dom

Wiele ludzi, którzy żyją w miastach w codziennym zgiełku pracy oraz pośpiechu i stresie, wręcz marzy o wyprowadzeniu się do domku jednorodzinnego na wieś. Piękny ogród, duża otwarta przestrzeń, brak sąsiada na dole, na górze, z lewej oraz z prawej strony. Można to opisać za pomocą dwóch słów spokój i harmonia. Tak jak wszystko jednak posiadanie domu rodzinnego ma również swoje minusy. Do tych większych Należy zdecydowanie dużo sprzątania. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/gdzie-latwiej-utrzymac-porzadek/

Ogród w domku jednorodzinnym to dużo pracy

Ogródki w domach jednorodzinnych to zazwyczaj bardzo duża ilość pracy czasu oraz poświęcenia które trzeba włożyć w to, aby ogródek wyglądał pięknie. Wymaga on nie tylko regularnego pielenia chwastów, ale oczywiście odświeżenia oraz koszenia trawy. W przypadku ogródka warzywnego lub ziołowego musimy dodatkowo dbać o naszą uprawę. Bez wątpienia Balkon jest to kolosalna różnica. Dbanie o niego nie wymaga od nas tak wiele uwagi oraz czasu. 

Jednak nie ma co porównywać z balkonu do całego ogródka.

Metraż 

Tutaj można to wziąć sobie po prostu na logikę faktem jest że w mieszkaniu o powierzchni 40 m2 z pewnością będzie dużo mniej sprzątania niż w domu rodzinnym w którym powierzchnia podłogi zajmuje 400 m2. 

Tak naprawdę nie ma tutaj jednak znaczenia czy mieszkasz w domu czy w w mieszkaniu, ponieważ możesz posiadać mały skromny domek na przedmieściach lub ogromne mieszkanie z bardzo duży metrażem w samym centrum miasta. Dom to jednak dużo większa swoboda oraz więcej prywatności. Chociaż wynajęcie dużego apartamentu trzypokojowego, również będzie bardzo komfortowe oraz będziemy czuli się tam swobodnie.

W domku jednorodzinnym prościej o organizacje

Domek jednorodzinny kojarzy się zazwyczaj z większym metrażem oraz komfortowym wnętrzem. Wiąże się to jednak z dużą ilością mebli oraz większymi gabarytowo szafami; komodami, schowkami na przechowywanie sprzętów do sprzątania. W małym metrażu nie mamy jednak pola do popisu. Do sypialni, w której ledwo mieści się dwuosobowe łóżko na pewno nie zmieści się wielka trzydrzwiowa szafa.

Zobacz też: http://www.ladnie-mieszkaj.pl/pomieszczenie-gospodarcze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ