Eleganckie lampy do domu

Oświetlenie domu to jedna z najważniejszych kwestii, a jednocześnie jedna z najtrudniejszych do rozpracowania oraz dobrania. Najważniejsze to wiedzieć jakie funkcje ma spełniać lampa w danym miejscu, oraz czy będzie pasowała do wystroju. Jakie kryteria powinna spełniać lampa i jak dobierać je do wnętrza?

Lampa w przedpokoju

W przedpokoju światła muszą być mocne, ale również dość dyskretne. Doskonale w przedpokoju sprawdzają się plafony. Dają dużo światła, dzięki czemu łatwo jest się ubrać i znaleźć wszystkie rzeczy niezbędne do wyjścia z domu. Ponadto są łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli od wejścia chcemy zaciekawić oraz pobudzić wyobraźnię gości, dobrym pomysłem jest zamontowanie lampy o geometrycznym kształcie oraz żarówki w stylu retro.

Lampa w kuchni

W kuchni odbywa się większość ważnych czynności związanych z życiem domowników. Dlatego ważne jest by znalazło się tu oprócz górnego oświetlenia, również kilka pomniejszych. Wciąż z mody nie wychodzą efektowne, dające delikatne światło lampy wiszące. Mogą być powieszone na przykład nad stołem. Dzięki temu sprzyjają atmosferze intymności podczas rodzinnych posiłków i rozmów.

Lampa w łazience

Sprawdzają się tu najlepiej pomniejsze oświetlenia, lecz ważne jest, by by były również dość mocne, by łatwo było zrobić makijaż lub dokładnie się ogolić. Wobec tego dobrze sprawdzą się płaskie oraz ukryte w zabudowaniu luster i mebli łazienkowych lampki oraz kinkiety. Bardzo dobrym rozwiązaniem do łazienki są specjalne reflektory – dzięki nim światło łatwo nakierować w danym kierunku.

Lampa do salonu

Tu zawsze ktoś odpoczywa, przyjmuje gości, rozmawia lub czyta. Tyle czynności wymaga, by oświetlenie pozwalało się skupić. Salon to miejsce, gdzie bardzo dobrze sprawdzają się lampy stojące – są przenośne, a użytkownicy łatwo nakierują światło na książkę lub gazetę.

Lampa do sypialni

Tutaj ważne są przede wszystkim nocne lampki, pozwalające pracować lub czytać przed snem. O romantyczny i wyciszający klimat zadba lampa światłowodowa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ