meble

Komody i kredensy to meble doskonale pomocne w przechowywaniu i organizacji wszelkich przedmiotów niezbędnych w życiu codziennym. Ich pojemne wnętrza sprawnie chronią zawartość przed wzrokiem osób niepowołanych, a swoim właścicielom oferują łatwy dostęp i możliwość szybkiego odnalezienia poszukiwanej rzeczy. Warto jednak docenić nie tylko ich cechy użytkowe, ale też rolą, jaką odgrywają w kształtowaniu atmosfery w mieszkaniach i domach.

Zakup mebli to niełatwe zadanie

Tak postawiona teza na pierwszy rzut oka może wydać się absurdalna. Cóż bowiem może być trudnego w zakupie mebli, skoro w każdym mieście i miasteczku bez trudu znajdziemy meblowe sklepy stacjonarne, a bogate zasoby internetu kuszą możliwością wygodnego przebierania w setkach ofert. Teoretycznie to prawda, jednak już po chwili poszukiwań zorientujemy się, że sytuacja rynkowa jedynie pozornie jest korzystna. Przeglądając katalogi, łatwo dojść do wniosku, że wyobraźnia projektantów została skutecznie poskromiona przez chęć sprostania wymaganiom jak najszerszej grupy odbiorców. W efekcie powstają projekty niemal bliźniaczo do siebie podobne, bezpiecznie niewyróżniające się żadnymi smaczkami stylistycznymi, jednym słowem nudne.

Swoje trzy grosze dodali, a raczej odjęli księgowi dbający o rentowność przedsiębiorstw meblowych. Potrzeba ograniczania kosztów zmusza producentów do stosowania tanich materiałów, co w połączeniu z niską jakością montażu owocuje powstawaniem mebli jednorazowego użytku. Często nawet próba przestawienia komody wykonanej z niskiej jakości płyty wiórowej kończy się jej trwałym uszkodzeniem. Owszem, cena może być niska, jednak co z tego, skoro nie ma mowy o rozkręceniu i ponownym skręceniu mebla, a nawet te sprzęty, które przez cały okres eksploatacji tkwią w jednym miejscu, mają tendencję do wypaczania się i utraty walorów estetycznych. Powyższy schemat dotyczy znaczącej części dostępnych mebli, jednak można też znaleźć chlubne wyjątki.

Jak połączyć funkcjonalność, estetykę i trwałość?

Na szczęście nie jesteśmy skazani jedynie na wytwory produkcji masowej. Jeśli poświęcimy nieco czasu na odejście od ofert popularnych marketów, to uda nam się wkroczyć w świat zupełnie innych mebli. Świat, w którym liczy się oryginalność, wyjątkowy styl i solidność wykonania. Co ważne, wkroczenie do tej krainy nie wiąże się z koniecznością uciążliwych wędrówek od sklepu do sklepu. Niezwykłe projekty dostępne są na wyciągnięcie ręki, czego doskonały przykład stanowi oferta sklepu internetowego Table4U. To tu znajdziemy między innymi wspomniane na wstępie kredensy i komody z litego drewna, tu bez trudu wyposażymy salon w nietuzinkowe stoły, stoliki i półki. 

Co wyróżnia tę ofertę na tle konkurencji? Autorskie projekty realizowane są przy użyciu starannie wyselekcjonowanego drewna, co z jednej strony gwarantuje niezwykłą trwałość, a z drugiej zapewnia niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju wygląd każdego sprzętu. Nacisk położony na kontrolę jakości sprawia, że meble przez długie lata będą cieszyły swoich właścicieli niczym niezakłóconą, bezproblemową eksploatacją. Warto pozwolić sobie na rezygnację z gotowych schematów i popularnych propozycji – nagrodą będzie codzienne obcowanie z prawdziwymi dziełami sztuki użytkowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ