Jak osłonić taras od sąsiadów, wiatru, słońca, deszczu

Zaaranżowanie tarasu, który będzie stanowił idealne miejsce do wypoczynku, nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony ochrona przed sąsiadami czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi musi być kompleksowa, z drugiej strony nie możemy za bardzo zaciemnić przestrzeni. Do wyboru mamy wiele rozwiązań, pozostaje pytanie, jak wybrać właściwe?

Gotowe osłony tarasowe

Zdecydowana większość z nas wybiera gotowe osłony tarasowe, które są rozwiązaniem nie tylko ekonomicznym, ale również pozwalającym oszczędzić sporo cennego czasu. Do wyboru mamy różnego typu rolety tarasowe. Dobierając je, warto zwrócić uwagę na rodzaj i kolor wykorzystanej tkaniny. Jeśli chcemy uniknąć nadmiernego zaciemnienia tarasu, zdecydujmy się na rolety w jaśniejszych barwach. Bardzo istotny jest też kąt nachylenia oraz szerokość i głębokość rolety. Żaluzja tarasowa może być też wyposażona w kasetę, która chroni przed czynnikami, takimi jak deszcz czy śnieg. Materiał markizy jest zamocowany na ramionach markizy, które powodują jej rozwinięcie lub zwinięcie. Żaluzję tarasową możemy obsługiwać ręcznie, lecz coraz większą popularnością cieszą się modele, które sterowane są za pomocą silnika z dołączonym pilotem. Takie rozwiązanie jest jednak nieco droższe. Warto rozważyć również zakup moskitiery tarasowej, której cena jest stosunkowo niska. Moskitiera tarasowa sprawdzi się natomiast przede wszystkim w przypadku drzwi wejściowych. Chroni ona nie tyle od słońca czy sąsiadów, a od owadów- dzięki moskitierze unikniemy w domu nieproszonych gości, których w dodatku trudno wypłoszyć.

Jak osłonić taras od góry?

Większość z nas skupia się na osłonięciu tarasu z boku, jednak bardzo istotną kwestią jest także odpowiednie zadaszenie, które chroni głównie przed słońcem, deszczem czy śniegiem. Czasami występuje ono naturalnie i wynika z konstrukcji domu- na przykład, gdy balkon lub wysunięta część budynku osłania taras. Jeśli jednak znajduje się on pod chmurką, to mamy do wyboru kilka różnych sposobów jego zadaszenia. Możemy to zrobić za pomocą:

– parasoli ogrodowych- ważne, aby miały one solidną podstawę, dzięki której będą odporne na wiatr,
– markizy zamontowanej do ściany domu- w sklepach dostępne są gotowe modele, lecz w razie potrzeby można też zamówić markizy na wymiar,
– tkanin rozpiętych na słupkach,
– zadaszeń żaluzjowe,
– płyt poliwęglanowych.

Każde rozwiązanie, jakie wybierzemy dla swojego tarasu, związane jest z innymi kosztami oraz czasem montażu. Warto więc, wybierając odpowiednią osłonę, skupić się przede wszystkim na własnych potrzebach oraz możliwościach finansowych.

Jeśli szukasz profesjonalnych osłon tarasowych, sprawdź ofertę producenta https://anwis.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ