Jak urządzić kącik dla noworodka w sypialni rodziców?

0
1678

Pojawienie się na świecie dziecka to przede wszystkim wielka radość dla jego rodziców, którzy chcą, aby nowy członek rodziny czuł się w domu jak najlepiej. Maluchowi należy zapewnić nie tylko opiekę i miłość, ale także kącik, w którym będzie spało przez pierwsze miesiące życia pod czujnym okiem swoich rodziców. Właśnie dlatego pierwszy pokój dziecka znajduje się najczęściej w sypialni rodziców, którzy w razie potrzeby mają natychmiastowy dostęp do łóżeczka swojego dziecka. Zobacz jak urządzić taki kącik w małżeńskiej sypialni i co zrobić, aby był jednocześnie praktyczny i stylowy.

Kącik dla niemowlaka – kolorystyka wnętrza

Kolorystyka wnętrza, w którym znajdzie się kącik dziecka, jest bardzo ważna. Nie chodzi o to, aby nagle wszystkie ściany w waszej sypialni zostały pomalowane na kolor różowy lub niebieski, ale być może przyda im się delikatne odświeżenie. Jeśli do tej pory ściany Waszej sypialni ozdabiał, wyrazisty kolor taki jak np. czerwony czy fioletowy to warto pomyśleć o wyciszeniu tego miejsca przy pomocy kremowych i pastelowych barw. Może to być bardzo modny siwy lub odcienie turkusu, kremu czy też beżu. Kolor ścian warto też zmienić nie tylko ze względów estetycznych. Jeśli Wasza sypialnia jest mała, to za pomocą jasnych barw możecie ją powiększyć i sprawić, że nie będzie wydawać się aż tak ciasna w momencie, gdy znajdzie się tam dodatkowo łóżeczko dziecięce.

Meble

Najważniejszą częścią pokoju niemowlaka jest łóżeczko. Powinno być ono wygodne, bezpieczne i na samym końcu dopasowane do mebli, które już znajdują się w sypialni. Najbardziej uniwersalne łóżeczko to takie w kolorze białym – dopasuje się do wyposażenia, które już jest w sypialni. Warto wybierać łóżeczko, które ma dodatkowe szuflady do przechowywania oraz można regulować jego wysokość i wielkość. Na samym początku powinno się ono znaleźć jak najbliżej łóżka rodziców, później można je nieco odsunąć. Niezbędna może okazać się tez dodatkowa szafka, na której znajdzie się przewijak i inne akcesoria dla maluszka.

Ogrzewanie

Jeśli w Waszej sypialni są grzejniki purmo to starajcie się, aby cały czas były ustawione na optymalnej temperaturze, która ułatwi zasypianie nie tylko Wam, ale też dziecku. Powinny one być oddalone od łóżeczka dziecięcego, tak aby w żaden sposób nie zagrażały maluszkowi i nie sprawiały, że temperatura koło łóżeczka jest za wysoka.

Grzejniki purmo https://mat-dom.pl/grzejniki-pokojowe/purmo-c21s/ będą najlepszym rozwiązaniem w sypialni, w której znajduje się kącik dziecięcy. Ich opływowa konstrukcja jest łatwa w czyszczeniu, co jest bardzo ważne, gdy w pokoju znajduje się dziecko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ