meble

Małe mieszkaniu stanowi trudne wyzwanie podczas jego urządzania. Właściciele takich nieruchomości często zastanawiają się, jak na małej przestrzeni stworzyć wygodne i ładne miejsce do życia.

W takim przypadku należy pomyśleć o zapewnieniu możliwości swobodnego poruszania się, łączeniu funkcji kilku pomieszczeń w jednym oraz dobrze wykorzystać przestrzeń na przechowywanie. Sklep Meblini oferuje wiele rozwiązań dla małych mieszkań, dzięki którym nawet mała kawalerka stanie się funkcjonalnym i eleganckim miejscem.

Łączenie pokoju dziennego z sypialnią

Pokój dzienny połączony z sypialnią, to częste rozwiązanie w przypadku małych mieszkań, jednak nie musi oznaczać konieczności spania na kanapie. Warto postawić na półkotapczan, czyli łóżko chowane w szafie. Sklep meblowy meblini.pl posiada w ofercie różne modele. Półkotapczan w nocy staje się naprawdę wygodnym łóżkiem, a po złożeniu chowa się w stylowej szafie, pozostawiając wolną przestrzeń. Na stronie internetowej sklepu możemy znaleźć różnego rodzaj chowane łózka: pionowe i poziome, jednoosobowe i dwuosobowe. Nowoczesne półkotapczany, dzięki bezpiecznemu mechanizmowi i pneumatycznemu wspomaganiu rozkładają się jednym ruchem ręki. Większość modeli dostępnych jest w kilku wariantach kolorystycznych, a niektóre są wyposażone w podręczne półki. Istnieje też możliwość kupienia dostawek i nadstawek, dzięki którym półkotapczan po złożeniu stanie się elegancką meblościanką, w której przechowamy wiele rzeczy.

Przechowywanie w małym pomieszczeniu

Urządzając małą przestrzeń musimy sprawić, by wszystkie przedmioty miały swoje miejsca i nie możemy trzymać zbyt wielu rzeczy „na widoku”. Najlepszym rozwiązaniem są pojemne szafy, które sprawdzają się nie tylko w przechowywaniu ubrań. Sklep meblowy meblini.pl w swojej ofercie ma różnego rodzaju szafy do domu. Najlepiej wybrać szafę przesuwną, ponieważ nie musimy się martwić o miejsce, które pozwoli nam na otworzeni drzwi, ponadto dobrym rozwiązaniem są modele z lustrem, które powiększy optycznie przestrzeń. Warto postawić dodatkową szafę na korytarzu, jeżeli tylko mamy taką możliwość, ponieważ będzie, to estetyczne miejsce do przechowywania kurtek i płaszczy, a oprócz tego pozwoli na schowanie innych rzeczy, np. odkurzacza czy suszarki na ubrania. Najbardziej funkcjonalne szafy to takie, które posiadają zarówno miejsce na powierzenie ubrań, jak i mniejsze i większa półki oraz szuflady.

Małe mieszkanie nie musi być niewygodne, ani wyglądać mniej stylowo, niż te większe. Trzeba jednak dokładnie zaplanować wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni oraz wybierać funkcjonalne meble, które będą pełniły różne funkcje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ