Filtrowanie wody w butelce sposobem na lepsze zdrowie

Picie wody ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Uczestniczy ona we wszystkich procesach, które zachodzą w ludzkim organizmie. Jest nieoceniona, jeśli chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pomaga także w zwalczaniu różnych dolegliwości żołądkowo – jelitowych. Istotne jest jednak, aby była to woda jak najlepsza, krystalicznie czysta i naturalna, bez sztucznych dodatków i cukru. Nie każdy z nas ma jednak odwagę wypić wodę z kranu, dlatego warto zaopatrzyć się w butelkę filtrującą.

Woda – niezbędna do życia

Człowiek składa się w 70% z wody. Woda jest niezbędna do życia, dlatego ludzie są w stanie przetrwać bez niej tylko kilka dni. Dzięki niej organizm poprawnie funkcjonuje, gdyż wszystkie procesy przebiegają z jej uczestnictwem.

Picie wody sprawia, że organizm lepiej pracuje, a toksyny, które się w nim znalazły, są wydalane. Według WHO dzienne zapotrzebowanie na wodę wynosi 3 litry. W upalne dni albo w czasie mrozu powinno wypijać się jej nawet 4 litry. Tak duża ilość wypijanej wody jest również niezbędna dla osób, które trenują i starają się zrzucić zbędne kilogramy, bądź tych, którzy spożywają alkohol albo duże ilości kawy.

Woda a odchudzanie

Jeżeli chcesz pozbyć się nadmiaru tłuszczu, powinieneś odstawić napoje kolorowe i gazowane, a zdecydować się na zdrową i pozbawioną kalorii wodę. Według badań przeprowadzonych w 2006 roku okazało się, że istotnie wpływa ona na utratę wagi. Co więcej, pomaga zahamować apetyt i powstrzymać pragnienie, w przeciwieństwie do popularnych napojów w butelkach.

Woda poprawia także stan zdrowia osób, które cierpią na problemy gastryczne, wynikające z powodu złych nawyków żywieniowych.

Czystość wody

Jeśli więc chcesz zacząć zdrowo się odżywiać, w twojej diecie nie powinno zabraknąć odpowiedniej ilości czystej, niegazowanej wody.

Niestety, w obecnych czasach coraz trudniej znaleźć wodę, która nie będzie zanieczyszczona różnymi, szkodliwymi substancjami. Dlatego warto zainteresować się możliwościami, jakie dają butelki filtrujące. Dzięki nim będziesz miał pewność, że pijesz świeżą, czystą wodę, która nie zawiera chloru, metali ciężkich i innych zanieczyszczeń.

Jak działa butelka filtrująca?

Wystarczy, że napełnisz ją wodą prosto z kranu, a filtr pomoże w unieszkodliwieniu toksyn, które mają niekorzystny wpływ na organizm ludzki. Na filtrze zatrzymają się także wszelkie ewentualne osady, które mogły dostać się do wody choćby podczas jej pompowania przez rury.

Wygodna i designerska butelka

Butelki filtrujące, dzięki specjalnemu designowi, pozwalają na zabranie ich ze sobą praktycznie wszędzie, niezależnie od tego, czy zamierzasz iść na trening do klubu fitness, na spacer czy wycieczkę rowerową.

Dzięki nim zaoszczędzisz również pieniądze, gdyż specjalne filtry wystarczają na bardzo długi czas. Przykładowo, 1 filtr Brita Microdisc pozwala na przefiltrowanie 150 litrów wody, co można by przełożyć na 100 butelek 1,5 litrowej wody mineralnej.

Producent butelek

Choć z pozoru wydaje się prostym urządzeniem, butelka z filtrem posiada specjalny, zaawansowany technologicznie filtr. Kupując ją, warto więc zwrócić uwagę na producenta i wybierać spośród tych, którzy mają największą renomę i doświadczenie.

Takimi firmami są oczywiście Brita i Dafi, które wiodą prym w produkcji różnego rodzaju filtrów. Mogą być one przeznaczone do specjalnych dzbanków filtrujących, butelek, ale także na montowane na krany. Ich produkty znaleźć można na stronie firmy AquaMelior, będącej oficjalnym dystrybutorem tych marek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ