Drewno w nowoczesnym mieszkaniu

Jeżeli dotychczas drewniane podłogi, meble i dodatki kojarzyły Ci się ze starymi domami w tradycyjnym stylu, to czas odświeżyć swoją wiedzę na temat urządzania wnętrz. Drewno świetnie sprawdza się także w nowoczesnych stylizacjach.

Drewno, naturalne i piękne, ekologiczne i przytulne. Pozwala na ogrzanie wizerunku mieszkania – nawet tego nowego, w którym życie rodzinne dopiero będzie się rozwijać. Moda na drewno właściwie nigdy się nie kończy, a dzięki zaskakującym połączeniom z innymi materiałami możliwości wykorzystania drewna w odważnych aranżacjach są właściwie nieskończone.

Drewno jest materiałem neutralnym, może stanowić zaledwie dodatek, akcent, „kropkę nad i”, ale równie dobrze może być również głównym materiałem użytym do ozdobienia pomieszczenia. Dziś bardzo modne jest „prawdziwe” drewno – nie ciosane równo drewniane deski, ale całe fragmenty drewna, jedynie wypolerowane. Sęki, widoczne usłojenie – właśnie to króluje na obecnych wystawach i w katalogach wnętrz. Taki naturalny blat wykonany z przekroju pnia świetnie łączy się z metalowymi nogami, może być też przykryty cienką warstwą szkła.  Z jednej strony zabezpieczy to miękką i dość  łatwą do uszkodzenia strukturę drewna, z drugiej zaś dodatkowo wyeksponuje drewno i sprawi, że będzie wyglądało nieco jak eksponat w gablocie.

Drewno świetnie łączy się z różnymi metalami. Błyszczące i szare materiały sprawią, że drewno wyda się bardziej nowoczesne, podczas gdy mosiądz i postarzane złoto dodadzą drewnu głębi i szlachetnego charakteru. Drewno da się zastosować w każdym pomieszczeniu – dziś dzięki nowoczesnym materiałom chroniącym drewno można używać go także w kuchni i łazience.

Drewno na ściany

Nawet jeżeli kupujesz nowe mieszkanie i nie masz ochoty na sztukaterię na ścianach, możesz przemyśleć wyłożenie ścian drewnem. Dziś istnieją na to zupełnie nowe sposoby. Na przykład we wspomnianych wyżej kuchniach modnym rozwiązaniem jest obecnie wykładanie ścian tym samym drewnem, które zostało użyte do wykonania frontów szafek. W efekcie powstaje monolityczna powierzchnia, co daje bardzo ciekawy i nowoczesny efekt. Również inne ściany można ozdobić drewnem, choć obecnie raczej radzi się wybrać w tym celu jedną ścianę (lub jakiś jej fragment). Na rynku znajduje się wiele płyt ściennych drewnianych, które po prostu przykleja się do ściany lub wiesza na specjalnych aluminiowych konstrukcjach.

Idealną cechą drewna jest fakt, że zawsze jest na czasie i łatwo adaptuje się do zmieniających się mód. Jeżeli właśnie planujesz zakup nowego mieszkania (np. od dewelopera Trojan.Katowice.pl) możesz śmiało zainwestować w drewniane meble i dodatki, które za kilka lat odmienisz za pomocą prostych ozdób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ