salon

Mieszkania w blokach z reguły nie należą do największych, dlatego trzeba nauczyć się rozsądnie gospodarować przestrzenią. Największe pomieszczenie przeznaczane jest zwykle na salon, który musi spełniać wiele funkcji, w tym jadalną, wypoczynkową i niejednokrotnie biurową. Zwłaszcza teraz, w czasie gdy praca zdalna jest coraz powszechniej wykorzystywaną formą, mądre zaplanowanie przestrzeni ma kluczowe znaczenie. Jak wobec tego urządzić wygodny i funkcjonalny salon w bloku?

Salon w bloku – przede wszystkim wypoczynek

Chyba wszyscy się zgodzą, że myśląc o salonie, pierwszym skojarzeniem, które się nasuwa jest relaks. Wracając z pracy chcemy zwykle wypocząć, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a salon powinien nam to umożliwić. Dlatego też jednym z najważniejszych mebli w salonie jest wygodna kanapa, lub narożnik czy też fotele. Mając to na uwadze, salon w bloku zacznij urządzać od wyboru zestawu wypoczynkowego, który będzie wygodny i dopasowany do tego, w jakim stylu chcesz urządzić wnętrze. Wybór zestawów wypoczynkowych jest naprawdę szeroki, dostępne są najróżniejsze rodzaje mebli wypoczynkowych, które świetnie sprawdzą się również w niewielkich przestrzeniach.

Ciekawym rozwiązaniem do salonu w bloku są na przykład meble modułowe, które można w prosty sposób przesuwać i ustawiać zgodnie z aktualną potrzebą. Dokonywanie różnego rodzaju zmian w naszym otoczeniu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, dlatego warto wybierać takie meble, które nam to umożliwią.

Jak urządzić jadalnię w salonie?

Wygospodarowanie miejsca na jadalnie ma bardzo duże znacznie. Jedzenie w wygodnej, wyprostowanej pozycji jest zdrowe, a do tego zasiadając do posiłków przy stole, w towarzystwie innych domowników łatwiej jest uniknąć przeglądania telefonu, czy oglądania telewizji podczas jedzenia. To jak będzie wyglądała jadalnia w naszym salonie zależy w dużej mierze od tego, ile miejsca możemy na nią przeznaczyć, jednak nawet w najmniejszym mieszkaniu nie jest to niemożliwe. Aby uniknąć częstego obijania się o rogi stołu i tym samym zaoszczędzić trochę miejsca, warto zdecydować się na okrągły stół lub ze składanym blatem, który po złożeniu praktycznie nie zajmuje miejsca w salonie.

Najpraktyczniejszym rozwiązaniem do małych mieszkań są właśnie rozkładane stoły, które na co dzień pozwalają wygodnie usiąść dwóm lub czterem osobom, jednak w razie potrzeby można je rozłożyć i przygotować miejsca dla większej ilości gości.

Aranżacja salonu w bloku – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli mamy już wybrane meble wypoczynkowe oraz duży stół, przy którym wygodnie będziemy mogli spożywać posiłki, to przyszedł czas na dopasowanie reszty niezbędnych mebli. Urządzając salon w bloku warto wybierać meble, które będą praktyczne, a jednocześnie pojemne. Dobrym rozwiązaniem w przypadku małego metrażu jest szafa z przesuwnymi drzwiami. W tego typu pomieszczeniach świetnie sprawdzają się również komody, które jednocześnie mogą pełnić funkcje półki, na której postawimy jakiś element dekoracyjny. Urządzając salon w bloku warto też zastosować różne triki, które optycznie powiększają przestrzeń. Jednym z nich jest wykorzystanie bieli na ścianach oraz powieszenie dużego lustra.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ