w czasie realizowania dostaw, najczęściej ,,w towarzystwie’’ wózków widłowych. Ich główną zaletą jest wytrzymałość – znoszą obciążenie do 1000-1500 kg. Poza tym świetnie nadają się do przewożenia i składowania wielu różnych towarów, ich kształt pozwala na oszczędzanie przestrzeni i dobre rozplanowanie rozmieszczenia różnych przedmiotów.

Typowa paleta to tzw. europaleta, której wymiary wynoszą 1200x800x144, ale w firmie oferującej sprzedaż palet Pako-Bud istnieje również możliwość wykonania palet niestandardowych, na specjalne życzenie klienta.

W ofercie znajdziemy również palety:

  • drewniane lite,
  • pokryte płytą,
  • dwu- i czterowjazdowe.

Warto dodać, że wszystkie produkty Pako-Bud charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne, a ponadto są lekkie i stabilne.

Meble z palet to doskonała alternatywa dla tradycyjnego wystroju wnętrza

Drewniane palety doskonale sprawdzają się również jako meble lub ich niektóre części. Jeśli myślimy o umieszczeniu takich przedmiotów w naszym mieszkaniu czy domu, warto postawić na sprawdzonego producenta palet, który produkuje je z drewna najwyższej jakości (np.   www.pakobud.com.pl), ponieważ tylko takie sprawdzą się jako część umeblowania.

Jeśli chodzi o zastosowania, to ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia, ale bez wątpienia największą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju stoły i stoliki wykonane właśnie z palet.

Jednak z powodzeniem można z nich wykonać:

  • stelaż i zagłówek łóżka,
  • półkę na książki (paleta w pozycji pionowej),
  • wieszak,
  • siedzisko,
  • altankę,
  • podest w ogródku,
  • biurko,
  • szafkę nocną,
  • krzesła,
  • organizer,
  • różnego rodzaju skrzynie i pojemniki.

Jak widać drewniane palety mają bardzo wiele zastosowań, można je skręcać, sklejać, ciąć, malować, itd. Właściwie nie ma żadnych ograniczeń, ale trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu takiej palety (zanim zaczniemy coś z niej budować). Na początek należy ją dobrze wyczyścić i osuszyć, a także usunąć z niej wszelkie nierówności, drzazgi i sęki (najlepiej zrobić to przy pomocy szlifierki lub papieru ściernego). Następnie warto drewno zagruntować, chociaż nie jest to konieczne – wszystko zależy od tego, czy i czym chcemy palety pomalować. Meble zrobione z palet są bardzo efektowne i nietuzinkowe, mogą z powodzeniem ożywić wnętrze i nadać mu charakteru – wystarczy odrobina własnej pracy, inwencji i cierpliwości.

Pamiętajmy, że bez względu na to, jakie są nasze potrzeby, zawsze warto stawiać na sprawdzonego producenta palet, który wykonuje je z należytą starannością. Wtedy mamy pewność, że produkt spełni swoje zadanie, będzie wytrzymały i odporny na działanie niepożądanych czynników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ