biuro w domu

Praca zdalna, a więc praca w domu, jest w obecnej sytuacji pandemicznej czymś bardzo powszechnym. Nawet firmy, którym do tej pory trudno było sobie wyobrazić, że mogą funkcjonować poza biurem, odesłały pracowników do domów i pozwoliły na pracę przez internet. W związku z tym wiele osób stanęło przed wyzwaniem polegającym na stworzeniu sobie miejsca pracy w zaciszu własnego mieszkania. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji i szukasz dobrych rad, jak urządzić biuro w domu, to mamy kilka ciekawych pomysłów.

Praca w domu – co jest do tego potrzebne?

Podstawą pracy w domu, a więc pracy online, jest komputer oraz dostęp do internetu. Sprzęt komputerowy oraz ewentualnie telefon służbowy musi zapewnić nam pracodawca, my natomiast musimy zająć się całą resztą. Kluczową kwestią jest wybranie miejsca, w którym będziemy mieli ciszę i spokój, aby móc w skupieniu wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Na pewno łatwiej będzie znaleźć taki cichy kąt osobom mieszkającym w domu lub dużym mieszkaniu, w którym można na biuro przeznaczyć np. pokój gościnny. Jeśli nie posiadamy takiego pomieszczenia, musimy zastanowić się, gdzie uda nam się postawić przynajmniej biurko i wygodny fotel.

Jak urządzić domowe biuro?

Bardzo ważne jest, aby czuć się dobrze w miejscu pracy. Dlatego też domowe biuro należy urządzić w ten sposób, by otoczenie nas nie rozpraszało, ale przy tym było dla nas przyjazne. Starajmy się nie przytłoczyć pomieszczenia zbyt dużą ilością rzeczy, unikajmy trzymania na biurku niepotrzebnych przedmiotów, bibelotów. W kwestii tego, jak urządzić domowe biuro podpowie Ci też poradnik na biurka.com.pl, warto też poszukać inspiracji na blogach.

Praca zdalna ma wiele zalet, wymaga jednak sporej samodyscypliny i konsekwencji w utrzymaniu porządku w pomieszczeniu do niej przeznaczonym. Warto wyznaczyć sobie stałe przerwy i pracować w określonych godzinach, nie przeciągać obowiązków zawodowych na cały dzień. Bardzo dobrym zwyczajem jest zakładanie ubrań innych niż te, w których chodzimy po domu, a już absolutnie nie należy pracować w piżamie.

Jak ustawić biurko?

Bardzo ważna podczas pracy jest wygoda oraz utrzymanie odpowiedniej postawy. Siedząc wiele godzin dziennie na źle ustawionym krześle i przy niedopasowanym do naszego wzrostu biurku nie tylko zmniejszymy swoja efektywność, ale również narazimy się na różnego rodzaju dolegliwości chorobowe. Duże znaczenie ma również sposób ustawienia biurka. Jeśli tylko mamy taką możliwość, to powinniśmy postawić je w takiej pozycji, aby siedzieć przodem do drzwi i tyłem do ściany. Jeśli nie ma takiej możliwości, to alternatywą jest powieszenie lustra, które pozwoli nam obserwować, co dzieje się za naszymi plecami. Unikniemy w ten sposób ciągłej dekoncentracji. Ciekawym rozwiązaniem są również biurka z regulowaną wysokością, przy których można pracować stojąc. Zmiana pozycji na pewno pozytywnie wpłynie na nasze ciało. Ponadto im więcej pomieszczenia, w którym siedzimy, jesteśmy w stanie objąć wzrokiem, tym lepiej. Kolejną zasadą jest maksymalne oddalenie biurka od drzwi. Ostatnią zasadą, której przestrzeganie ma duże znaczenie, jest utrzymywanie porządku na biurku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ