Światło jest w stanie znacząco zmienić obraz pomieszczenia, nadać mu zupełnie nowy rys. Wielu ludzi eksperymentuje z różnymi rodzajami światła, w tym również z girlandami. Najlepiej spisują się we wnętrzach klasycznych, oraz w tych urządzonych w stylu nowoczesnym. Oto przegląd najważniejszych informacji o tym rodzaju świateł.
Rodzaje girland
Kojarzą się przede wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia, lecz tak się spodobały, że weszły do użycia już na co dzień. Producenci girland szybko zauważyli rosnące nimi zainteresowanie i wprowadzili na rynek kilka ich rodzajów. Istnieją już girlandy z popularnymi ze względu na oszczędność żarówkami typu LED, ale również nie zabrakło tradycyjnych żarówek, dla tych, którzy wolą inny rodzaj światła. Bardzo popularne są tak zwane cotton balls, czyli girlandy wykonane z bawełny. Dają lekko przytłumione światło, doskonale komponujące się z mieszkaniami w stylu skandynawskim. Nic nie stoi na przeszkodzie by w różnych miejscach domu umieszczać inne rodzaje girland, w zależności od ich zastosowania oraz trwałości.
Umiejscowienie girland
Wiele zależy od fantazji, lecz najlepiej umieścić girlandy w takich miejscach jak sypialnia, kuchnia lub pokój dziecięcy. Światła dają poczucie bezpieczeństwa dzieciom, rozświetlają ciemność, dzięki czemu łatwiej jest się w niej poruszać, nawet gdy wszyscy już śpią. Cotton balls są utrzymane w pastelowych kolorach takich jak różowy, niebieski, odcienie szarości, dlatego doskonale wpisują się w najczęstsze kolory ścian w pokoju dziecięcym. W salonie mamy nieograniczone możliwości eksperymentowania z girlandami. Ciekawym pomysłem jest powieszenie ich jako dekoracji okna. Jednak idealnie nadają się również jako dekoracja ścian, sufitów oraz mebli. W sypialni girlandy tworzą wyciszający, nastrojowy klimat. Są bardziej bezpieczne niż na przykład zapalanie równie nastrojowych świeczek, ponieważ ryzyko pożaru jest bardzo niewielkie. Nic nie stanie się, jeśli zaśniemy zapominając o tym, by zgasić źródło światła.