Gdzie zamieszkać we Wrocławiu

Wrocław, stolica Dolnego Śląska to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Nowych mieszkańców przyciąga nie tylko piękna architektura i krajobrazy, ale również pełen możliwości rynek pracy oraz rozwinięty rynek nieruchomości. Nowe mieszkania we Wrocławiu powstają jak grzyby po deszcze, co daje wiele możliwości. Sprawdźmy, gdzie warto zamieszkać we Wrocławiu.

Deweloper we Wrocławiu – dzielnica Krzyki

Krzyki to jedna z najpopularniejszych dzielnic Wrocławia. Położona jest w południowej części miasta i wyróżnia się ogromną powierzchnią terenów zielonych, które idealnie nadają się na wypoczynek. Najlepiej nada się do tego Park Południowy – idealna propozycja dla rowerzystów i pasjonatów spacerów. Miłośnicy pływania mogą skorzystać z ogromnego aquaparku, a pasjonaci miejskiej architektury powinni odwiedzić jeden z najwyższych budynków w Polsce, czyli Sky Tower.

Ze względu na popularność dzielnicy Krzyki, chętnie inwestują w niej Wrocławscy deweloperzy, którzy budują w niej nowe mieszkania. Między innymi dlatego, cechą charakterystyczną tej okolicy są nowe osiedla mieszkaniowe. Na ich wybór najczęściej decydują się rodziny z dziećmi – doceniają oni bezpieczeństwo, rodzinny klimat i ogromną ilość terenów zielonych.

Wrocławskie Śródmieście

Śródmieście to ciekawa propozycja dla singli lub młodych par, które jeszcze nie mają dzieci. To tutaj kwitnie życie towarzyskie Wrocławia. Znajduje się tam ogromna liczba atrakcji turystycznych o różnym charakterze. – od średniowiecznych zabytków, po kluby, puby i miejsca rozrywkowe. Dla ludzi, którzy lubią spokojniejszy klimat są Ogród Japoński oraz ZOO. Ze względu na dobrą komunikację, ze śródmieścia można łatwo dojechać do dowolnego miejsca we Wrocławiu.

Dzielnicę tą wyróżnia także duża liczba nowych inwestycji. Niejeden deweloper we Wrocławiu chciałbym mieć w swoim portfolio wybudowanie nieruchomości w Śródmieściu. To ogromny prestiż nie tylko dla mieszkańców, ale również dla inwestorów.

Psie Pole

Psie Pole to wyjątkowa dzielnica, która znajduje się na obrzeżach miasta. Wyróżnia ją ogromna liczba łąk i pól. Trudno się temu dziwić. Do lat 30. poprzedniego wieku Psie Pole było odrębnym miasteczkiem znajdującym się w strefie podmiejskiej Wrocławia. Do dzisiaj Psie pole posiada własny niewielki ryneczek.

Dostęp do rozbudowanej infrastruktury, ścieżek rowerowych i ogromne tereny zielone sprawiają, że w okolicy tej chętnie kupują mieszkania rodziny z dziećmi. Nie jest to jednak dzielnica dla każdego. Sporym problemem dla wielu osób może być duża odległość od centrum Wrocławia – dojazd zajmuje od 30 do nawet 50 minut w godzinach szczytu

Mieszkania we Wrocławiu – dzielnica Fabryczna

Dzielnica Fabryczna to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów. Cały teren można podzielić na dwie części, gdzie linią graniczną jest obwodnica miasta. Jak łatwo się domyślić, obszary znajdujące się bliżej centrum są bardziej prestiżowe ze względu na lepszą infrastrukturę. Nie oznacza to jednak, że nie warto spojrzeć także na tereny po drugiej stronie obwodnicy. Co rusz powstają tam nowe osiedla, pełne podmiejskiego klimatu.

Znajdująca się w dzielnicy Fabrycznej obwodnica ułatwia wyjazd z miasta. Zakup tutaj mieszkania jest więc dobrą propozycją dla osób, które pracują pod miastem. Zupełnie inaczej wygląda to w kwestii dojazdu do centrum – trzeba szczerze powiedzieć, że chcąc dotrzeć do Starego Miasta trzeba będzie swoje odstać w korkach.

Te drobne niedogodności mają swoje odbicie w cenie. Każdy deweloper działający we Wrocławiu wie, że koszt mieszkania w dzielnicy Fabrycznej musi być niższy niż w okolicach centrum. Jest to więc doskonała propozycja dla osób, które nie chcą lub nie mogą wydać większych kwot na zakup mieszkania.

Podsumowanie

To oczywiście nie wszystkie dzielnice, które warto rozważyć przy zakupie mieszkania we Wrocławiu. Są to jednak najważniejsze i najczęściej wybierane tereny we Wrocławiu, dlatego należy zwrócić na nie uwagę w pierwszej kolejności – oferują one największą liczbę nowych inwestycji.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ