Jak udekorować salon w stylu industrialnym

Moda na aranżacje wnętrz w stylu industrialnym nie przemija. Co więcej, wcale nie musisz być właścicielem mieszkania w starej kamienicy, czy też w po fabrykanckim budynku, aby urządzić wymarzony loft. Minimalizm, którym cechuje się ten styl, można łatwo osiągnąć. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad, jakie obowiązują przy aranżacji wnętrz w stylu industrialnym. Najważniejsze z nich jest otwarta przestrzeń, dużo naturalnego światła i jak najmniej mebli i dodatków. Zatem, jak udekorować salon, aby przypominał po industrialny loft?

Minimalizm to podstawa!

Jedną z głównych zasad stylu industrialnego jest minimalizm. Salon urządzony w tym klimacie powinien być przestronny, utrzymany w chłodnych, najlepiej monochromatycznych barwach. Beton, stal, cegła i inne, kojarzone ze starymi fabrykami materiały to nieodłączne dodatki, jakie koniecznie powinny się znaleźć w pomieszczeniach utrzymanych w stylu industrialnym. Świetnym rozwiązaniem będą płyty betonowe do salonu. Udekorowane nim ściany zdecydowanie podkreślą niepowtarzalny, surowy charakteru tego wnętrza.

Surowy beton- idealna dekoracja salonu w stylu loftowym

Wszelkie odcienie szarości idealnie podkreślają charakter wnętrz urządzonych w stylu industrialnym. Szare, surowe płyty betonowe do salonu nie tylko mają zatem odpowiedni kolor, ale również właściwą, idealnie wpasowującą się w ten styl fakturę. To aktualnie jeden z najmodniejszych materiałów wykończeniowych. Doskonale oddaje klimat po fabrykanckich wnętrz. Jest też niezwykle designerską dekoracją ścian.

Proste, funkcjonalne meble i designerskie dodatki

We wnętrzu urządzonym w stylu industrialnym nie tylko powinny się znaleźć płyty betonowe. Do salonu koniecznie należy wstawić odpowiednie meble. Najlepiej sprawdzą się proste, funkcjonalne elementy wyposażenia. Salon w loftowym stylu nie może być bowiem przytłoczony dużą ilością mebli. Z pewnością powinien zostać wyposażony w wielozadaniową, wygodną kanapa, najlepiej w jasnej, kontrastującej ze ścianami kolorystyce. Będzie nie tylko miejscem do wypoczynku przed telewizorem, ale zapewni komfortowy sen.

W salonie w stylu industrialnym musi być dużo światła. Odpowiednie oświetlenie świetnie podkreśli charakter tego wnętrza. Idealnym rozwiązaniem będą lampy o surowym, wyrazistym designie, najlepiej wykonane z metalu. Świetną dekoracją będzie też lustro w metalowej oprawie, które optycznie powiększy wnętrze. W lotowym salonie musi się też znaleźć miejsce na stylowe, metalowe regały z drewnianymi półkami. Będą doskonale kontrastować z surowymi, betonowymi ścianami. Sprawdzą się też, jako miejsce do wyeksponowania designerskich dodatków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ