W aranżację własnego domu czy mieszkania wkładamy ogromne ilości wysiłku i zaangażowania. Staramy się, żeby nasze wnętrza były urządzone ze smakiem, robiły wrażenie na gościach i zapewniały wygodne funkcjonowanie. Zazwyczaj skupiamy się na salonie i kuchni, które są najczęściej wykorzystywanymi pomieszczeniami. Pozostałe pokoje takie, jak jadalnia zdarza nam się traktować po macoszemu. Warto poświęcić jej nieco uwagi rozważnie wybierając wyposażenie i dodatki takie, jak zegar ścienny czy żyrandol.

Wygoda i funkcjonalność

Jadalnia jest pomieszczeniem stricte użytkowym, także funkcjonalność powinna stać na pierwszym miejscu. Wygoda i aspekty praktyczne powinny być podstawowym kryterium podczas wyboru wyposażenia. Dobrze by było, aby krzesła, które zakupimy dobrze prezentowały się w naszej jadalni, lecz przede wszystkim muszą zapewniać wysoki poziom komfortu. Nikt nie chciałby, aby któryś z naszych gości już po kilkudziesięciu minutach spędzonych za stołem narzekał na niewygody. Najlepiej wybrać wariant z miękkim siedziskiem i oparciem. W kwestii stołu warto postawić na model, który umożliwia rozłożenie za pomocą dodatkowego elementu, dzięki czemu w wyjątkowych sytuacjach będziemy w stanie powiększyć jego powierzchnię. Reszta wyposażenia w pomieszczeniu również powinna mieć praktyczny charakter. Gustowny zegar ścienny będzie doskonałym przykładem połączenia atrakcyjnego wyglądu i funkcjonalności. Warto postawić w jadalni niewielką szafkę, w której moglibyśmy trzymać zastawę dla gości.

Gustowne dodatki

Przed przystąpieniem do prac dekoracyjnych należy opracować koncepcję wystroju i ustalić, w jaki stylu będzie zegar ścienny czy obrazy, które wykorzystamy w naszej aranżacji. Dodatki powinny tworzyć spójną całość i uzupełniać się nawzajem. Nie wolno dopuścić do sytuacji, w której nowoczesne zegary ścienne umieszczamy w klasycznie urządzonej jadalni. Odpowiednie zestawienie wszystkich elementów i stworzenie całościowej kompozycji jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. W sklepach znajdziemy wiele sprzętów, które składają się na jednolity komplet. W ozdabianiu wnętrza nie należy popadać w przesadę i nadmiar dodatków, ponieważ może to przynieść efekt odwrotny, od zamierzonego. W przypadku, gdy na niewielkiej powierzchni umieścimy duży zegar ścienny oraz kilka obrazów może powstać wrażenie chaosu. Ciekawa dekoracja z pewnością zrobi duże wrażenie na gościach i sprawi, że z przyjemnością będziemy spędzać czas w naszej jadalni podczas rodzinnych obiadów i spotkań z przyjaciółmi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ