Elektryczne ogrzewanie

Czy ogrzewanie elektryczne może być wydajne, wygodne w użytkowaniu i niedrogie? – Okazuje się, że tak, jeśli wybierzemy odpowiednie urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele grzejników elektrycznych. Nie wszystkie jednak spełniają oczekiwania użytkowników. Niektóre na skutek wysokiego poboru mocy, a co za tym idzie nadwyrężających wyraźnie domowy budżet rachunkach za prąd, mają więcej przeciwników niż zwolenników. Są jednak i takie, które stanowią ciekawą alternatywę dla nowoczesnych systemów grzewczych i skutecznie przekonują do siebie coraz więcej osób.

Ogrzewanie elektryczne może mieć sporo zalet i doskonale spełniać się w roli głównego albo uzupełniającego systemu grzewczego. Aby nie zawiodło zaufania inwestora, powinien wybrać nowoczesne urządzenie, które zbiera pozytywne opinie. Jako przykład można tu podać urządzenie Klima, które zostało nagrodzone Złotym Filarem Budownictwa za zajęcie 1. miejsca w kategorii Urządzenia i instalacje grzewcze na 56. Międzynarodowych Targach Budownictwa Jesień 2019 oraz 21. Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019.

Czym są grzejniki Klima?

Aby lepiej zrozumieć, jak działają grzejniki Klima, należy poznać priorytety, jakimi kierował się producent przy ich projektowaniu. Istotną kwestią było dla niego stworzenie urządzenia, które będzie wygodne w użytkowaniu i niedrogie w eksploatacji. W jego zamyśle grzejniki Klima miały stać się powszechnie dostępne dla użytkowników o średnio zasobnym portfelu. Dziś z czystym sumieniem może sobie powiedzieć, że to się udało.

Grzejniki Klima są urządzeniami hybrydowymi, w których zastosowano dwa niezależne systemy grzewcze. Ich działanie wzajemnie uzupełnia się w taki sposób, by urządzenie działało najbardziej efektywnie jak to możliwe. Wykorzystane w jednej obudowie ogrzewanie konwekcyjne i podczerwone sterowane jest za pomocą inteligentnego termostatu. Jego zdaniem jest zawiadywanie urządzeniem i decydowanie, który z systemów powinien działać w danym momencie. Priorytetowo w Klimie zostało potraktowane ogrzewanie podczerwone, które cechuje się niskim poborem mocy. Ogrzewanie konwekcyjne załącz się wtedy, gdy zachodzi konieczność podniesienia temperatury we wnętrzu. W efekcie producentowi udało się wydobyć największe zalety każdego z tych systemów i sprawić, że urządzenie jest skuteczne, wydajne i stosunkowo niedrogie w eksploatacji.

Dodatkowe atuty

Zastosowanie w jednym urządzeniu dwóch niezależnych i wzajemnie uzupełniających się systemów to nie jedyne atuty. Producent postanowił bowiem wprowadzić szereg funkcjonalności, które z jednej strony poprawiają komfort użytkowania, z drugiej mają wpływ na dodatkowe obniżenie zużycia energii. Opisano je dokładnie na stronie Econovli – dystrybutora tych urządzeń. Zgodnie z informacjami, które możemy tam znaleźć, urządzenie zapobiega ogrzewaniu pustych pomieszczeń, a także wnętrz, w których pozostawiono otwarte okna. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na znaczne oszczędności energii. Zaletą jest też możliwość bieżącego monitorowania zużycia energii oraz programowania urządzenia. Grzejnik Klima jest przy tym prosty w użytkowaniu i bardzo estetyczny. Dzięki temu doskonale wygląda nawet w pomieszczeniach o charakterze reprezentacyjnym.

Atuty grzejników Klima sprawiają, że coraz więcej osób przekonuje się do ogrzewania elektrycznego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ