Działki w Mrągowie

Mazury, to region leżący w północno-wschodniej Polsce na trasie pomiędzy Białymstokiem, a Augustowem. Bardzo często słyszymy o tym regionie w kontekście jezior i wypoczynku. Gdyż Warmia i Mazury obfitują w liczne jeziora, które są mniej lub bardziej znane. Jak Śniardwy, które jest największym jeziorem nie tylko na Mazurach, lecz w całej Polsce. Jezioro wykształcone zostało przez zlodowacenie, które miało miejsce około 15 tysięcy lat temu.

Innym wielkim jeziorem na Mazurach są Mamry, które posiadają największą objętość ze wszystkich jezior w Polsce. Jest jeszcze znane z piosenki country Jezioro Czos znajdujące się niedaleko Mrągowa. Do największych miast mazurskich należy dobrze znana wielu osobom Ostruda. Należy też Giżycko, Ełk, Ketrzyn, oraz Mrągowo. Mrągowo, to miasto leżące w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to miasto niezbyt duże, choć powiatowe zamieszkałe przez około 22 tysiące mieszkańców. Mrągowo, to ciekawe miejsce wypoczynkowe. Dlatego działki w Mrągowie są chętnie nabywane przez osoby pragnące zamieszkać na Mazurach.

Prowadzić biznes turystyczny i żyć z agroturystyki. I przy okazji samemu korzystać z dostępu do wody w mazurskich jeziorach. Potencjał w Mrągowie tkwi właśnie w agroturystyce. Gdyż wielki przemysł w tym mieście się nie rozwija. Jest co prawda przemysł drzewny, odzieżowy i mleczarski, ale nie na taką skalę, aby wypromować miasto. Wypromować go mogą tylko jeziora i turystyka. I tak się dzieje od wielu lat. Mrągowo wchodzi w skład tak zwanej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W samym Mrągowie znajdują się trzy wielkie jeziora, jak Jezioro Czos, Jezioro Male i Jezioro Sołtysko. Na północ od Mrągowa znajduje się malownicze Jezioro Juno łączące się z Jeziorem Czos. Poeta napisał słowa piosenki, a piosenkarz śpiewał, że wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa. Do Mrągowa nad Jezioro Czos. Bo właśnie w Mrągowie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country. I nie tylko.

Do atrakcji Mrągowa trzeba poza wspomnianym festiwalem zaliczyć również Mazurską Noc Kabaretową, która ściąga nie tylko mieszkańców tego miasta i wczasowiczów, lecz również fanów z całej Polski. Jak również Festiwal Kultury Kresowej, czy Disco pod Żaglami. To wszystko sprawia, że Mrągowo jest atrakcyjnym miejscem nie tylko do wypoczynku, lecz także do zakupu działki w Mrągowie, zbudowaniu domu i zamieszkaniu w tym mieście na stałe.

Mrągowo ma długą historię. Pierwsze wzmianki o Mrągowie pochodzą z czternastego wieku mówiące o tym, że istniała tu osada krzyżacka. Na początku piętnastego wieku miejscowość otrzymała prawa miejskie od wielkiego mistrza krzyżackiego von Jungingena. I tak do drugiej wojny światowej miasto należało do tak zwanych Prus Wschodnich. Dopiero potem znalazło się w rękach polskich. Dziś Mrągowo zaprasza do zwiedzenia i proponuje swoje atrakcje, jak Ratusz, dawne kamieniczki, Strażnicę Bośniacką, Wieżę Bismarcka, promenadę, molo i amfiteatr nad Jeziorem Czos, oraz Górę Czterech Wiatrów nad jeziorem. A także kamienicę Rabina, zabytkowe cmentarze, Kościoły Katolickie i Cerkiew Prawosławną zbudowaną pod koniec dziewiętnastego wieku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ