Jak tanio odświeżyć meble kuchenne?

Meble kuchenne są szczególnie narażone na zniszczenia i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Częste użytkowanie sprawia, że na frontach szafek pojawiają się nieestetyczne rysy, odpryski i dziury powstałe między innymi poprzez uderzenia ostrymi narzędziami.

Wiele osób zastanawia się, jak tanio odświeżyć meble kuchenne. Sposobów jest bardzo dużo, chociaż najszybszą i najwygodniejszą metodą jest naklejenie specjalnej folii. Sklepy i markety oferują bardzo bogaty wybór folii samoprzylepnych w wielu niebanalnych wzorach i kolorach. Niewątpliwą zaletą jest również niski koszt folii, gdyż za metr wybranego produktu należy zapłacić zaledwie kilkanaście złotych. Folię w swojej ofercie mają także liczne sklepy internetowe. Czas oczekiwania na dostawę wynosi zwykle kilka dni roboczych. Do zamówienia często dołączona jest specjalnie wyprofilowana szpatułka, która ułatwia naklejanie i usuwanie bąbelków powietrza.

Szukając sposobów jak odnowić meble kuchenne przy pomocy folii samoprzylepnej warto zapoznać się z licznymi filmami instruktażowymi zamieszczonymi w internecie przez specjalistów. Na filmach krok po kroku opisany jest cały proces przygotowania frontów oraz oklejanie mebli kuchennych.

Na samym początku prac fronty szafek dobrze jest odkręcić i dokładnie wyszlifować, aby pozbyć się tłustej warstwy i ułatwić przyklejanie się folii. Do tego celu można użyć papieru ściernego o średniej grubości lub dedykowanej szlifierki. Warto pamiętać również o odkręceniu uchwytów, aby w szybki sposób pokryć folią całą powierzchnię drzwiczek.

Najlepszy efekt uzyskuje się poprzez oklejenie frontu jednym kawałkiem folii. Łączenia prezentują się bardzo nieestetycznie i sprawiają, że folia po pewnym czasie zacznie odchodzić od drzwiczek. Aby odmienić wygląd swojej kuchni oprócz oklejenia frontów folią dobrze jest pomyśleć również o zmianie uchwytów.

Uchwyty o nowoczesnym wyglądzie sprawią, że meble będą prezentowały się bardzo modnie. Do wyboru są modele w kształcie muszelek, kolorowe gałki lub całkowicie proste uchwyty w kolorze mosiądzu, srebra lub czerni. By zamówić uchwyty w odpowiednim rozmiarze należy dokładnie zmierzyć rozstaw otworów w drzwiczkach. Uchwyty w zależności od wybranego modelu i producenta mieszczą się w przedziale cenowym od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych za sztukę. Dobrą alternatywą dla tradycyjnych uchwytów jest zamontowanie specjalnego magnesu, który umożliwia zamykanie i otwieranie szafek bądź szuflad poprzez docisk. Magnes jest całkowicie niewidoczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ